NYNKE DE JONG Mazelenepidemie in Italië door groeiende afkeer van vaccinaties w All Inclusive Cruise Middellandse Zee Nederland! v.a ^TofbeTons 088 - 70 70 600 /cfip 6 m. i*f '•'•■Ti 8 dagen per MS Sovereign Als je moeder wordt, wordt het geluk groter, en de angst ook Column Artsen roepen de politiek op zo snel mogelijk met maatregelen te komen. 2.240 gevallen van maze len zijn er sinds het begin van dit jaar gemeld. Ter vergelijking: vorig jaar waren dat er zo'n 340 in die zelfde periode. Mogelijk ligt het aantal nog hoger, omdat dit slechts de gevallen zijn die naar de dokter zijn gegaan. Het overgrote deel (zo'n 90 pro cent) van de patiënten bleek niet gevaccineerd. Mazelen is een zeer besmettelijke ziekte, met klachten als hoge koorts en vlekjes op de huid. In een enkel geval kan de ziekte dodelijk zijn. De Wereldgezondheidsorgani satie (WHO) uitte vorige maand haar zorgen over de uitbraak van mazelen in Italië door de terugval van vaccinaties. Zo'n 95 procent van de bevolking moet gevacci neerd zijn om te voorkomen dat ook mensen die niet zijn ingeënt ziek worden, maar in Italië is dat percentage gedaald naar 85 pro cent. In sommige regio's ligt dat percentage onder de 70. Ouders zijn huiverig geworden voor vac cinaties door hardnekkige verha len dat vaccins onveilig zouden zijn. Zo gaat al jaren het gerucht dat bepaalde vaccins autisme kunnen veroorzaken, een link die niet is bewezen. Een maand geleden laaide de discussie verder op, toen bleek dat een verpleegster in het Noord-Ita liaanse Treviso maandenlang kin deren vanuit haar overtuiging had nagelaten te vaccineren. Ze deed slechts alsof. W Zo gaat al jaren het gerucht dat vaccins autisme kunnen veroorzaken Dat de epidemie overslaat naar Nederland is onwaarschijnlijk. Hier zijn tussen januari 2016 en fe bruari 2017 slechts zes gevallen van mazelen gemeld. In 2014 was de laatste uitbraak, vooral onder (uit geloofsovertuiging) niet ge vaccineerde schoolkinderen in de Bijbelgordel. Op dit moment heeft 94 procent van de Nederlan ders de mazelenprik gekregen. Ind. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a Barcelona, Napels en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven Civitavecchia - Rome Binnenhut Buitenhut ■ES2ÜJ0 Mei v.a. 679 v.a. 749 Juni v.a. 679 v.a. 749 Juli v.a. 729 v.a. 799 Augustus v.a. 899 v.a. 999 September v.a. 799 v.a. 869 Oktober v.a. 729 v.a. 799 Het is het soort bericht dat je gewoon niet gelooft wan neer je het hoort. Dus toen een goede vriend ons belde, hoor den we misschien wel wat hij zei, maar volledig beseffen wat hij zei; dat konden we bijna niet. Omdat het té groot was. Ize was dood, de dochter van Erik en Moniek. En haar opa en oma waren ook dood. Aangereden terwijl ze aan het fietsen waren in Meijel, door een Poolse man die te hard reed. Wat volgde wa ren frustrerende jaren vol rechtsza ken en teleurstel lende vonnissen. De man ging in cassatie en vertrok naar Engeland. Toen ze 'm daar weer hadden opge spoord, ging hij pas de gevangenis in. omdat zijn vriendin in Polen moest bevallen. Al dat verdriet, al die woede, al die dagen in de rechtbank. Alle stress die Erik en Moniek en hun familie hebben gehad. De slepende rechtszaak waarmee ze Ize en haar opa en oma nooit terug zou den krijgen, maar die misschien nog iets van gerechtigheid zou brengen. Al dat leed heeft uiteindelijk geresulteerd in een paar maan den cel, en nu een vervroegde vrijlating. Het woord 'machte loos' dekt de lading allang niet meer. Onze dochter is gebo ren op de sterfdag van Ize. Daardoor zijn ze voor altijd een beetje aan elkaar verbonden. Ze loopt met haar mee, ze hoort erbij. Alleen wordt lanne groter en groter, en blijft Ize wie ze was. Ze zeggen dat wanneer je moeder wordt, het geluk groter wordt, en de angst ook. De angst om te verliezen wat je hebt. Giste ren, op mijn eerste Moederdag, zat het verdriet als een klauw om mijn hart. Omdat ik moest den ken aan Erik en Moniek, die van Ize nooit meer van die vertede rende kinderdagverblijfknutsels krijgen. Die dit weekend weer een klap moesten verwerken, omdat de man die hun dit heeft aange daan nu weer verder kan met zijn leven, en zelfs nieuw leven mocht verwelkomen. I I 111 I X frj I 1(11 (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen«nl maandag 15 mei 2017 GO @nynke Ize Steeds meer Italiaanse ouders besluiten hun kinderen niet te laten vaccineren. Als gevolg hiervan kampt Italië nu met een mazelenuitbraak. Eveline Rethmeier Rome Met Stip de voordeligste! Villefranche-sur To Livor Civitavecchia Barcelona •V5, U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip prijsdoorbraak zomer 2017! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van mei t/m oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €679! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Zo'n drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek vandaag nog en geniet deze zomer van een onvergetelijke cruise! Het juw Livorno Villefranche-sur-Mer Toulon oort naar de Cöte d'Azur Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob 3 zie stipreizen.nl/crpseb En nu, een paar maanden later, is hij al vervroegd vrijgekomen, Kijk voor nog méér cruises op onze website! J w w w w ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen y zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 8/7, 22/7,12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6