U Zeeuwse mesheften naar Chinese markt 'Altijd ingezet voor de goede zaak' 'Nog geen reden om te stoppen' Steven op voetbalveld herdacht 17 1» Langstzittende wethouders partij „Ik heb altijd geprobeerd mezelf in te zetten voor de goede zaak, op mijn eigen manier. Het heeft best veel tijd gekost, maar dat heb ik er echt voor over gehad. Het voordeel was dat ik vroeg ben ingestapt. Daardoor kon ik behoorlijk wat aan. Voor mij was het geen zwaarte om te doen, anders zou ik het ook niet volhou den. Dat zeg ik ook tegen degenen die er staan aan te komen: realiseer je je wel dat het een groot deel van je leven vraagt. Vorig jaar heb ik mijn eerste amendement ingediend, over het erken nen van speelplekken die kinderen zelf hebben ge bouwd. Dat was leuk, maar verder heb ik meer in de politieke keuken gewerkt dan dat ik dat publiekelijk deed. Of ik doorga, hangt van mijn gezondheid af. Ik ben nogal ziek geweest en dat is behoorlijk aangekomen. Ik wil nog een paar maanden aankijken hoe mijn ge zondheid zich verder ont wikkelt, voordat ik defini tief zeg of ik doorga. Dat zal geen volle periode zijn, maar ik zou het nog wel een halve termijn willen doen." „Ik ben nog altijd heel drif tig bezig. Ik ga nu proberen de club van 50PLUS te trek ken. Natuurlijk komt er ooit een moment dat je er mee moet stoppen. Maar zolang dat ik het idee heb dat het nog hartstikke goed gaat, denk ik: doen! Ik voel me nog goed en gezond, dus waarom zou ik stop pen? Maar de kiezer beslist. Qua tijd valt het goed te overzien. Het voordeel is dat je in de loop der jaren een enorm netwerk op bouwt. Daardoor kun je al tijd een beroep doen op mensen die deskundig zijn. Verder doe ik mee aan cur sussen van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Een gemeenteraad heeft verversing nodig. Die door stroming gaat voor een groot deel vanzelf, doordat mensen afhaken. Dat heeft veel te maken met gebrek aan kwaliteit. Sommigen halen het gewoon niet. Het raadswerk is ook veel inge wikkelder geworden, zeker als het gaat om het sociaal domein. Als je daar niet in hebt gezeten, kun je het wel vergeten." De exclusieve schelpdieren wor den onder meer opgevist in de Zeeuwse Delta, evenals ten noor den van de Waddenzee. Er zijn vier schepen actief, met Seafarm uit Kamperland als een van de grote spelers. Er is twee jaar lang onderhan deld met de Chinese autoriteiten. Dat het uiteindelijk is gelukt toe gang te krijgen tot de oosterse markt, wordt toeschreven aan de hoge kwaliteit van de schelpdie ren. Bovendien wordt het Neder landse systeem van keuring en toezicht, door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), volgens het ministerie van Economische Zaken interna tionaal als 'degelijk en betrouw baar' gezien. Tot nu toe worden mesheften (ook wel scheermessen genoemd) voor het overgrote deel naar Spanje en Italië geëxporteerd. De overeenkomst met China bete kent een belangrijke uitbreiding van de export. Het gaat om 7 mil joen euro per jaar. In China gelden mesheften als een bijzondere de licatesse. 'S-GRAVENPOLDER De herden kingswedstrijd voor Steven Vos is za terdagmiddag voorafgegaan door een indrukwekkende minuut stilte. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van sv Apollo '69 in 's-Gravenpolder. Vos voetbalde bij Apollo, totdat hij op zijn 12e ziek werd. Hij leed aan een ex treme vorm van oorsuizen en overge voeligheid voor geluid. Drie jaar gele den maakte hij, 16 jaar oud, een eind aan zijn leven omdat er geen uitzicht op verbetering was. Zijn neef Jordy Vrugt nam het initiatief voor de wed strijd om meer bekendheid te geven aan de ziekte. Het duel werd gespeeld door oud-ploeggenoten van Steven en een team met onder anderen familie. maandag 15 mei 2017 Jon Herselman (Kapelle, VVD) 19 jaar Frank van Driessche (Hulst, Groot Hontenisse) 19 jaar Adrie van der Maas (Noord-Beveland, SGP) 15 jaar Cees Liefting (Terneuzen, PvdA) 13 jaar Hans de Kunder (Reimerswaal, CDA) 12 jaar v 3 Raadzaal Middelburg. ARCHIEFFOTO RUBEN OREEL Naam: Bram van Stee Partij: SGP Gemeente: Reimerswaal Raadslid sinds: 1986 Naam: Jos van Eek Partij: momenteel onaf hankelijk Gemeente: Hulst Raadslid sinds: 1994 Nederland heeft groen licht ge kregen voor de export van mesheften naar China. Rolf Bosboom Kamperland «•*£22 "-''"v..' ,v.~ w. -• Uv -v - .^fty V raaw; De spelers houden een minuut stilte op het veld van Apollo voor de herdenkingswedstrijd, fotojohanvanderheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18