II Bouw vermaakcervtrum Hulst start later Wethouder Ploegaert van Sluis verricht spectaculaire opening EN 19 Met een spectaculaire actie is de nieuwe jachthaven van Cadzand zaterdag officieel geopend. Regen mocht de pret voor de bezoekers niet drukken. 'Maak Westpoort interessanter voor toerisme' Zelden zal wethouder Pe ter Ploegaert van Sluis een meer spectaculaire opening verricht hebben dan zaterdag. Terwijl hij, staand op de loopbrug in de nieuwe jachtha ven, de menigte toesprak, kwam er uit het water een stuntman om hoog. De jetpackvlieger overhan digde Ploegaert een koffer met daarin een rode knop. De wethou der drukte op de knop, confetti schoot uit de kanonnen en de jachthaven was geopend. De stuntman deed voor het pu bliek, ondanks de regen alom aan wezig, nog wat stunts. Spectacu lair, precies passend bij de aanblik van de nieuwe jachthaven die Cadzand op de kaart moet gaan zetten. De loopbrug over het water oogt als een architectonisch hoog tepunt. Futuristisch, net als de rest van het gebied rond de haven die 125 ligplaatsen heeft, en zaterdag al druk bezet was. Veel bezoekers kwamen woor den tekort om de haven te loven. Roy van Aller was een van die mensen. Als oud-voorzitter van de Watersport Vereniging Breskens weet hij waar hij over spreekt. „Het is een prachtige jachthaven, je kunt met de boot gemakkelijk manoeuvreren." Als je eenmaal in de haven ligt, want er komen kan lastig zijn. „De doorgang is een beetje nauw. Je moet je motor op standby hebben, anders vaar je bij harde wind tegen de dam aan." Hij ziet de jachthaven in Cadzand niet De jachthaven is echt een aanwinst, zeilers hoeven niet per se meer naar Breskens als concurrentie voor die in 'zijn' Breskens waar vier keer meer bo ten kunnen aanleggen. „We ver sterken elkaar juist, denk ik. Het ziet er hier prachtig uit. De toilet ten zijn ook keurig. Alleen jammer dat het café nog niet open is." Desondanks hoefden bezoekers dit weekend niet droog te staan. Er was genoeg te drinken en te eten. Arnoud en Annette van der Reest happen een hamburger weg. Het koppel uit Dordrecht heeft een va kantiehuis in Cadzand. „Ik kom hier al sinds ik één jaar ben", zegt Annette, die van oorsprong uit Hulst komt. „De jachthaven is echt een aanwinst. Zeilers hoeven nu niet per se naar Breskens, maar kunnen hier stoppen." Ze heeft het kustplaatsje in al die jaren zien evolueren. „Dertig jaar geleden ging je de duinen over en stond je op het strand. Dat is voorbij." Cad zand is met de jachthaven genoeg veranderd, vindt Arnoud. „Bij ho tel De Schelde bouwen ze zo'n platte sigarendoos van negen me ter hoog. Dat vind ik niks." SLUIS De ruimten onder de West poort in Sluis moeten - minimaal in de zomer - opengesteld worden voor publiek. Dat vindt de raads fractie van Nieuw Gemeentebe lang. Onder de resten van de vijf tiende eeuwse Westpoort, ook wel bekend als 'Stenen Beer', bevinden zich drie ruimten met gewelven. Raadslid Frank Gijsel wijst erop dat die in prima staat zijn. Het aanbren gen van een trap en verlichting zijn genoeg om iedereen te laten mee genieten. Het zou Sluis voorzien van een nieuwe toeristische attrac tie. Gijsel roept het Sluise college op daar werk van te maken. Hulst wacht al ruim tien jaar op het vermaakcentrum op de locatie waar vroeger de bioscoop was. Die paar maanden kunnen er nog wel bij. Want uitstel betekent allesbe halve afstel, betoogt Rietbergen. „We zijn nu bijna klaar met de as bestsanering in het gebouw. Bin nen nu en een paar weken begint de sloop van de gevels van de oude bioscoop en het naastgelegen pand. Ik verwacht dat de sloop nog voor de bouwvak zal beginnen." Behoudens het uitstel van de op- leverdatum, verloopt alles volgens plan, aldus de projectontwikke laar. Zo zijn volgens hem drie van de twaalf koopappartementen, die boven het restaurant komen, ver kocht. Vier zijn er in optie. Ook de stadswoning is al aan de man ge bracht. De bouw van de appartementen en van de twaalf huurwoningen van Woonstichting Hulst, begint na de zomer, verwacht Rietbergen. „Dan kunnen we ook beginnen met de bouw van het restaurant, dat naast het vermaakcentrum komt, de vijf bowlingbanen en de vier bioscoopzalen. We pakken al les in één keer aan." De vier zalen zijn goed voor 350 Die paar maanden kunnen er nog wel bij. Want uitstel betekent allesbehalve afstel stoelen in totaal. Eén van die zalen kan worden gebruikt voor theater voorstellingen. De Koning van En geland hoopt daarvoor mee te liften op de programmering van het Scheldetheater in Terneuzen. Riet bergen: „Gesprekken daarover lo pen nog. Niet alle theatervoorstel lingen in het Scheldetheater kun nen in Hulst opgevoerd worden. In deze zaal kan 120 man, dus een stuk minder dan in Terneuzen." Rietbergen hoopt dat een breed scala aan voorstellingen naar Hulst komt, variërend van theater tot ca baret. Aan de achterkant van het ver maakcentrum moeten een kook- studio, wijnkelder en loungeruimte komen. maandag 15 mei 2017 'Het is een prachtige jachthaven' A Ondanks het slechte weer kwam zaterdag veel publiek naar de opening, foto's peter nicolai. Bob Maes Cadzand - Annette van der Reest, toerist A Een jetpackvlieger overhandigde wethouder Ploegaert de koffer. A Voor de kinderen waren er tal van activiteiten. Hier bouwen Lef (5) en Paul (8) Janssen uit Amsterdam een zandkasteel. Het nieuwe vermaakcentrum De Koning van Engeland aan de Houtmarkt in Hulst zou eind dit jaar de deuren openen. Project ontwikkelaar Karei Rietbergen denkt echter dat maart, april 2018 een realistischer streefda tum is. „De procedures verlo pen langer dan gepland." Bob Maes Hulst - Karei Rietbergen, projectontwikkelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67