S 'We gaan eindelijk de Hofpleinfontein in' FEYENOORD KAMPIOEN Op een vechtpartij en wat vuurwerkbommen na is het kampioensfeest van Feyenoord gisteren zonder incidenten verlopen. Ruim 100.000 fans zongen en dansten in de stad. x /i Het centrum van Rotterdam was zo overvol, dat de politie mensen met plannen om naar de stad te komen opriep om weg te blijven. Vooral op de Coolsingel en het Hofplein, waar duizenden supporters een duik na men in het water om de langver wachte titel te vieren, was het hut- jemutje vol. De politiemensen, talrijk aanwe zig in de kolkende binnenstad, hoefden nauwelijks in actie te ko men. Burgemeester Aboutaleb had vooraf gedreigd dat de huldiging van het kampioenselftal, vanmid dag vanaf 12.00 uur op de Coolsin gel, geschrapt zou worden bij mas sale ongeregeldheden in de uren na het behalen van de titel. Zo ver kwam het dus niet. Abou taleb sprak gisteravond van een 'drukke, maar feestelijke' situatie in de stad. Er werden 53 mensen aan gehouden. Voorafgaand aan het duel met Heracles Almelo pakten agenten op het Stadhuisplein een handvol per sonen op, die discriminerende tek sten riepen. Ook op andere plekken in de stad zijn mensen aangehou den, onder meer voor het bezit van vuurwerk. Na de rellen na de verloren derby tegen Excelsior vorige week werd een alcoholverbod in een groot ge deelte van het centrum afgekon digd. Vooral aan het begin van de middag werden veel bezoekers ge fouilleerd door de politie en wer den liters drank - twee containers vol -, flink wat (soft)drugs en 270 i Politie neemt twee containers vol drank en 270 kilo vuurwerk in beslag kilo vuurwerk in beslag genomen. Nadat de titel in De Kuip veilig was gesteld en de feestelijkheden rustig bleken te verlopen, werd het drinken van een biertje oogluikend toegestaan. Ongeval Het grootste ongeval rond het kam pioenschap van Feyenoord deed zich niet in Rotterdam voor, maar in het nabijgelegen Zuidland. Daar raakte een man een hand kwijt toen het vuurwerk dat hij daarin vast hield ontplofte. Met dat vuurwerk wilde de supporter het succes van zijn club vieren. Gisteravond waren nog vele tien duizenden Feyenoord-fans aan het feesten in de stad. De autoriteiten rekenen vandaag, bij de huldiging, op minstens net zo veel belangstelling en raden bezoe kers daarom aan de fiets of het openbaar vervoer te nemen naar de Coolsingel. M. Na 18 jaar is Feyenoord eindelijk weer eens landskampioen. Maar voor het zover was: nagelbijten! Jonge en oude fans bekeken de wedstrijd op een groot scherm dicht bij Rotterdam CS. Hun reacties vóór en na de uitslag. maandag 15 mei 2017 Stampvolle stad feest uitbundig Jeroen Schmale Rotterdam Tekst Eefje Oomen Foto's Desirée Schippers Studievriendinnen Lisa Abel (26), Liselotte Ferdinandus (28), Silke Kranz (26) en Lieveke Heiwig (27). VOOR Liselotte: „Het wordt 3-0. Lisa: „Nee. 4-1." Silke: „Feyenoord gaat in ieder geval zeker winnen. Dit keer wel." Liselotte: „En als ze winnen, gaan we de Hofpleinfontein in. Toch. Meiden?" Lieveke: „Wat?" Silke: „Ja, joh!" Lisa: „Echt?" Liselotte: „Ssst! De wedstrijd begint. Nli." NA Liselotte: „Man, o, man. Wat was dit oké! Zo snel al dat doelpunt van Kuyt! Alle druk eraf! Party!" Silke: „Eerlijk, ik was een beetje een successupporter, maar na dit jaar ben ik een echte Feyenoordfan. Wat een sfeer, wat een stad, wat een mensen." Lisa (zingend): „Have you ever been happy? Have you ever tried?" Silke: „Maar die fontein... toch maar niet. Beetje ordinair." Liselotte: „Wél. Meiden, we gaan erin!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4