'De voering van mijn jas is los' 'Mijn lampje gaat niet meer uit' Schoolvoetbalf inale in Bru Azerbeidzjan op zoek naar zakenpartners DUURZAAMHEID REPAIRCAFÉ 19 Op kinderboerderij De Punt in Zierikzee is zaterdag het repaircafé geopend. Samen met handige vrijwilligers kun je hier je kapotte spullen herstellen. Je spullen afgeven en el ders koffie gaan drinken, is niet de bedoeling, zei coördinator Marjan van Leeuwen van het repair café. „Nee, je repareert het samen met een van onze vrijwilligers, want de kennis mag niet verloren gaan." Wethouder Cees van den Bos benadrukte dat zaterdag bij de opening ook: „Zo'n repaircafé be vordert de duurzaamheid. Je gooit geen apparaten weg en dat is goed voor het milieu. Maar het geeft ook maatschappelijke binding. Het re paircafé brengt mensen bij elkaar en zo werk je aan een duurzame samenleving." Van den Bos vindt het café ook geschikt om statushouders en ar- beidsbeperkten in te zetten. „Klop gerust bij ons aan. De gemeente helpt graag." Met wijkkrant, hut- tendorp, wandelclub en mobiele keet van het welzijnswerk 'borrelt' het in de wijk Poortambacht, con cludeert de wethouder. „Maar met het repaircafé en misschien nog meer initiatieven erbij, kunnen we straks zeggen dat het bruist in Poortambacht." Het repaircafé wordt betaald uit een gift van aannemer Lindeloof, die delen van de wijk renoveerde. Het welzijnswerk SMWO, milieu centrum NMe en woningbouw vereniging Zeeuwland zijn ook betrokken. Gehandicaptenzorg 't Gors stelt de ruimte beschikbaar. Het Zierikzeee repaircafé werkt met tien vrijwilligers en zoekt nog meer handige mensen. De praktijk van het repaircafé in Middelburg leert dat er vooral koffiezetappara ten, stofzuigers en fietsen worden hersteld. Zierikzee heeft ook vrij willigers voor reparatie van com puters en kleding. Dina Levi uit Zierikzee was zaterdagochtend aanwezig bij de opening van het repaircafé omdat ze be stuurslid is van wijkvereni- ging Hart van Poortam bacht. Ze maakte van de ge legenheid gebruik om met een even de losgeraakte voe ring van haar jas te laten re pareren. „Dat kan ik in prin cipe zelf wel, natuurlijk. Maar mijn eigen naaima chine doet het niet meer." De vrijwilligster van het re paircafé had een goed idee voor Levi. „Breng volgde keer die naaimachine maar mee, zei ze. Dan kijken we samen wel even of we daar iets aan kunnen doen." Bij het volgende repaircafé, za terdag to juni, is Dina Levi dus weer van de partij op kinderboerderij De Punt Dan is het ook handig dat zij alvast kijkt of er iets ver vangen moet worden in haar kapotte naaimachine. Want het repaircafé heeft de deskundigheid en het ge reedschap in huis, maar voor nieuwe onderdelen moet de klant zelf zorgen. Helemaal geweldig dit", zegt Tamara Collee uit Oosterland. Zij meldde zich zaterdagochtend bij het re paircafé met een lampje uit haar linnenkast. „Handig ding, hoor, in die grote, don kere kast. Maar het gaat niet meer uit. Het brandt net zo lang tot de batterij leeg is." De technische vrijwilliger van het repaircafé had het euvel snel gevonden. Hij haalde de fitting uit elkaar en soldeerde een losgeraakt draadje. Klaar! Collee: „Een vriendin tipte mij op Facebook dat het vandaag repaircafé is. Ik was al eens eerder in Goes, maar daar was het slechts eenmalig. Ik ben heel blij dat we in Zierikzee elke tweede zaterdag van de maand repaircafé hebben." Apparaten die echt niet meer te repareren zijn, kun nen bij De Punt in de speci ale container van WeCycle worden gedumpt. Dan wor den de onderdelen herge bruikt. De kinderboerderij zamelt ook oud papier en frituurvet in. ZIERIKZEE De in Zierikzee geves tigde stichting Connect is op zoek naar ondernemers die zaken willen doen met Azerbeidzjan. De Kaukasische republiek wil minder afhankelijk worden van de olieopbrengsten. Volgens econo mieminister Kamp biedt deze om slag kansen voor het Nederlandse bedrijfsleven om hoogwaardige kennis en technologie te exporte ren. Er zijn ook mogelijkheden in handel, horeca en landbouw. Ne derland was in 2014 de derde inves teerder in de Azerbeidjaanse eco nomie na Turkije en het Verenigd Koninkrijk. De stichting Connect, opgezet door Zierikzeeënaar Vugar Abbasov en Wim Embden, bemid delt voor ondernemers en neemt het initiatief tot een culturele uit wisseling. Meer informatie via: stichtingconnect@gmail.com of 06-33315640. Elftallen van alle Zeeuwse eilan den treden woensdagmiddag aan op de velden van w Bruse Boys op sportpark De Volharding. De winnaar vertegenwoordigt Zeeland in de districtsfinale, die 7 juni wordt gehouden in Zwijn- drecht. Poules De wedstrijden in Bruinisse be ginnen om 13.15 uur. De finale staat om 17.15 uur gepland. Het gaat om jongens uit de groepen 7 en 8 van de basisschool. 't Staepel'of uit Renesse, Jan van Schengenschool uit Heinkens- zand, De Rieburch uit Sint-Maar tensdijk, Cypressenhof in Middel burg en De Warande uit Hulst. Poule B bestaat uit: De Kirreweie uit Burgh-Haam- stede, VSV Vlissingen, Acaciahof in Middelburg, Prinses Beatrix uit Goes en de St. Bavo uit Oostburg. De KNVB heeft Juliette van de Giessen uit Bruinisse, kinderbur gemeester van Schouwen-Duive- land, gevraagd na afloop de bekers uit te reiken. maandag 15 mei 2017 Samen je kapotte spullen repareren Ton van den Nouweland Zierikzee Wethouder Van den Bos, naast coördinator Marjan van Leeuwen (I), nam een kapot jasje mee naar het repaircafé. Linda Collee (I). fotos marieke mandemaker De regiofinale van het school- voetbal voor jongens wordt woensdag gespeeld in Brui- nisse. Ton van den Nouweland Bruinisse In poule A spelen: Dina Levi (I) laat de voering van haar jas naaien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57