Hollander aangemeerd op speeleiland Othene-Zuid Zeeuwse studenten presenteren hun ideeën aan minister Aan het pluche geplakt Vernieuwd Zeeuws museum in trek Hoe kan de overgang van mbo naar hbo soepeler verlopen? Studenten van Scalda en HZ presenteren vandaag hun oplossingen aan minister Bussemaker. maandag 15 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Emotioneel geladen afsluiting van Scaldis Festival Een kwart van de Zeeuwse raadsleden zit al langer dan tien jaar in de lokale politiek. Raadslid Van Stee van de SGP spant de kroon met 31 jaar in dienst van de gemeente Reimerswaal Presentatie geopend na drie maanden verbouwing. Rolf Bosboom Vlissingen Laat mbo'ers al tijdens hun oplei ding samenwerken met hbo'ers. En leer studenten en docenten flexibe ler denken. Met die boodschap rei zen Zeeuwse studenten vandaag af naar Utrecht, waar zij hun ideeën presenteren aan minister Jet Busse maker van Onderwijs. De bewindsvrouw wil de aan sluiting van het middelbaar be roepsonderwijs op het hoger be roepsonderwijs verbeteren. Aan studenten is gevraagd daarvoor concrete plannen in te dienen. In Zeeland zijn twee groepen studenten van zowel Scalda (mbo) als HZ University op Applied Sci ences (hbo) aan de slag gegaan. De groep iet-studenten die zich de Vooruitdenkers noemt, pleit ervoor dat mbo- en hbo-studenten samen projecten uitvoeren, voor echte op drachtgevers. „Zo kunnen mbo-studenten al vast kijken wat de hbo-studenten allemaal moeten doen, wat het werk- en denkniveau van de oplei ding is", zegt Kylian Lauer, een van de studenten. „Zo leren zij ook hun toekomstige klasgenoten en mis schien wel latere collega's kennen. Dat geldt omgekeerd ook voor de hbo'ers. Laat ze meekijken bij el kaar, laat ze samenwerken, zodat ze van elkaar kunnen leren." Het bedenken van het plan was op zich al een voorbeeld van hoe mbo'ers en hbo'ers kunnen samen werken. „Zelf heb ik daardoor meer inzicht gekregen in de hbo-oplei- ding en ervaringen kunnen uitwis selen", zegt Kylian, die na de zomer naar de HZ gaat. „Dit heeft zeker in vloed gehad op mijn studiekeuze." De tweede groep studenten, Set Mind genoemd, presenteert van daag het idee een congres te hou den. Dat is bedoeld om studenten én docenten flexibeler te leren den ken. In hun eigen woorden: hun 'mindset' te veranderen. „Het is belangrijk dat je geen tun nelvisie hebt, maar kijkt naar kan sen en je realiseert dat je fouten Laat mbo'ers en hbo'ers alvast samenwerken, zodat ze van elkaar kunnen leren - Kylian Lauer, student mag maken", zegt Angela Schrijver van de studentengroep. „Je moet inzien dat ontwikkeling pas ont staat door fouten te maken. Wij willen de doorstroom naar de hbo verbeteren door die mindset te gaan veranderen, zowel bij studen ten als docenten. Zelf studeer ik aan pabo. Ik weet dat het onderwerp enorm speelt, dat het steeds be langrijker wordt. Zeker voor de lange termijn is het veel effectiever als je een goede mindset hebt." Behalve aan Bussemaker presen teren de studenten hun ideeën aan de directeuren van de Zeeuwse on derwijsinstellingen. Per project kan er maximaal 200.000 euro subsidie worden binnengehaald. Landelijk is er 11 miljoen euro beschikbaar. De Zeeuwse studenten gaan er van uit dat hun voorstellen worden gehonoreerd. „Van het ministerie en van andere betrokken partijen hebben we al gehoord dat ons plan de meeste kansen heeft, omdat wij het verst vooruit lopen", zegt Lauer. „We heten ook niet voor niets de Vooruitdenkers." TERNEUZEN Spookschip De Vliegende Hollander is zaterdagochtend aangemeerd aan de kade van het gloednieuwe speeleiland in Othene-Zuid. Speciaal voor de kinderen van de Terneuzense nieuwbouwwijk is de driemaster tegenwoordig uitgerust met een glijbaan. De Terneuzense wethouder Frank van Hulle (links mét een papegaai van ballonnen op het hoofd) verwelkomde het spookschip. Het speeleiland is via een loopbrug te bereiken. It ZEELAND 20 ZEELAND16 ZEELAND 20 Overstap mbo-hbo kan beter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63