1940 1938 1924 1936 14 1924-1999: alle kampioenen op een rij Van Kees Pijl tot Puck van Heel en van Coen Moulijn via Ove Kindvall tot John de Wolf. Elk van de eerdere veertien titels in Feyenoords clubhistorie had zijn eigen gezichten. Een wandeling door de geschiedenis. maandag 15 mei 2017 Door het uitbreken van de Tweede Wereld oorlog is de vijfde landstitel er eentje zonder glans. Op 5 mei 1940 wordt Feyenoord afdelings kampioen, negen dagen later wordt Rotterdam gebombardeerd. Omdat de Duitsers de Kuip vor deren, moet Feyenoord de thuisduels in de kam pioenscompetitie afwerken op Het Kasteel. Zon der doelman Van Male en Van Heel, die in mei al zijn gestopt, en de reeds gevluchte trainer Jack Hall, wordt Feyenoord op 17 augustus 1940 kam pioen. Aanvoerder Paauwe (foto) gaat na de laat ste wedstrijd tegen Heracles op de schouders. Met onder anderen de van Neptunus over gekomen Leen Vente - in 1937 de maker van het eerste doelpunt in de Kuip - en Arie de Vroet is Feyenoord het eerste seizoen na zijn verhuizing weer de beste van Nederland. De ploeg van trainer Dombi speelt soms oogstrelend voetbal en blijft ongeslagen in de kampioens competitie. Op de laatste speeldag zorgt Vrauw- deunt met twee goals voor de beslissing in de uitwedstrijd tegen concurrent Heracles: 0-2. En dat is vijftien Tekst: Wietse Dijkstra Foto's: VI Images, ANP, Hollandse Hoogte, Collectie W. Paauwe-Veenstra Voetbal is nog een sport voor de elite als Feyenoord als echte arbeidersclub de hege monie van de 'heeren' in 1924 doorbreekt. De Rotterdammers blijven ongeslagen in de kampioenscompetitie. En dat terwijl sterspeler Kees Pijl in vijf van de acht wedstrijden ont breekt, omdat hij met Oranje meedoet aan de Olympische Spelen in Parijs. Andere grote namen in dit eerste kampioensteam zijn Kees van Dijke, Bertus Bul, Jan Petterson en Adri- aan Koonings. Tussen 1926 en 1929 wordt Feyenoord, met goalgetter Jaap Baren- dregt (zittend, tweede van rechts) in de spits, vier keer op een rij afde lingskampioen. Maar alleen in 1928 levert dat ook de landstitel op. Vlak voordat het 20-jarig jubileum wordt gevierd, is het opnieuw groot feest aan de Kromme Zandweg, als Feyenoord in de kampioenscompetitie rivaal Ajax voorblijft. De komst van de Oostenrijkse toptrainer Richard Dombi luidt een nieuwe bloeiperiode in. Feyenoord verovert in het eerste jaar van Dombi meteen de landstitel. Met spelers als Manus Vrauwdeunt, Bas Paauwe, Jan Linssen, Adri van Male en boegbeeld Puck van Heel, die voor aanvang van het sei zoen de eerste paal slaat voor het nieuwe, hypermoderne Stadion Feijenoord (foto rechts), is het acht jaar na het laatste landskampioenschap opnieuw prijs in Rotterdam-Zuid. een aanvang. Van Heel slaat de eerste paal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50