n Rotterdam beleeft titel als bevrijding van een generatie van harte! 5 Eindelijk. Eindelijk schonk Feyenoord Rotterdam die landstitel waar al 18 jaar vurig naar was verlangd. Sinds gistermiddag, iets voor half vijf, zindert de stad van het geluk. En dat zal nog wel even zo blijven ook. 4 lijheid verpakt zich bij Rotterdammers zo af en toe in cynisme of zelfspot. De titel, waar al zo lang op werd gewacht, en inmid dels op werd gerekend, werd de afge lopen weken daarom regelmatig door de volgende woorden begeleid: Werd verdomme een keer tijd ook! Maar gisteren, op de historische dag zondag 14 mei 2017, ging een stad los. In Kuip en stad werd niet gedanst om een kampioenschap of zo, nee, het ging om meer. Om trots, om opluch ting en bevrijding van een hele stad, een hele generatie. Op het Stadhuis plein ging een invalide man, met rol stoel en al, op de schouders. Bij Biergarten en Annabel, moderne hotspots in een voorheen lelijke, want door Duitsers kapot gebombardeerde t Opvallend gisteren op straat: vaders en zonen. Pa in de dertig, zoon een jaar of tien en nog niet wetend wat het is om kampioen te worden stad, feestte de multiculturele, nieuwe, jonge stad met duizenden tegelijk. Op de daken dansten hiphop pers, vielen grote betraande Antillia- nen in de armen van geraakte, witte mannen. Een mij onbekende Marok kaanse kleerkast drukte me tegen zich aan, kneep me fijn en drukte zijn wang tegen mijn wang. Het zout van zijn vreugdetranen plakte nog uren lang op mijn gelaat. Ook opvallend: de vele vaders en zo nen op straat. Pa in de dertig, zoon een jaar of tien en nog niet wetend hoe het is om kampioen te worden. Op deze dag wilden ze samen zijn. Samen jui chen, samen bang zijn. Want ja, angst was er eigenlijk steeds dit seizoen. Feyenoord mocht dan vanaf speel ronde 1 koploper zijn in de eredivisie. Juist dat gegeven joeg de angst verder aan. Stel nou eens dat de schaal op speeldag 34 alsnog naar Amsterdam zou gaan. Maar dat viel dus mee. Het was gisteren 14 mei, altijd een beladen dag in Rotterdam. Precies 77 jaar eerder, in 1940, gooiden Duitse bommenwerpers de stad in een gru welijke brand, iets wat jaar in jaar uit plechtig wordt herdacht. Maar gisteren ging het toch vooral om voetbal, normaal slechts een bij zaak in het leven. Maar gisteren een hoofdzaak van jewelste voor Rotter dam, een stad waar mensen zich van morgen bij het ontwaken afvroegen of het echt waar is. Ja, dus. Feyenoord is landskampioen, voor het eerst sinds 1999. Knijp even in uw arm, dan weet u nu dat u niet droomt. En lees dan de volgende woorden: Vandaag stroomt de Coolsingel vol. CeesGeel CoStompé Fatima Moreira de Melo John de Bever maandag 15 mei 2017 Hoe een stad losgaat Tekst: Wessel Penning B *0 A Feyenoord-fans vieren de landstitel van hun club in de Hofpleinvijver, fotoanp Acteur en PSV-supporter „Feyenoord is een te grote club om ze de titel te gunnen. Ze zijn gewoon de beste en het meest constant. Klaar. En daarom feliciteer ik de club hierbij van harte met het dik verdiende kampioenschap. Ere wie ere toekomt." ^4 Darter en Ajax-fan „Feyenoord, alle gelukwensen met het behalen van de schaal. Ook al ben ik zelf Ajacied; jullie zijn de terechte kampioen van Nederland. Maak er vandaag een mooi feestje van op de Coolsingel." „Sport doe je voor jezelf, maar de mooiste bijkom stigheid is dat je mensen blij kunt maken. Ik ben sup porter, maar mijn vriend (Raemon Sluiter) is mega- fan. Na jaren afzien heb ik eindelijk een gelukkig man op de bank. Dank daarvoor. Leve de kampioenen!" Oud-prof, volkszanger en Feyenoord-supporter „Feyenoord krijgt de lach niet meer van mijn gezicht. Als kind was ik al idolaat van Willem van Hanegem. En dat ben ik nu nog van Feyenoord. In één woord: grandioos. Echt, ik ben zo blij als een kind. Van harte!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43