Het Legioen heeft overal leden, óók onder tegenstanders van harte! 11 Doordeweeks is Martijn Barto (32) de hardwerkende spits van Cambuur. In het weekend moedigt hij Feyenoord aan. En hij is niet de enige prof die de landskampioen support. Er zijn er zoveel. Hij ziet zich nog zitten op de tweede ring, begin jaren 90, zijn hoofd tegen de warme jas van vader gedrukt. Feyenoord speelde tegen Go Ahead, een wed strijd die József Kiprich met een hakje kleur gaf. Hoogstaand was het verder niet. Een conclusie die Martijn Barto in latere jaren vaker zou trekken. Toch bleef hij gaan. Domweg omdat het er bij hoort voor een Feyenoorder, dat eeuwige lijden. „Als die liefde eenmaal in je zit, gaat het er ook nooit meer uit." Het is, zoals Barto zegt, 'als een bezoek aan oma', naar de Kuip gaan. Een gevoel van thuiskomen. Alsof hij daar, op die vaak zo toch tige tribunes, de warmte voelt die hij elders mist. In zijn geval is het bijna letterlijk zo. Want of het nu zijn ouders zijn, tantes, ooms, neefjes, nichtjes of zijn beste vrienden; de in Spijkenisse gebo ren aanvaller komt ze allemaal te gen wanneer hij bij Feyenoord is. „Dat gevoel van samen in die Kuip zitten, man, dat is zó mooi", zegt Barto. „Het is iets magisch, iets on gelooflijks. Ik ben inmiddels 32, maar in De Kuip ben ik altijd weer dat jochie van zeven." Zo'n jochie dat stiekem hoopt dat hij op een mooie dag opeens een belletje krijgt of hij bij Feyen oord wil komen voetballen. Barto: „Maar ik ken mijn beperkingen. Ik heb geluk dat ik met Cambuur voor een club speel die karaktero logisch vergelijkbaar is met Feyen oord. Lekker rauw. In Leeuwarden voelt het elke twee weken een beetje alsof ik in de Kuip speel." Het lijkt een voorwaarde om als Feyenoord-fan elders te kunnen slagen. Dat je speelt bij een club die enige verwantschap vertoont met de Rotterdamse cultuur. Je ziet Sander Duits gevoelsmatig niet snel het shirt van sc Heeren veen ofWillem II dragen. Met zijn voorkomen van uitbeender gaat hij wél moeiteloos op in Deventer, bij Go Ahead Eagles. Kenny van der Weg, jaren spelend bij NAC, idem dito. Razend populair was hij in Breda, de in Zuid getogen zoon van een Kuip-suppoost. Juist omdat de verdediger, ook in zijn spel, altijd bouwvakker is geble ven. Reden dat Tom Beugelsdijk op de Haagse tribunes evenmin stuk kan, karaktervoetballer als hij is. Ooit riep hij dat hij met die eigenschappen ook wel zou passen bij Feyenoord. En dat zegt wat over de man die Den Haag doorgaans al mist als hij met ADO een mid dagje naar de Goffert moet. Voor een contract in Rotterdam-Zuid zou Beugeldijk zijn heimwee wel een paar uurtjes per dag verbijten. Barto heeft die hoop dus opge geven, spelen voor Feyenoord 1. Toch mag zijn track record er zijn. Drie keer speelde hij met Cam buur in de Kuip en even zo vaak trof hij doel: „Of Martin van Geel mijn telefoonnummer heeft? Ge woon naar een van de tribunes lopen. Kan niet missen dat-ie een familielid of vriend van me treft." René van Kooten Rinus Israel René van de Kerkhof Paul Elstak maandag 15 mei 2017 'Die Feyenoord-liefde gaat er nooit meer uit' Tekst: Dennis van Bergen Acteur, zanger en Feyenoord-supporter „Ik had de afgelopen weken nachtmerries waarin we de titel toch nog verspeelden. De wed strijd tegen Excelsior van vorige week paste daar naadloos in. Ik ben zó blij dat ik daar nu van af ben. Feyenoord, bedankt!" Feyenoi „Het doet mij erg veel deugd dat de club die schaal te pakken heeft. Zelf kon ik het duel van Feyenoord niet live zien, omdat mijn amateurcluppie OFC moest voetballen. Ge lukkig bereikten de tussen standen me ook in de dug out. Van harte iedereen." VERDEDIGERS: Gregory van der Wiel (Fenerbahge) Ging als Ajax-talent in Feyenoord-shirt naar school. Want: fan van Robin van Persie. Tom Beugelsdijk (ADO Den Haag) Zit vaak als supporter in De Kuip. Noemt Feyenoord 'na ADO de mooiste club'. Kenny van der Weg (Ross County) Groeide op in stads deel Feijenoord. Werd als zoon van een Feyenoord- suppoost groot gebracht met de liefde voor het rood-wit. Jeff Hardeveld (FC Utrecht) Deze geboren Rotter dammer eet, slaapt en drinkt al van kinds af aan Feyenoord. MIDDENVELDERS: Sander Duits (Go Ahead Eagles) Droomde er als fer vent fan lang om voor Feyenoord te spelen. Was najaren RKC blij om in Go Ahead een soort 'mini-Feyen- oord' te vinden. Ryan Koolwijk (Excelsior) Deed als Excelsior- captain vorige week de club waarvoor hij sympathie koestert nog heel veel pijn. Gino Bosz (clubloos) Kon zijn lol niet op toen 'zijn' Cambuur in december het Ajax van zijn vader Peter uit de beker gooide. Want: al een leven lang Feyenoord-fan. Kevin Jansen (ADO Den Haag) Momenteel revalide rend bij ADO, maar in zijn dromen speelt hij ooit bij Feyenoord. AANVALLERS: Martijn Barto (SC Cambuur) Ging op zijn zevende voor het eerst naar de Kuip met zijn vader en is sindsdien ver liefd op Feyenoord. Ricky v. Wolfswinkel (Vitesse) Clubs hoeven de spits die de beker finale tegen AZ be sliste niet te bellen. Tenzij dat zijn grote liefde Feyenoord is. „Dan neem ik wél op." Oud-speler PSV en het Nederlands Elftal „Als je twee keer van PSV weet te winnen in een seizoen, ben je als club een grote. Mooi dat Feyenoord eindelijk weer eens kampioen van Nederland is. Rotterdam, proficiat." Dj en Feyenoord-supporter „Voor een club die in zo'n diep dal heeft gezeten als Feyenoord, is het landskampioenschap na tuurlijk de ultieme bekroning. Ik was gisteren op Woudestein en ben straks ook zeker op de Coolsingel. Fantastisch voor Rotterdam dit. Echt, grandioos." gelsdijk en Haag KEEPER: Roy Kortsmit (Sparta) Stond als jochie op de tribune van Feyen oord, de club waar hij tevens in de jeugd opleiding keepte. COACH: Henk Fraser (Vitesse) Wil elke wedstrijd winnen, zeker in Arnhem. Maar dat hij onlangs verloor van Feyenoord? Mwah, dat vond de verdediger van weleer niet over dreven erg...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47