7 Prix Barcelona uitgeschakeld door ongelukkige botsing Hamilton: Dit is waarom ik nog race KNSB legt bom onderakkoord EK-titel voor zeilers Zegers en Van Veen Nadal opnieuw Thiem de baas WINNAAR hier. Hij had gewoon later moeten remmen, want uiteindelijk zet-ie nog wel door. Niet de handigste actie. En je kan Raikkönen niet de schuld geven. En mij ook niet. Dus..." Live op Ziggo bood Bottas nog zijn excuses aan. „Das mooi, maar daar koop ik natuurlijk niks voor", besloot Verstappen, die er verder weinig woorden aan leek te willen besteden. Zijn schuld was het immers niet. Waarom je dan onnodig druk maken? Liever nam hij het fijne gevoel van za terdagmiddag mee in zijn koffer terug naar zijn appartement in Monaco, waar over twee weken de volgende af spraak staat gepland. In de kwalificatie liet de RB13 immers flinke tekenen van verbetering zien. Zo was het gat met pole-position opeens nog maar een halve tel. Dat goede gemoed zal hij nodig hebben in Monaco, waar hij de ge blokte vlag nog nooit vanuit een auto zag wapperen. „]a, de muren zijn dichtbij daar", refereerde hij nog even met humor aan zijn twee uitvalbeur- ten in het belastingparadijs, waar hij nu resideert. „Wat er daar allemaal omheen gebeurt, vind ik eigenlijk mooier dan de race. Maar het voelt hier in Barcelona uiteindelijk wel als een thuiscircuit." komen. Als hij heel voorzichtig de bochten genaderd was, maar die Max Verstappen bestaat niet. „Ik zag een gat en dook erin. Netjes buitenom, met afstand. Maar als ze dan naar links ketsen. Tja... Natuurlijk, je kan ook gewoon rustig achteraan toeren, maar zo ben ik niet. Ik word liever eens derde met veel riskeren, dan dat ik rondjes moet rijden voor de vijfde Dat staat mij niet aan." Waar Verstappen, die de race rus tig uit keek in de garage ('beetje ge-appt, en op Snapchat en Insta- gram gezeten'), wel verbaasd over was, was dat de racelei ding de Fins-Limburgse drie- dubbelklapper uiteindelijk afdeed als een 'race-inci dent'. „Want Bottas scha kelt wel twee man uit, maandag 15 mei 2017 Na de geestdodende vertoning in Sotsji was de GP van Spanje wel echt weer een reclamespot voor de koningsklasse. Chaos, crashes en een heerlijke tweestrijd voor de prijs van de dag tussen de twee sterkste coureurs van dit nog altijd prille seizoen: Sebastian Vettel en Lewis Hamilton, met die laatste als winnaar. Startend als eerste, ingehaald door Vettel bij de start en uiteindelijk na veel knokken weer teruggeknokt langs de Duitser van Ferrari. Een race die uit de handen van Mercedes leek te glippen, werd toch nog teruggepakt. „Ik denk dat dit een van de meest pure ge vechten was die ik in tijden uitge vochten heb. En daar houd ik van", vertelde Hamilton, bijna ly risch. „Die battles zijn precies de reden waarom ik nog race." SCHAATSEN In de aanloop naar de ledenraadvergade ring op 20 mei loopt de spanning in de Neder landse schaatswereld op. Uit een uitgelekt rapport van een zogenoemde ex pertgroep, blijkt dat de schaatsbond KNSB op nieuw ingrijpend moet gaan bezuinigen en sane ren om de aanhoudende fi nanciële problemen op te lossen. Eén van de onder delen van het plan, is een eenmalige solidariteitsbij drage van schaatsers en sponsorteams van vier ton. „We zijn verbaasd en ver bolgen", liet manager Tim Senden van Team LottoNL- Jumbo weten. „We hebben vorig jaar een akkoord on dertekend. Die afspraken waren niet voor niets." TENNIS Rafael Nadal (30, foto) blijft dit seizoen voor lopig ongeslagen op gravel. De Spanjaard schreef gis teren voor de vijfde keer het toernooi van Madrid op zijn naam. Hij versloeg in de finale Dominic Thiem in twee sets: 7-6 (8) 6-4. Nadal stond twee weken geleden ook al tegenover Thiem (23) in de finale in Barcelona. Toen won de Spanjaard met 6-4 6-1. In Madrid bood de Oostenrij ker meer tegenstand. Na een moeizaame eerste set, had Nadal aan een vroege break in de tweede set echter genoeg. Komende week wil Nadal zijn zege reeks in Rome vervolgen. ZEILEN Zeilsters Afrodite Zegers en Anneloes van Veen hebben zaterdag voor het eerst in hun car rière een EK-titel gepakt. Het olympische duo stond in de 470-klasse na acht races al op een solide eer ste plaats. Die ranking le verde hun in Monaco de titel op, doordat de medal- race wegens gebrek aan wind werd afgelast. Het duo reageerde euforisch. „Een zware week, maar we hebben het samen geflikt", zo twitterden ze. Vorige maand veroverden ze nog goud bij het wereldbeker toernooi in Hyères. 400 meter. Zo lang duurde de race in Spanje voor Verstappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33