Winkelinrichter Hemi breidt uit Lj m 18 jso»* IN DE REGIO Vierdaagse in Oudelande Interactieve netwerkavond Een oorverdovende kako fonie van toeterende vrachtwagens. En in de cabines alleen maar la chende gezichten. Dat is de Ge handicaptendag in Oostdijk ten voeten uit. Het evenement beleefde zater dag een jubileumeditie. Voor de vijftiende keer werd alles uit de kast getrokken om mensen met een beperking een onvergetelijke dag te bezorgen. Ook dit keer wa ren honderden mensen naar het terrein van Jonika gekomen. Het uienbedrijf stelt de locatie inmid dels twaalf jaar ter beschikking aan de organiserende Stichting Davogé. De Gehandicaptendag is inmid dels een niet meer weg te denken begrip geworden, terwijl het ooit de bedoeling was om die slechts eenmalig te houden. Maar die eer ste editie was al dusdanig succes vol dat een vervolg niet kon uit blijven. „Het is gewoon prachtig", zei Nel Murre uit Yerseke, terwijl haar zus José glunderend in de vracht- ledereen was dolenthousiast, het was perfect wagen zat, wachtend op vertrek voor een rit. „Ze is al zeker tien keer mee geweest, het is het uitje van het jaar." José heeft wel een beetje hoogtevrees, verklapte Nel. En inderdaad, het is ook niet niks om in zo'n kolossale vrachtwagen te klimmen. „Ze durft niet, maar wil toch", lachte haar zus. Vertier Even later vertrok de colonne van zo'n veertig vrachtwagens van be drijven uit de regio luid toeterend voor een toertocht van een uur. In de loodsen van Jonika was tegelij kertijd allerlei ander vertier te vin den, zoals rolstoelhockey, brand weerdemonstraties, muziekoptre- dens, een verloting, demonstraties van stichting Hulphond en een ballonoplating. Voorzitter Olivier Van Koeve ringe van Stichting Davogé kwam na afloop superlatieven tekort. „Het was in één woord fantastisch. We zijn als organisatie dik tevre den. Iedereen was dolenthousiast, het was perfect." Hemi maakt houten winkelinrich tingen voor bedrijven als Hema. De laatste jaren importeert het bedrijf ook metalen winkelinrichtingen uit China. Die zijn goedkoper. De uitbreiding van het complex is no dig voor extra opslag, vertelt direc teur Rien Koopman. Het bedrijf aan de Curieweg gaat nu van 48.000 vierkante meter, naar 63.000. Voor die uitbreiding is twee hectare grond gekocht van de gemeente Tholen. De uitbreiding is de laatste, meer grond is op het bedrijventer rein niet beschikbaar. „We hebben straks iedere centimeter benut", al dus Koopman. Meer opslagruimte betekent in dit geval ook meer werkgelegenheid. Nu heeft Hemi 250 man personeel in dienst, aange vuld met 100 inhuurkrachten. „De inhuur wil ik verminderen en meer mensen in vaste dienst aannemen. De verhoudingen zijn de laatste ja ren scheef gegroeid, die wil ik rechttrekken." De winkelinrichter heeft ver schillende vacatures. Uiteenlopend van projectleider tot montageme dewerker. „In de logistiek en in de montage hebben we op verschil lende niveaus mogelijkheden." De groei van Hemi is opmerkelijk gezien het feit dat de Nederlandse detailhandel al jaren in een nega tieve spiraal verkeert. „We zagen de terugval aankomen", zegt Koop man. „Daar hebben we tijdig op ge anticipeerd door nieuwe markten aan te boren. We leveren nu ook in Frankrijk, Duitsland en Spanje." Bedrijven waar Hemi aan levert zijn onder meer Primemark, H&M en SportsDirect. De bouw van het nieuwe magazijn begint na de bouwvak. Voor de bouw staan zestig tot ze ventig werkbare dagen. Hemi is in 2010 verhuisd van Halsteren naar Tholen. - B~Pt \v MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 15 mei 2017 BE OUDELANDE De avondvier daagse in Oude lande wordt gelo pen vanaf vanavond tot en met donder dag 18 mei. Er zijn routes van vijf en tien kilometer uitge zet. De weg trekt over dijkjes en wegen. Kinderwa gens en rolstoelen kunnen de route gemakkelijk aan. Op maandag kan er vanaf 18.30 uur worden ingeschre ven bij basisschool De Schakel. Vertrek is om 19.00 uur. GOES De Bibliotheek voor Ondernemers in Goes houdt mor gen, dinsdag, een interactieve avond en netwerkbijeen komst. Hier vertelt professional organi zer en business- coach Karin Bus- traan hoe je rust en ruimte in je hoofd krijgt als er voor je gevoel geen einde aan je werk komt, social media en te lefoontjes je dag domineren en je het lastig vindt om je mailbox bijgewerkt te houden. Hierna is er gelegenheid om te netwerken. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de bibliotheek in Goes, deelname kost 7,50 euro. Aanmelden via h.degroen@ bibliotheekooster- schelde.nl of op bi- bliotheekooster- schelde.nl. MOEDER(DAG)EEND Gehandicaptendag is 'uitje van het jaar' Luc Oggel - Olivier Van Koeveringe, voorzitter Stichting Davogé Winkelinrichter Hemi op bedrij venterrein Welgelegen II in Tho- len breidt uit met bijna vijftien duizend vierkante meter. Die extra ruimte is nodig voor de op slag van winkelstellingen uit China. Een deel van het be staande magazijn wordt inge richt voor productie. Timo van de Kasteele Tholen L V GOES Moederdag betekent in negen op de tien gevallen ont bijt op bed en/of goedbedoelde knutselwerkjes van de kinde ren, maar je kon deze zondag ook iets anders doen; een ge heel verzorgde rit in een 'lelijke eend', ofwel een Citroën deux- chevaux. De ludieke moederdagactie kwam van Eendverhuur Zeeland in Goes en er was redelijk wat animo voor het toer- tochtje door Zuid-Beveland. Het lint van zes vrolijk gekleurde auto's deed onderweg, behalve mooie plekken, diverse onder nemers aan voor een versnapering, foto johan van der heijden GOES Zeelandhallen, overdag - Digitale Werkplaats met gratis Workshops waar ondernemers digitale vaardighe den leren om online zaken te doen; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Anita Berrevoets; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder handwerken en bridge 'S-GRAVENPOLDER Rioolwaterzuivering Willem-Annapolder, 10.15-12.00 uur - Rondleiding riool waterzuivering HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur-Digitaal café KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel, Willem Kos terlaan 1,14.00 uur - Wandelproject 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Mei boom, 14.00-16.00 uur - Sjoelen en Bil jarten KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag met handwerken, onder meer breien en haken OUDELANDE Basisschool 'De Schakel', 18.30 uur - Inschrijving Avond4daagse, vertrek vanaf 19.00 uur RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaar ten; Basisschool De Horizon, 18.00 uur- Inschrijven Avond vierdaagse, afstan den 5 en 10 kilome ter, start 18.30 uur SCHORE Garage Visser, Steenweg 9, vanaf 18.15 uur - Start Avondvierdaagse WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur-Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren. Glunderend zit José Murre in de vrachtwagencabine voor een mooie rondrit, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61