'Gelukkig heb ik totaal geen hoogtevrees' 'Zó'n zin om dieAjacieden weer te zien' 'En nu gaan we die prijs volgend jaar gewoon weer pakken' 5 werd dat we de gewon nen hadden." Eng vond hij dat overigens niet. „Ik heb gelukkig totaal geen hoogtevrees", lacht hij. „Ze zeiden: hup de lucht in jij! Door jou zijn we kampioen." Kort na de wedstrijd reed Willemstein in zijn rolstoel naar de Hofpleinfontein. „Daar ben ik over het muurtje geklommen en zo het water in gedoken. An dere supporters hebben mij er weer uitgehaald. Het was echt een groot feest met alle mannen." De man uit Hendrik- Ido-Ambacht zit in een rolstoel nadat zijn beide benen zijn geampu teerd. In 2006 kreeg hij een bloedvatvernau wing, waarna in 2007 zijn eerste been werd afgezet. In 2013 verloor hij zijn tweede been. „Maar dat houdt me ze ker niet tegen." Ook tijdens de huldi ging is Willemstein morgen aanwezig op de Coolsingel. „Ik heb om 7.00 uur 's ochtends een taxi besteld. Ze hebben speciale plek ken voor minder vali den, dus waarschijnlijk mag ik helemaal voor aan staan." Achttien jaar geleden kon Wil lemstein er niet bij zijn. „Mijn vader had toen kanker. Ik zat toen aan zijn bed." Dit jaar wilde hij geen moment van de competitie missen. „Ik ben al Feyenoord- fan sinds mijn ge boorte. Op mijn 7de verjaardag zat ik voor het eerst in de Kuip." Bij de 3-0 werd Adrie Willemstein (54) uit Hendrik-Ido-Ambacht, met rolstoel en al boven de menigte uitgetild op het Stadhuisplein. „Schitterend", blikt hij terug. „Het was echt super. Een dag om nooit te vergeten." Vorige week stond Willemstein ook op het Stadhuisplein. „Maar toen verloren we na tuurlijk dat was min der. Vandaag was alles goed." Door wildvreemde omstanders werd Wil lemstein tot twee keer de lucht in gehesen. „Een keer voorafgaand aan de wedstrijd en op nieuw toen duidelijk maandag 15 mei 2017 GO Marjoleine Kooyman Rotterdam Nicole De Moes (47) en dochter Bregje (15). VOOR Nicole: „Het was helemaal niet raar dat het vorige week bij Ex celsior misging. Dat kunstgras werkt voor geen meter. Vandaag speelt Feyenoord op een normale mat én in de Kuip. Dus het kan niet mis gaan. Nee, echt." Bregje: „Het wor den hoge cijfers. 5-0. Zoiets. Feyen oord gaat knallen. En als ik morgen op school een verlofbriefje inlever, mag ik naar de huldiging." NA Nicole: „Yes, yes, yes!" Bregje: „En dat juist Kuyt dat eerste doel punt maakte. Het kan niet mooier." Nicole (brullend): „Niks is sterker dan dat ene wóóóóórd..." Bregje: „Er zitten wat Ajacieden bij me in de klas. Die zeiden vorige week nog: het gaat toch niet lukken. Ik heb zó'n zin die lui weer even te zien." Vincent Drijgers (40) en zoon Raf (10). VOOR Raf: „Het wordt 3-0." Vincent: „Ik denk: 2-1." Raf: „Maar: Feyenoord gaat winnen." Vincent: „Vorige week zondag, tijdens de verloren wedstrijd tegen Excelsior, was Rafs verjaardagsfeest. Moest ik de livestream langs het zwem bad volgen. Vreselijk, natuurlijk. Dus het heeft zo moeten zijn: van daag kan ik hier wel zijn, met alle fans, en vandaag gaan we winnen!" NA Vincent: „Wat zei ik je? Van daag ging het gebeuren én het is gebeurd. Heerlijk. En nu gaan we die prijs volgend jaar gewoon weer pakken. En Raf en ik blijven nog wel even feesten. Vannacht over nachten we in Rotterdam en dan: morgen naar de huldiging. Wat jij, Raf? Wat vond jij ervan? Raf: „Leuk." Vincent: „Leuk?" Raf: „Heel leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5