O O) CD O 11 KLOETINGE GEEN TITEL OP LAATSTE SPEELDAG A Trainer promoveerde al drie keer eerder via de nacompetitie. Morgenavond begint hij er met Kloetinge aan, op het veld van XerxesDZB. zv Landstitel De Koning Wat als... klonk het za terdagmiddag een paar keer in Kloe tinge. Ja, wat als de Bevelandse ploeg eerder dit seizoen thuis had gewon nen van Rijsoord? Wat als Kloetinge een scorende spits had gehad en wat als het vorige week gewoon had ge wonnen van Oranje Wit? Dan was de thuiswedstrijd tegen WNC het kam pioensduels geweest, maar nu moest het de titel aan Rijsoord laten. Morgen wacht daarom al de volgende klus, in de nacompetitie tegen het XerxesDZB van trainer Joop Hiele. Kloetinge won zaterdag met 3-1, in een weinig verheffende wedstrijd. Morgen wacht al een uitwedstrijd in Rotterdam tegen XerxesDZB, dat in de eerste klasse B als zevende ein digde, maar wel de tweede-periodeti- tel won. De nacompetitiepoule wordt gecompleteerd door Smitshoek, de nummer veertien van de hoofdklasse A. Bij winst op of een gelijkspel tegen XerxesDZB volgt pas op zaterdag 27 mei een thuiswedstrijd tegen Smits- hoek. Verliest Kloetinge morgen avond (aftrap 19.00 uur) dan speelt het aanstaande zaterdag al tegen Smitshoek. Gepromoveerd Arie van der Zouwen heeft in de na competitie een naam hoog te houden. „Ik heb in mijn hele carrière drie keer de nacompetitie om promotie ge speeld, metWGZ, AS WH en Strijen, KARAKTERISTIEK en ik ben drie keer gepromoveerd. Ik denk dat er weinig trainers zijn die dat voor elkaar hebben gekregen. Daar wil ik graag vier keer van maken. Al is het wel moeilijk hoor. Eerst moet je de poule overleven en dan speel je nog een uit- en thuiswedstrijd tegen de winnaar van een andere poule." Had hij dit seizoen eigenlijk kampi oen móeten worden met Kloetinge? „Nee", zei Van der Zouwen. „Het had wel gekund, maar dat is iets anders. Wij staken er niet echt bovenuit. Daarvoor hebben we het hele seizoen voorin te veel problemen gehad. Als je naar de statistieken kijkt dan heeft de verdediging het, op een paar wedstrij den na, goed gedaan. Maar voorin hadden we veel problemen met het creëren van kansen en misten we sco rend vermogen. Rijsoord heeft met Mike van Gooi een spits die er bijna dertig heeft gemaakt. Zo'n speler heb ben wij niet." Zo'n spits kan in een kampioens race het verschil maken en in zekere zin deed Van Gooi dat inderdaad. Kampioen Rijsoord scoorde dit sei zoen namelijk 73 keer, Kloetinge maakte er precies dertig minder: 43. De club wil nog altijd graag terugke ren in de hoofdklasse, maar mocht dat lukken, dan heeft het nog wel mini maal twee spelers nodig die een abso- lute meerwaarde zijn. Die spelers zijn in de huidige selectie namelijk op één hand te tellen. Natuurlijk herbergt de groep veel jong talent, maar die moe ten aan de hand van betere en meer Ik heb drie keer de nacompetitie gespeeld en ben drie keer gepromoveerd ervaren spelers kunnen groeien. De conclusie was na afloop van het duel met WNC dat Kloetinge het dit seizoen op cruciale momenten heeft laten liggen. Met als beste voorbeeld natuurlijk de nederlaag van een week eerder bij Oranje Wit (3-2). Datzelfde Oranje Wit kon zaterdag een periode- titel overnemen van de kampioen, maar verloor van nummer twaalf Almkerk. Het zei veel over de eerste klasse C van dit seizoen, waar ieder een van iedereen leek te kunnen win nen en Rijsoord kampioen werd met maar liefst 27 verliespunten. Tegen WNC liep het lange tijd moeizaam bij Kloetinge. Voorin - met verdediger Can Özgan als gelegen- heidsspits in de punt van de aanval - kon Kloetinge lange tijd geen potten breken. Nick Vijlbrief strafte na 31 mi nuten een fout in de Kloetinge-defen- sie af (0-1), maar Özgan reageerde zes minuten later attent bij een vrije trap van vormgever Remco van Tiggele. De middenvelder mocht even later aan leggen voor een strafschop, nadat Ro wan Amperse was gevloerd. Van Tig gele schoot raak, maar scheidsrechter De Jong uit Borsele liet de penalty overnemen omdat Daan Esser te vroeg was ingelopen. Penalty twee van Van Tiggele werd gestopt door de doelman. Het was een tegenvaller maar kort voor rust mocht Kloetinge wel weer een meevaller noteren. Aimen Seqqal liep dom tegen zijn tweede gele kaart aan, waardoor Kloetinge de gehele tweede helft tegen tien man speelde. Het leverde de 2-1 op van Xander van der Poel en Julius Bliek schoot daarna nog een strafschop binnen (3-1). Rijs oord bleef ondertussen overeind in Nieuw Lekkerland (2-3-winst), waar door Kloetinge de titel aan zijn neus voorbij zag gaan. Maar dat was een week eerder eigenlijk al duidelijk ge worden, na het verlies bij Oranje Wit. Iedereen zette er zaterdag een streep onder, want het enige dat nu telt is de nacompetitie. maandag 15 mei 2017 Khalid El Hattach en trainer Hicham Benhammou zijn landskampioen zaalvoetbal ge worden in Indone sië. Met hun club Vamos Mataram FC wonnen ze zondag de finale met 8-3 van Per- mata Indah Man- okwari. El Hattach maakte de 6-2 en had enkele as sists. Op zaterdag hadden ze in de halve finale van de playoffs met 5-1 gewonnen van FC Mataram. Ook in dat duel scoorde El Hattach. 1 Pararoeier Corne de Koning uit Goes is zijn sei zoen ijzersterk be gonnen. In Italië won hij zaterdag de eerste wereld bekerwedstrijd van 2017. De Bevelander zat voor het eerst bij een grote wed strijd in de boot met zijn nieuwe partner Annika van der Meer. Zij heeft de plek in genomen van Es ther van der Loos, die na de Paralym pics van Rio de Janeiro stopte. Het duo be kroonde het de buut met de zege. Van der Zouwen heeft naam hoog te houden Barry van der Hooft Kloetinge Kloetinge-WNC 3-1 (1-1). 31. Nick Vijlbrief 0-1, 37. Can Özgan 1-1, 64. Xander van der Poel 2-1, 77. Julius Bliek 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: H E. de Jong (Borsele). Rode kaart (2x geel): 45+1. Aimen Seqqal (WNC). Gele kaart: Daan Esser, Tom de Bonte (beiden Kloetinge) en Mark den Hartogh (WNC). Aan tal toeschouwers: 600. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Roy Mulder, Julius Bliek, Rowan Amperse; Daan Esser (79. Rick Huibregtse), Remco van Tiggele, Stefan Quinten; Tom Wuyts (60. Tom de Bonte), Can Özgan (87. Joel Dekker) en Xander van der Poel. Tom Wuyts van Kloetinge (links) in duel met een WNC-speler. foto johan van der heijden -Arie van der Zouwen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71