Animo pakt Zaamslag op de platte kar 16 ZE Thijs de Lange legt het af in eindsprint in topcompetitie HVV'24 loopt vrouwenfinale mis, Kloetinge wel in eindstrijd J013 TENNIS COMPETITIE Dankzij een 5-1 overwinning op de naaste achtervolger Goese Maan kan er in Hulst al worden feestgevierd. In de vierde klasse mixed leidt Tiola fier. Wielrenner Thijs de Lange is zaterdag tweede geworden in de Zuid Hollandse Eilanden Tour. De 22-jarige coureur uit Kattendijke moest de zege na 165 kilometer laten aan zijn medevluchter Jordy Busker- molen uit Kudelstaart. De Zuid Hollandse Eilanden Tour was de tweede wedstrijd in de clubcompetitie. De Lange staat na zaterdag zesde in de stand. De renner van ZRTC Theo Middelkamp was tien kilome ter voor de finish samen met Buskermolen weggereden uit het peloton. Mede door een valpartij in het peloton in de laatste twee kilometer wer den De Lange en Buskermo len niet meer bijgehaald. In de sprint was de Noord-Hollan der duidelijk een maatje te groot voor De Lange. Op een kleine twintig secon den van het duo kwam met Matthew Overste (Amster dam) de nummer drie over de streep. Grootmeester staat vijf remises toe Goese zege in de kroeg TOP 2 keert najaarterug Moerman is snel klaar De voetbalsters van HW'24 sneuvelden zaterdag tegen Kozakken Boys in de halve fi nale van de districtsbeker. In Werkendam eindigde het duel in een 1-1-stand. Wiktoria Szczawinska scoorde na een 1-0-achter- stand bij de rust de gelijkma ker voor de ploeg uit Hulst. In de strafschoppenserie verloor HW'24 met 4-3. Daarmee kan de ploeg de zo gehoopte dubbel op zijn buik schrijven. Komende zaterdag spelen ze een beslissingswed strijd om het kampioenschap in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. SSV'65 is de te genstander. De jongens van Kloetinge JO13-1 hebben zich wel ge plaatst voor de landelijke be kerfinale. Zaterdag werden de leeftijdsgenoten van Oranje Wit met 3-2 verslagen. In de finale treft de onder 13 van Kloetinge de leeftijdsge noten van OJC Rosmalen. Die wedstrijd wordt gespeeld op 10 juni. De Brabanders komen, net als Kloetinge dat onder leiding staat van Roy Weesepoel, Robbin Jilleba en Rob Nonne- kes, uit in de derde divisie. N Hulster Ambacht is al kampioen in de vierde klasse van de landelijke tenniscompetitie. In de Reynaert- stad werd nummer twee De Goese Maan met 5-1 verslagen. Wout Martens en Marnix Ivens verloren beiden het eerste bedrijf in de tiebreak van respectievelijk Django Westland en Wesley de Marco, maar stelden in drie sets orde op zaken. „We hadden aan een gelijkspel genoeg voor het kampi oenschap omdat het in Goes 4-2 voor ons was. De winst op Wesley 'op 2' was een extra punt want daar Die partij hebben we eigenlijk weggegeven omdat Feyenoord net kampioen was geworden hadden we niet op gerekend. Ik maakte gebruik van de snelheid in zijn slagen en heb rustig mijn kan sen afgewacht. Ik denk dat we kam pioen zijn geworden omdat we in de breedte zo sterk zijn", aldus Marnix Ivens, captain bij Hulster Ambacht. Zijn broer Yanniek Ivens had aan twee sets genoeg om Nigel de Marco te verslaan, terwijl ook Se- bastiaan Verscheure in straight sets won van Mark Glasbergen. In het eerste dubbelspel klopten Martens en Verscheure met 6-3 en 6-2 de ge broeders De Marco. Het team uit Goes redde de eer dankzij het duo Glasbergen/Westland via drie sets tegen Maxime van Eenennaam en Marnix Ivens. „Maar die partij heb ben we eigenlijk weggegeven om dat Feyenoord net kampioen was geworden." In de vierde klasse mixed staat Tiola fier aan kop, met vijf punten voor sprong op Smash Bergen op Zoom. Het IJzendijkse team boekte de maximale 8-o-zege in Vlissingen op De Schelde, terwijl SBOZ in Breskens 'slechts' met 6-2 won van De Boskreek. De formatie uit het vissersdorp trad maar met drie spe lers aan door de absentie van Bri- gith de Waele, Jordy Engelaar en Jan