u VRT Radio bereidt komst 300Sint Niklazers voor Jonge ringrijders zwaaien de scepter in Grijpskerke EN 19 Vlissingse stadsloop trekt meer deelnemers en er kan nog meer bij Ruim 1.150 lopers trokken zondag dwars door zorgcentra, kroegen en een kerk in Vlissingen. kruisen, regelt een jongeman het verkeer. Wat ouderen juichen de lopers gul toe. „Leutig hoor", vindt een oudere heer. „Alleen die mu ziek. Ik hoor liever accordeons. Daar kan je mee dansen." Bij café De Kazemat krijgen de lopers een update over de kampi oenswedstrijd via het televisie scherm. Nog steeds 2-0. Stoppen voor een biertje doet niemand, meldt de kastelein. Het is een loop voor de lol, niet voor de eindtijd, maar de meesten nemen het toch serieus. Je komt op plaatsen waar je anders nooit komt Dan glippen de lopers de Lood- sensociëteit in via de achterdeur om via het restaurant de boulevard weer te bereiken. Vader Stellaard deelt ijsklontjes uit, die rap smel ten in de handen van de verhitte lopers. Dan komt de laatste kilo meter: de zwaarste wellicht, die vanuit de Kazematten langs de terrassen van het Bellamypark en de toog van De Concurrent voert, via De Herberg en de bibliotheek. „Op het Bellamypark zijn we weer gaan hardlopen", weerlegt Jessica Maljaars uit Middelburg de verlok kingen onderweg. „Je moet wel, iedereen die je kent zit daar." Vriendinnen Margriet van der Bijl en Jessica Jacobse uit Oost- Souburg en Hanneke van den Bergh uit Limburg, met verhitte gezichten, zijn het eens: deze edi tie was aardiger dan de eerste. „Toen waren er veel lange stukken waar je alleen maar liep en niets tegenkwam. En persoonlijk heb ik niks met de vismijn, waar we toen door moesten", vindt Jacobse. „Zwaar waren de trappen bij de Zeevaartschool. De Petruskerk was heel leuk."Maar de Middel burgse City Trail is leuker, vindt Maljaars. „Heel veel kleine straat jes. En da's toch mijn stadje, hé." De tweede City Trail Vlissingen kreeg een dikke pluim van de hardlopers en wande laars. De routes van zes en negen kilometer, waarbij de stoet renners en wandelaars ook dwars door gebouwen gaat, was afwisselender dan die van vorig jaar en deed leuke locaties aan, vonden veel renners. Vooral de zorgcentra - hoewel de hardlopers daar gemaand werden te wande len. Op veel locaties was live mu ziek met bands en dj's, op de Oude Markt was het bijna carnaval, en in de zorgcentra werden de lopers van harte toegejuicht door de in woners die het zondagmiddagver tier wel op prijs stelden. „Het was leuk", stelt Middelburgse Pauline Zadeits na negen kilometer vast. „Je komt op plaatsen waar je an ders nooit komt. De bakker, die een tafel vol lekkers had staan, de Oostbeer, de Kazematten... Ook het voetbal werd niet ge mist; cafés gaven onderweg de kans de wedstrijdstand te verne men. Zon en een koelend windje gaven de perfecte omstandighe den. Ook voor de binnenlocaties, die niet achterbleven met een modderspoor van duizenden slik- voeten. „Ach, we hebben droog- loopmatten. Er komen hier elke dag al honderden mensen", vindt evenementencoördinator voor Ter Reede, John Riek-well. Tevreden ziet hij hoe de lopers via het terras van het zorgcentrum en het Atrium, waar brassband Excelsior concerteert, via fitness club Vief weer de weg op gestuurd worden. Waar rollators de lopers Ze vielen op, het gezelschap jour nalisten, vloggers en bloggers dat afgelopen weekeinde door Middel burg trok. Door de grote fotocame ra's en excessief gebruik van de smartphone. De gemeente had het gezelschap te gast gevraagd voor de Middelburg 800-activiteiten en mikte op een gevarieerde groep. Een van de gasten was Luk de Wilde van VRT Radio. Hij ge bruikte de Middelburgse dagen om, voor Radio 2 Oost-Vlaanderen, op- warm-uitzendingen te maken in de aanloop naar het massabezoek dat Middelburg vanuit Sint Niklaas te wachten staat. Driehonderd verte genwoordigers van de Vlaamse stad zijn namelijk zaterdag 3 juni tijdens het korenfestival Middelburg Vól koren op bezoek. „Sint Niklaas viert ook het acht honderdjarig bestaan en hoopt hier inspiratie te vinden voor de vie ring." Hij ziet wel grote verschillen. „Middelburg heeft een natuurlijke gezelligheid als vestingstad, net als Hulst. In Sint Niklaas is één straat verkeersvrij en we hebben er een grote migrantengemeenschap die moeilijk bij de betekenis van 800 jaar stad te betrekken is." In Grijpskerke lijkt de jeugd de scepter te zwaaien. Arjo Francke was alle andere deelnemers de baas als dagwinnaar met 29 van de 30 ringen, wat goed was voor de eerste beker. Ronald Geertse won de pollepelkamp. Miranda Ko- nings debuteerde met negen ge stoken ringen. De prijzen voor de versiering waren voor Amber de Ridder en Jessie Roelse. In Ritthem bleven Cor Janse en Cees Wisse tot de 29e beurt samen aan de leiding. In de 29e beurt liet Cees Wisse zijn eerste ring han gen. Dat gaf Cor Janse de dagwinst met 30 van de 30. Levi de Witte stak als enige de 10 mm en won de pollepel. Cor Janse won ook de eerste beker, vóór Laeticia de Boer en Edwin Dellebeke. De versie- ringsprijzen werden gewonnen door Irina Trujillo en Mirella Ce- vaal. Dennis Willeboordse was de sterkste bij het zorgcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere. Hij wist met drie andere rijders alle 20 ringen te steken. In de kamp was Dennis op to mm de sterkste. De pollepel ging naar Sebastiaan Sturm. Gijs van der Broeke reed voor het eerst en stak gelijk 14 van de 20 ringen. Hij won ook de eerste versieringsprijs voor de trekpaar den, Kristel Blok bij de overige paarden. Zaterdag gaan de ringrijders voor het ereklas-kampioenschap naar Meliskerke. Deze festiviteit duurt van 8.00 uur tot circa 17.30 uur. maandag 15 mei 2017 WA Complimenten voor de City Trail wandelend, door het Atrium van woonzorgcentrum Ter Reede. fotorubenoreel Hardlopers komen op hun route - Pauline Zadeits, deelnemer City Trail Vlissingen Claudia Sondervan Claudia Sondervan Middelburg Een volle agenda afgelopen za terdag voor de ringrijders. In Grijpskerke was de jaarlijkse klassementswedstrijd, Ritthem reed samen met Souburg een dorpswedstrijd en in Veere reden de ringrijders van de af deling Gapinge. Martijn Minderhoud Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20