Het doek valt voor Zaamslag na remise Hoek sluit competitie af met nederlaag bij Jodan Boys Cadzand geeft marge weg en eindigt als laatste II 12 ZEELAND TWEEDE KLASSE E NACOMPETITIEPLEK Met twee goals hielp de aanvaller zijn ploeg langs concurrent Serooskerke en naar de nacompetitie. 2: „Ik ben heel erg opgelucht. We zijn weer een ronde verder.", gaf Jaimy van Bloppoel na de over winning aan. Met Oostkapelle voorkwam de trainer recht streekse degradatie. „Maar in de rust, toen Zaamslag voor stond en wij gelijk, was het nog billenknij- pen, hoor." Dauwendaele kreeg voor rust via Quinten Lourens en Levi Tamboer kansen, maar na ruim een uur brak Wouter Ver- duijn de score open. Zeven minu ten later tekende Sjoerd Verhulst voor de 0-2. 2: „Een verdiende overwinning voor ons. We hebben een punt meer dan vorig seizoen en blijven gewoon tweedeklasser", sprak Diederik Hiensch na afloop. De trainer van Terneuzense Boys zag zijn ploeg via Roy van Ham - na een steekbal Bart van Fraeijen- hove - op 1-0 komen. Van Fraeij- enhove maakte daarna de 2-0. Bruse Boys, dat vijf basisspelers miste, liep na de pauze tegen de 3- o van Justin van Rossem op. Toch rechtte de kampioen nog de rug, maar ondanks goals van Johan Vroegindeweij en Pieter Maaskant liep de ploeg toch tegen het ze vende verlies aan. De Meeuwen-Nieuwdorp 0-0: Twee opgeluchte teams in Zoute- lande. Ondanks de grote belangen was het een erg sportief duel, waarin De Meeuwen zich ten koste van Prinsenland op doel saldo veiligspeelde. Net als de laat ste weken miste De Meeuwen weer de nodige kansen. Vooral voor de pauze was het Nieuw- dorp-doelman Ruud la Grand die Menno de Nooijer (2x) en Robin Davidse van scoren afhield. DBGC-SSV'65 3-3: Richard Schouten scoorde na acht minu ten de 0-1, maar in de 37e minuut kwam DBGC via Jeroen Sep langszij. DBGC pakte via Sep in de 66e minuut de voorsprong. SSV'65 toonde echter veerkracht en kwam door goals van Rico de Putter en Sam Biesterbosch (73e en 76e minuut) op voorsprong. Claude de Smit kreeg niet veel la ter de kans om het duel op slot te gooien, maar de speler werd de zesde SSV 'er die dit seizoen een penalty miste. Het kwam SSV'65 duur te staan, vijf minuten voor tijd maakte Bas Abresch gelijk. Prinsenland-Zaamslag 1-1: De spanning droop ervan af in Din- Oostkapelle leeft nog. De ploeg won en mag daardoor de nacompetitie in teloord. De eerste helft leverde slechts sporadisch kansen op. Pe ter Dieleman zorgde met de 0-1 nog wel voor hoop in de Zaam- slagse harten. Met de 0-1-rust- stand was Zaamslag op weg om rechtstreekse degradatie af te wenden. Na de pauze ging het als nog fout toen Remy Sulkers de r-i scoorde. Vlak voor tijd was Peter Dieleman nog dicht bij de 1-2, maar zijn inzet werd door Dennis de Geus van de doellijn gered en uit de counter miste Nicky de Frel voor open goal. Zijn vertrek bij FC Axel was al drie maanden bekend, maar Urmeion Martis zal nooit zijn plicht verzaken. Inte gendeel. Zaterdag zorgde de 23-ja- rige aanvaller met twee gave tref fers ervoor dat zijn afscheid nog even wordt uitgesteld. De 2-1-zege tegen Serooskerke was goed voor het behalen van een periodetitel (overgenomen van kampioen Bruse Boys) in de tweede klasse E. Vooral aan het tweede doelpunt van Martis ging een schitterende actie vooraf. De spits wipte de bal over twee Serooskerke-verdedi- gers, om vervolgens de kansloze doelman Jordi Suurmond te passe ren. „Het was puur op intuïtie", zei hij na afloop. Vier minuten eerder had de uitblinker bij de eerste paal attent gereageerd op een harde inzet van Niek de Meijer, die goed inviel. Met de 2-0 leek de buit bin nen, maar het werd in de slotfase nog spannend door een fortuin lijke treffer van Alex Jobse. De uitgelopen Axel-doelman Mitchell Braafhart schoot de bal tegen de Serooskerke-aanvaller, waarna de bal in het lege doel ca ramboleerde. Serooskerke had, op basis van een beter doelsaldo dan Axel, aan een gelijkspel voldoende om de nacompetitie te halen. De eerste helft was slaapverwek kend. Serooskerke mocht het spel maken, had daardoor meer balbe zit, maar werd niet echt gevaarlijk. Alleen Merijn Koreman kreeg een Gegroepeerd Dat had zijn weerslag op de ploeg. Ivo Verstraeten