Maarten van de Vrie. Daardoor moesten drie partijen cadeau wor den gegeven. Bressiaander John de Waele won zowel in het enkelspel als in de mixed, met de Hulsterse Claire van Damme aan zijn zijde. In de landelijke hoofdklasse voor vrouwen verloor TC Animo in Schiedam met 6-0 van TV Re- bounce. De Terneuzense equipe kan in de komende weken deson danks het behoud veiligstellen te gen de laagvliegers GLTC Be Quick uit Gouda en Delftse Tennisbond. Ruud Martens, Jeroen Alliet en Ke vin de Rooij moesten allen geen enkele game afstaan aan achtereen- Zuidlanders vormden geen partij voor Zaamslag. De kampioens wedstrijd kende een lage amuse mentswaarde, hoewel Zaamslag het na rust met opportunistisch spel probeerde. Na de elfde over winning van het seizoen belandde de thuisploeg op de platte kar om de promotie naar de derde klasse te vieren. 19: Tussen de fikse buien door nam Luctor erg vlot afstand van de Brabantse tegenstander. „Na rust had het verschil gewoon veel gro ter moeten worden", hamerde coach Peter Durink op het belang van het doelsaldo. Achter kampi oen Zaamslag voert Luctor een zeer verbeten strijd met Volhar ding om de tweede plaats die mo gelijk recht geeft op promotie naar de derde klasse. Dat is voorbehou den aan de beste drie nummers twee van de negen vierde klassen. Als beide ploegen de tussenlig gende speelronde winnen wordt de strijd uitgevochten in de direct confrontatie in de laatste speel ronde. Die is op zaterdag 27 mei. Scores Luctor: Jasmijn Hamelink en Anthony van de Velde 4, Adrie de Jonge 3, Eline Jansen, Marit de Kok en Jasper de Pooter 2, Karlijn den Hollander en Pieter Kousema ker 1. maandag 15 mei 2017 SPIJKENISSE Wouter Sipma bleef zaterdag in Breskens ongeslagen in een simultaan tegen 25 Zeeuwse dammers. De internatio nale grootmeester uit Groningen won 19 keer en speelde re mise tegen Piet Francke, René Dusebout, Aart Walraven, Fons Huijbreghts, Piet Allaart en Bram Goedhart. VLISSINGEN Het 21e schaak- kroegentoernooi is een prooi geworden voor het Goese duo Louis Nieuwen- huijse en Remco van de Braak. In een bloedstollende finale in het Vlis- singse café Vanuus bleven ze Jeroen Hekhuis en Roeland Alders de baas. Derde werd het tweetal Robin Bos- ters en Albert Ver- mue. ARNEMUIDEN De korfballers van TOP 2 zijn zaterdag na één jaar afwe zigheid terugge keerd in de reserve hoofdklasse. De ploeg van trai ner Jouri van de Broeke won tegen HKC de twaalfde wedstrijd op rij en is niet meer in te halen. In de rust was de marge nog maar vijf punten, uiteindelijk won TOP met 30-16. KAUNAS Judoka Mauk Moerman uit Vlis- singen werd giste ren in zijn eerste partij uitgeschakeld bij de Junior Euro pean Cup in Litou wen. In Kaunas verloor de Zeeuwse vecht sporter van de Duitser Janosch Hunfeld, die uitein delijk derde werd in deze gewichts klasse onder de 81 kilogram. WERKENDAM Hulster Ambacht pakt titel Henk van de Voorde Vlissingen - Marnix Ivens De tennissers van Animo hebben zaterdag dank zij een 6-0-overwinning de kroon op het werk gezet. Het won van degradant Asoc uit Cadzand, en zo mochten de Terneuzenaren net zoals in 2013 en 2015 de kampioens- schaal omhoog houden. Henk van de Voorde Terneuzen In de vierde klasse van het veld- korf bal verzilverde Zaamslag het kampioensticket dat al weken voor de ploeg klaar lag. In de jacht op de mogelijke tweede promotieplek maakte Luctor geen misstap. De Ter neuzenaren versloegen laagvlie ger ELKV/Zevenbergen. JaapJan Ritsema Vlissingen Zaamslag-ZKV 15-6: Ook de Scores Zaamslag: Linda Hamelink en Erwin Verhelst 3, Marjan Ver flage, Jesse Hamelink, Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink 2. ELKV/Zevenbergen-Luctor 13- Luctor 3 - BKC 1: 3-7 Scores BKC: Mariëlle Faas 2, Eline de Baare, Vivian Salomé, Sandra de Reu, Michiel Zwanenburg en Ruben van de Sande 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76