Vrijlaten Poolse doodrijder valt fout Politiek eist aanscherping regels De vervroegde vrijlating van de Pool die in 2013 de 2-jarige Ize en haar grootou ders doodreed, heeft een fel politiek debat veroorzaakt over de verlof regels en voorwaardelijke invrijheidsstelling. Walcheren Vandaag bij deze krant een speciale Pieter van Vollenhoven, voorzitter van de Stichting Maatschappij en Veiligheid, vindt de vervroegde vrijlating onbegrijpelijk. „Te hard rijden met als gevolg drie verkeers doden! Tijdens de straf verlof ge kregen om zwangere vriendin op te zoeken en vervolgens niet terug???" twitterde hij. PVV-leider Geert Wilders noemde de gang van zaken 'schan dalig'. Zijn partij wil staatssecreta ris Dijkhoff, die zich overigens ver zette tegen de strafonderbreking, morgen naar de Tweede Kamer roepen. Meerdere grote partijen willen dat de regels worden aangescherpt, zodat nare incidenten - ook met tbs'ers en mensen die een enkel band dragen - nooit meer voor kunnen komen. „Deze misstand is eens temeer het bewijs dat de regeling voor voorwaardelijke invrijheidstelling op de schop moet", aldus CDA- Kamerlid Madeleine van Tooren- burg. Anders zou volgens haar 'het gevoel van rechtvaardigheid bij slachtoffers en burgers worden on dermijnd'. Aanscherping van de regels staat zowel in de verkiezingsprogram ma's van de WD als het CDA, die allebei deelnemen aan de vorming van een nieuw kabinet. „Dit is in derdaad een thema dat op de for matietafel ligt", bevestigt WD-Ka- merlid Foort van Oosten. „We moeten kritisch naar het systeem durven kijken, daarvoor heb ik al eerder gepleit." De 35-jarige Pool, die eigenlijk 15 maanden moest zitten voor zijn roekeloze rijgedrag, werd in beroep toegestaan zijn celstraf tijdelijk te Zonder aanscherping van de regels wordt het gevoel van rechtvaardigheid bij slachtoffers en burgers ondermijnd onderbreken om naar zijn zwan gere vriendin in het buitenland te gaan. Omdat hij hier ook onge wenst vreemdeling is, hoeft hij niet meer terug te komen. Per saldo heeft de man negen maanden vast gezeten. De Raad voor Strafrechtstoepas sing en Jeugdbescherming deed de omstreden uitspraak al op 13 april. Het vertrek van de Pool werd de ouders van het meisje echter pas eind vorige week gemeld door de officier van justitie, die eerder met succes had gepleit voor een celstraf. De ouders reageerden vol ongeloof en de afgelopen dagen werd op so ciale media en door de politiek van links tot rechts hun verbijstering gedeeld. Nieuwsmedia Edwin van der Aa Eefje Oomen Den Haag - Madeleine van Toorenburg, CDA-Kamerlid »P8 Oplopende temperaturen maandag 15 mei 2017 20°C pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1