en David Destorme zakten een linie, waardoor ze aan vallend weinig konden betekenen. Door gegroepeerd te voetballen, was het lastig zoeken naar de vrije man. Jari Vyaene en Martis werden zelden bereikt. Destorme nam de ploeg op sleeptouw. De oud-prof- Bij KV Mechelen hoefde je niette verzaken. Dan riep 10.000 man je terug je niet te verzaken, want dan werd je het wel even duidelijk gemaakt door 10.000 man publiek." Fanny Waandels zette de thuis ploeg op voorsprong. Na iets meer dan een uur maakte hij er ook 2-0 van. Het slotakkoord was voor Mar- tijn Jansen, die de 3-0 maakte. Door de nederlaag in Gouda sluit Hoek de competitie af als nummer acht. Met het oog op de bekerfinale die Hoek komende zaterdag tegen BW speelt in Bergen op Zoom bleven de backs Fabian Wilson en Thomas van Renterghem op de bank. Zij zouden de finale missen als ze een gele kaart kregen. Dat risico wilde trainer Jannes Tant niet nemen. Alexander Embrechts zat een schorsing uit. In de finale van de districtsbeker kan Hoek het seizoen nog enigszins kleur geven. Nadat kort na de win terstop twee cruciale duels om bo venin mee te doen verloren gingen, speelde Hoek eigenlijk nergens meer voor. De strijd om de dis trictsbeker gaf de club nog iets om voor te spelen. KARAKTERISTIEK VLISSINGEN Cadzand heeft de competitie in de vierde klasse B zaterdag afgesloten met een 4-2- nederlaag bij Stavenisse. Daardoor eindigt de ploeg als laatste. Pas in het laatste kwartier werd het duel in Stavenisse écht leuk. Daarin vielen de meeste treffers én twee rode kaarten aan de zijde van Cadzand. Maar ook de beginfase was zeker niet onaardig. De bezoekers namen na vier mi nuten al een voorsprong via Rik van Hijften en de thuisploeg kwam twee minuten later alweer langszij, dankzij Martin Westdorp. Na rust scoorde hekkensluiter Cadzand weer: 1-2 via opnieuw Van Hijfte. Maar de thuisploeg trok uit eindelijk aan het langste eind. Door goals van twee keer Rudy Ridder hof en opnieuw Westdorp werd het uiteindelijk 4-2. De titel in de vierde klasse B ging, na een bizarre ontknoping, naar Wemeldinge. SPS had aanvankelijk de beste papier, met twee punten voorsprong, maar verloor met 5-0 op bezoek bij ZSC'62. Wemeldinge won wel, met 5-2 van Vosmeer, en sloeg zo keihard toe. De ploeg pakte de eerste titel in 51 jaar tijd. SPS eindigt door de nederlaag derde. De ploeg zag ZSC'62 passe ren en staat met lege handen. '«Nw kans, maar zijn gekraakte schot ging naast. Axel startte zonder Bart Rijckaert (geschorst), Maik de Wolf (blessure), Angelo en Marco Plasschaert (beiden op vakantie). Daardoor moesten er nogal om zettingen worden gedaan. voetballer offerde zijn aanvallende kwaliteiten op door met veel inzet te strijden. „Je wilt de ploeg hel pen. Ik ben het nog gewend van de tijd bij KV Mechelen. Daar hoefde maandag 15 mei 2017 ZV Voor Zaamslag is het doek ge vallen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Door de winst van Oostkapelle bij FC Dauwendaele (0-2) en het 1-1- gelijkspel van Zaamslag bij Prinsenland is degradatie voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg een feit. Prinsenland en Oostka pelle gaan de nacompetitie in en FC Axel, Den Bommel en DBGC gaan op voor promotie. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-Oostkapelle 0- Terneuzense Boys-Bruse Boys 3- Terneuzense Boys blijft door de 3-2-zege op kampioen Bruse Boys in de tweede klasse. De ploeg haalde een punt meer dan vorig seizoen. Vertrekkende Martis Aector Doorns Vlissingen - David Destorme Hoek heeft seizoen in de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal afgesloten met een neder laag. Op bezoek bij Jodan Boys werd het zaterdag 3-0. Bij rust stond het nog maar 1-0. Daniel Vervelde Gouda Jodan Boys-Hoek 3-0 (1-0). 16. Fanny Waandels 1-0, 64. Fanny Waandels 2-0, 84. Mar- tijn Jansen 3-0. Scheidsrech ter: P. Flenshuijs. Gele kaart: Sacha Beshliaha (Hoek). Aan tal toeschouwers: 400. Hoek: Brian Meulmeester, Sacha Beshliaha, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch, Na than Lagrou, Birgen Martens, Guillaume Clinckemaillie, Re- guillo Vandepitte, Kyle Does burg, Josimar Pattinama, Nick de Groote.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72