Vlissingen richt vizier op jonge Bossche ploeg II Bevelanders beloont zich in beslissingsduel II 13 Zoiets dan, maar die e-mail werd natuurlijk niet verstuurd. Daar door kreeg het publiek in Oss gis termiddag een onvervalste salon remise voorgeschoteld (o-o) die na afloop alleen maar tevreden ge zichten opleverde. OSS'20 en Vlissingen gaan na melijk allebei de nacompetitie om promotie naar de derde divisie in. „Dat was vandaag het belangrijk ste", zei Ruud Pennings. De trai ner maakte verder weinig woor den vuil aan de wedstrijd die nooit een wedstrijd werd. Het he renakkoord tussen de twee hoofd klassers was niet eens onlogisch te noemen, zo gaat dat op elk niveau. „Ik heb vandaag een paar jongens kunnen sparen, zodat we fit en scherp aan die nacompetitie kun nen beginnen. Want als het goed is, spelen we in korte tijd vier wedstrijden." In de nacompetitie strijden acht clubs om twee plekken in de derde divisie. Vlissingen begint donderdagavond (aftrap 20.00 uur) met een thuiswedstrijd te gen Jong FC Den Bosch, dat dank zij een overwinning bij HBS (0-4) gisteren over UDI'19 naar de zes tiende plaats in de derde divisie heen wipte. Zondag volgt de re turn in Den Bosch. Als Vlissingen als winnaar uit die tweestrijd komt, volgt opnieuw een uit- en thuiswedstrijd tegen SJC of Quick. De winnaar van dat duel speelt volgend seizoen in de derde divisie. Pennings: „Daar gaan we voor. De komende dagen ga ik op aller lei manieren informatie verzame len over Jong Den Bosch." De trai ner heeft stille hoop dat Yves Ny- emb, die ook in Oss nog ontbrak door een knieblessure die hij te gen Hoek opliep, donderdag weer van de partij is. „Yves hoopt dins dag weer te kunnen trainen. Daarna kijken we of hij kan spe len." Wie donderdag zeker speelt is Joan van Belzen. Het kostte de er varen doelman gisteren weinig moeite om tegen OSS'20 de nul te houden en daardoor bleef het aan- Ik mag zeggen dat ik de minst gepas seerde keeper in deze klasse ben tal tegengoals van Vlissingen op 34 staan. Ook OSS'20 en Halsteren slikten slechts dat aantal tegen treffers, maar Van Belzen miste dit seizoen door een blessure twee wedstrijden. In die duels kreeg Vlissingen zeven goals tegen. „Als ik had gekeept waren dat er mis schien iets minder geweest, al weet je dat niet zeker", zei Van Belzen. „Ik mag zeggen dat ik de minst gepasseerde keeper in deze klasse ben. Dat geeft een goed ge voel en staat mooi op mijn cv." De 34-jarige keeper kijkt vol vertrouwen uit naar de nacompe titie. Iedereen heeft er zin in. Jong Den Bosch zegt mij niks. Ze zullen niet voor niets zestiende zijn geworden en ongetwijfeld met veel jonge talenten spelen. Wij moeten vooral naar onszelf kijken. Via welke route we de derde divisie halen, is niet belang rijk. Als je wilt promoveren, moet je iedereen die je tegenkomt ver slaan." De nacompetitie en Vlissingen zijn de laatste jaren een goede combinatie. Van Belzen: „Vorig seizoen speelden we om erin te blijven en zetten we een goede se rie neer. Het jaar daarvoor haalden we de finale en promoveerden we net niet naar de topklasse. Dan moeten we nu die stap omhoog maar zetten. Het is een mooi toe tje." Na wat inleidende beschietingen van de ploeg uit Kamperland, was het Veere dat op voorsprong kwam. Een te korte terugspeelbal van Be velanders en Lorenzo de Groot was er als de kippen bij om dit cadeautje koeltjes uit te pakken. Veere mocht hierna van geluk spreken dat het nog steeds met elf man op het veld stond. De verder goed fluitende scheidsrechter De Vos vergat om Roy Louwerse zijn tweede gele kaart te geven. Na iets meer dan dertig minuten stuurde Justin Remijnse Cahit Ar- slanlar diep en die schoot de bal langs Bakker: 1-1. Net voor rust kreeg Bajram Bajra nog twee moge lijkheden en Robin de Rijke kopte een bal namens Veere net naast. Zes minuten in de tweede helft begon Arslanlar aan een solo en hij legde de bal vanaf de achterlijn te rug op Bajra, die zorgde voor de 2-1. Een schot van Bajra belandde daarna nog op de lat en De Groot zorgde met twee vrije trappen eve neens voor gevaar. Remijnse besliste de wedstrijd. Na een corner bleef de bal liggen en hij was er als eerste bij om het speeltuig binnen te schieten: 3-1. Veere probeerde het daarna nog wel, maar Bevelanders hield stand en promoveert naar de derde klasse na de eerste titel in 28 jaar. In de tweede helft speelde Axel verfrissend voetbal. „Fonnie (Ver- straeten, trainervroeg om meer druk te zetten. We werden ster ker", vond de Belg, die aangaf nog een seizoen door te willen gaan. Er kwamen kansen voor Siem Gans (schot net naast) en Martis, die een fraaie actie van Destorme niet wist te bekronen. Serooskerke zat volledig in de tang bij Axel. Martis deelde binnen vijf minuten een gevoelige tik uit aan Seroos kerke, dat even opveerde door de toevalstreffer van JobseHout epen: „We hebben een fantastisch seizoen gekend. Het is een jonge ploeg, die nog de ervaring mist. Ik wil met Axel promoveren, al mis ik dan volgend jaar wel de derby Vandaag waren we niet scherp ge noeg. Ik wens Axel alle succes in de nacompetitie." Het vertrek van Martis, die in een goede vorm steekt, naar de an dere tweedeklasser Terneuzense Boys doet best een beete pijn in Axel. „Ik blijf bij mijn besluit. Ik wil Axel graag aan de promotie helpen, want het blijft een mooie club. Dan mis ik volgend jaar wel de derby, wat ik weer jammer vind." maandag 15 mei 2017 Het is dat de regels van de KNVB het niet toestaan, an ders had een mailtje van VC Vlissingen naar OSS'20 afgelo pen week kunnen volstaan. 'Wij hebben een punt nodig om de nacompetitie te halen, jullie blijven dan derde en spelen ook nacompetitie. Plus: het scheelt ons de kosten van een touringcar en iedereen is blij'. Barry van der Hooft Oss - Joan van Belzen Quincy Gooding (links) duelleert om de bal tegen OSS'20. Het ziet er fel uit, maar het duel was allerminst fel. foto frank van engelen Er was een beslissingswedstrijd voor nodig, maar Bevelanders was zaterdag met 3-1 te sterk voor Veere en kroonde zichzelf tot kampioen van de vierde klasse A. Dat was een terechte zege voor de formatie van trainer Huseyin Dogan. Robin Hamelink Domburg blinkt uit bij Axel Urmeion Martis wipt de bal over twee verdedigers van Serooskerke O binnen voor FC Axel. foto peter nicolai - Urmeion Martis heen en schoot vervolgens de 2- FC Axel-Serooskerke 2-1 (0-0). 70. Urmeion Martis 1-0, 74. Urme ion Martis 2-0, 86. Alex Jobse 2-1. Scheidsrechter: A. van de Reijt (Ritthem). Aantal toeschouwers: 250. WtWï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73