3 ?'-Jl en in de stad barst na afloop een ongekend volksfeest los Van Bronckhorst de jongste Jorgensentopscorer 'Ajax en PSV hebben ook heel goed gevoetbald, soms zelfs beter dan wij. Maar wij zijn een team 0eWV4/y wist dat er nog een moment zou komen waarop ik er moest staan. Ik las overal dat ik mijn rol als wissel speler zou hebben geaccepteerd. Natuurlijk heb ik dat nooit gedaan, maar ik ben er professioneel mee omgegaan." Op de SS Rotterdam was de ont lading uiteraard bijzonder groot. En het was nog maar het begin van een reeks van festiviteiten. Op zo'n dag blik je niet vooruit op de toekomst, Ik weet wat ik ga doen, maar deel dat niet nu met de pers waarin de ploeg volgend seizoen ook nog eens het circus van de Champions League over de vloer krijgt. „Eerlijk gezegd interesseert komend seizoen mij nu nog hele maal niet", zei Van der Eleijden. Voor Eljero Elia is de landstitel het eindstation. „Ik ben zo blij met deze prijs. Ik ben naar Feyenoord Eindstand Feyenoord sinds landstitel in '99 gekomen om landskampioen te worden. Ik heb een gesprek gehad met technisch directeur Martin van Geel en aangegeven dat ik graag nog eenmaal een stap wil zetten. De club gunt mij dat ook." Als Kuyt ook een punt achter zijn loopbaan zet na zo'n glorieuze slot wedstrijd, zou niemand dat gek vinden. „Waarom ik nu niet zou stoppen? Mooier wordt het niet? We spelen straks Champions League. Ik weet wat ik ga doen, maar deel dat niet nu met de pers." Terwijl Kuyt de cameraploegen afgaat, staan er supporters met tra nen in de ogen op de ramen te bon ken. Feyenoord is landskampioen. „Na die tweede goal zag ik opeens Tonny Vilhena (geschorst, red.) langs de kant staan. We liepen zo naar elkaar. Het heeft zo moeten zijn dit seizoen." El Ahmadi is het met Kuyt eens. „Ik heb alles meegemaakt, zelfs de 10-0 nederlaag in Eindhoven. Maar nu sta ik hier met mijn ploeggeno ten en we zijn de beste van Neder land. Het is letterlijk een droom die uitkomt." Middenvelder Jens Toornstra zei: „Voor de wedstrijd had ik al kippenvel, vanwege de sfeer in het sta dion. En dat heb ik de hele wedstrijd gehou den. Het heeft ons zoveel energie gegeven, en dat straalde ook uit op het begin van de wedstrijd." Of zoals Giovanni van Bronck horst het omschreef. „We hebben de titel gepakt op de Feyenoord-ma- nier. Op karakter." maandag 15 mei 2017 GO Giovanni van Bronckhorst is de jongste trainer ooit die met Feyenoord kampioen werd. Hij was gisteren 42 jaar een 98 dagen. Hij lost Thijs Li- bregts af, die kreeg in 1984 de bloemen toen hij 43 jaar en 123 dagen oud was. -Nicolai Jorgensen (26) Nicolai Jorgensen is topscorer van de eredivisie geworden. Hij is de eerste Deen ooit die dit pres teert. Jorgensen scoorde 21 keer. Het was sinds 1971 niet meer gebeurd dat Feyenoord kampioen is én de topscorer levert (toen Ove Kindvall). ►Tweemaal de ontlading bij Feyenoord in beeld. Links na de 3-0 van Dirk Kuyt, rechts na het eind signaal. de titel is binnen. FOTO'S PI M RAS droom die uitkomt' - Dirk Kuyt (36)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29