Nederland - Ivoorkust F 9 Quintana kijkt naar Dumoulin Dumoulin was gewoon sterker en daar moetje een beetje van profiteren natuurlijk Hét gezinsuitje op le Pinksterdag Ga naar pzc.nl/oranje 23r Op twee kilometer voor de finish heeft Tom Dumoulin het helemaal gehad Bauke Mollema. Niks Oranje- verbond of vriendschappelijke woor den op de steile flanken van Block haus. De twee Nederlanders hebben Thibaut Pinot, die in zijn eentje ver geefs heeft geprobeerd Nairo Quin tana te achterhalen, bijna te pakken. Zoals ze even daarvoor ook al Vin- cenzo Nibali voorbij zijn gegaan. Maar dan weigert Dumoulin de laat ste meters naar Pinot te overbruggen. Hij past en Pinot fietst zomaar weer uit beeld. Wat Dumoulin doet, is zoveel als een fietsende middelvinger. En die is voor Mollema, die al kilometers bij hem in het wiel hangt. Dumoulin: „Hij deed helemaal niks en zei: ik neem de laatste twee kilometer en dan flik ik je nu niet." Boos Ach, eenmaal boven en na het plas sen bij de dopingcontrole, komt Mol lema er eerlijk voor uit. „Dumoulin was gewoon sterker dan ik en daar moet je een beetje van profiteren na tuurlijk. Dat heb ik gedaan. Hij werd wel boos en wilde dat ik overnam, maar op het einde had ik niet veel over. Ik wilde er gewoon bijblijven." Uiteindelijk rijden Pinot en Dumou lin als de nummers twee en drie van de etappe omhoog, een vechtende Mollema weet het verlies te beper ken. „Op hen verlies ik 17 seconden. Dat is jammer. Maar als je ziet hoe veel tijd ik pak op andere mannen, dan is het een heel geslaagde dag." Het humeur van Dumoulin daaren- tegen klaart niet meer op. De beklim ming van Blockhaus heeft de Giro op z'n kop zet, maar de valpartij, veroor zaakt door een stilstaande motor agent, bepaalt zijn gemoed. Die derde plek in de rit, de minuten die hij pakt op zijn concurrenten. Nummer 3 in de stand op dertig tellen van Quin tana en de roze trui binnen handbe reik met de tijdrit van morgen. 'Wat een eikel' Het zal allemaal wel. Dumoulin wil weg bij de finish. Hij is kwaad. Op de motoragent die op veertien kilome ter van de streep stilstaat aan de lin kerkant van de weg. „Wat een eikel." Dumoulin kan hem nog net ontwij ken, kijkt om en ziet zijn ploegmaat en eerste luitenant Wilco Kelderman tegen het asfalt klappen. Even later hoort hij dat Kelderman in de ploeg leiderwagen is gestapt. Uit koers. Du moulin doet zijn oortje uit en wil er niks meer over horen. „Want als we Wilco verliezen en ik rij een slechte klim, dan hebben we helemaal een baaidag. Daar wil ik dan niet mee be zig zijn." Breuk Kelderman breekt zijn linker wijs vinger, die hij ook al brak in de Strade Bianche. Ook Sky-kopmannen Ge- raint Thomas en Mikel Landa zijn na de valpartij kansloos voor de eind zege, net als Adam Yates van Orica. Ruim twee minuten na Dumoulin komt Steven Kruijswijk over de streep. Vorig jaar boezemde hij alles en ie dereen angst in als de weg omhoog ging, maar vandaag, als het geweld op Blockhaus losbarst, delft Kruijswijk het onderspit. Nog voorde voet van de 1665 meter hoge klim tuchtigt Quintana's ploeg Movistar de groep met favorieten met een moordend tempo. Kruijswijk: „Dat was voor mij net te lang, te hard. Daardoor kom ik mezelf later tegen. Ik zat gelijk al aan de limiet." Zondag 4 juni 119.30 uur I De Kuip, Rotterdam Beleef deze wedstrijd nu extra voordelig! V/A' per ticket maandag 15 mei 2017 PC BLOCKHAUS Het plan van Nairo Quintana pakte gisteren precies uit zoals hij het wilde. De ritwinst en de roze trui waren de beloning. De Colom biaan: „We hebben de tijd winst kunnen pakken zoals we wilden. Dat is belangrijk met de tijdrit op komst. Zeker ge zien de specialisten in deze wedstrijd." En zo verschoof de aandacht in de persconferentie na af loop vanzelf naar Tom Du moulin, die in de etappe samen met Thibaut Pinot 24 seconden later dan Quintana over de streep kwam. Quin tana: „Dumoulin was goed, sterk op de klim en hij zat dicht bij me in de finale." Tom Dumoulin (I) en Bauke Mollema gun nen elkaar op de slot klim even niet het licht in de ogen. foto cor vos Giro: opeens is alles anders Hoe Blockhaus de Giro op z'n kop zette. Steven Kruijswijk schaarde zich onder de verliezers. Hoofdrol len waren er voor Nairo Quintana, Tom Dumoulin, Bauke Mollema en een dwaze motoragent. Daan Hakkenberg Blockhaus - Bauke Mollema (30) n 15,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35