Nederlandse kinderen slechter af dan Thaise Vakantiepark Weerterbergen EUWS 11 Veel boze reacties omdat premier Netanyahu de stekker uit de omroep trekt Dit was niet het jaar van Israël op het Eurovisiesongfestival. De afgevaar digde zanger en acteur Imri Ziv (25) eindigde met zijn lied I Feel Alive op een teleurstellende 23ste plaats. Hij kreeg slechts 39 punten. Maar erger nog was de emotionele boodschap van Channel ï-presentator Ofer Nachshon na de puntenverdeling. „Wij hebben 44 jaar het Eurovisie songfestival uitgezonden; dit is de laatste keer." Direct na de uitzending ging het kanaal op zwart. De zender Channel 1 is onderdeel van de Israëlische pu blieke omroep, de IBA. De IBA werd vandaag op last van de regering geslo ten na een lange juridische strijd. De Israëlische premier Benjamin Netan yahu vindt de IBA inefficiënt, bu reaucratisch en te duur en diende het wetsvoorstel in om de omroep te slui ten en te vervangen door een moder nere organisatie. Critici zien in de hervorming een slinkse manoeuvre Nederland staat op de vijftiende plek in de ranglijst die kinder rechtenorganisatie KidsRights en onderzoekers van de Erasmus Universiteit in Rotterdam jaar lijks opstellen. Daarmee eindigt Nederland onder minder welva rende landen als Thailand, Tune sië en Slovenië, onder meer om dat die landen procentueel gezien meer geld uittrekken voor het verbeteren van de kinderrech ten. Verder hebben Nederlandse kinderen volgens KidsRights soms moeilijk toegang tot jeugd zorg. Daarnaast leven nogal wat kinderen in gezinnen met een in komen rond de armoedegrens. Verbeteren KidsRights-directeur Mare Dul- laert roept de overheid op om, ze ker nu het in Nederland econo misch weer voor de wind gaat, meer te doen om de kinderrech ten te verbeteren. „Blijfvooral in vesteren in kinderen en gezinnen die in armoede leven. Zo wordt voorkomen dat armoede van ge neratie op generatie overgaat. Laat kinderen ook meepraten en meebeslissen over de zaken die hen aangaan." Bij het opstellen van de rang lijst wordt onder meer gekeken naar de gezondheid van kinde ren, onderwijs, kinderbescher ming en of de overheid in de wet geving voldoende rekening houdt met de belangen van kin deren. W Voor de ranglijst telt gezondheid, onderwijs en kinderbescherming Rijkere landen doen het niet van zelfsprekend beter dan armere. Zo bungelen het Verenigd Ko ninkrijk en Nieuw-Zeeland on deraan. In Portugal zijn kinderen het best af, gevolgd door Noorwe gen en Zwitserland. Op de ranglijst staan alle 165 lidstaten van de Verenigde Naties die het Kinderrechtenverdrag hebben ondertekend. De samen stellers hebben gegevens ge bruikt van Unicef en het VN Co mité voor de Rechten van het Kind. ook lid kan worden van deze Europese organisatie. Tot die tijd doet Israël in ieder geval niet meer mee aan het songfestival. Die boodschap kwam hard aan bij het Israëlische publiek. In boze be richten op Facebook spreken zij hun afkeur uit over de gang van zaken. Veel Israëliërs zijn trots dat hun land, dat buiten de grenzen van Europa ligt en geen lid is van de Europese Unie, mee mag doen aan het Eurovisiesongfesti val. Het land won het festival drie keer sinds de eerste deelname in 1973. De laatste keer, in 1998, won de zangeres Dana International als eerste trans- gender het festival met het lied Diva, dat uitgroeide tot een wereldhit. om de kritische media in het land aan banden te leggen. Te links Netanyahu, die tevens minister van Communicatie is, heeft een slechte verstandhouding met veel media. De rechtse premier vindt het Israëlische journaille te links en geeft vrijwel nooit interviews aan binnenlandse kranten of televisiezenders. Hij maakt de laatste jaren handig gebruik van Fa cebook en Twitter om zijn boodschap direct bij de kiezers te krijgen, zonder tussenkomst van lastige vragen. Maar de sluiting van de IBA heeft een door velen onvoorzien, dramatisch gevolg voor Isra- ëls deelname aan het Eurovisiesongfesti val, dat grote populariteit geniet in het land. De IBA heeft de uitzendrechten van het Eurovisiesongfestival omdat het lid is van de European Broadcasting Union. Lidmaatschap van deze organisatie is verplicht voor het uitzenden van de offi ciële beelden. Het is nog niet duidelijk of de nieuwe Israëlische publieke omroep Wij hebben 44 jaar het songfestival uitgezonden. Dit is de laatste keer Vanaf Prachtig Limburg! wru^ f) reiskatern.nl maandag 15 mei 2017 PC Israël in shock om stoppen met Eurovisiesongfestival Israël doet niet meer mee aan het Eurovisiesongfestival. Deze onver wachte dramatische aankondiging, die live op televisie werd uitgezon den, schokt het land. Jan Franke Rotterdam In landen als Tunesië of Thai land worden de rechten van kinderen beter nageleefd dan in Nederland. Dat blijkt uit de KidsRights-Index 2017 die vandaag verschijnt. Gerben van 't Hof Rotterdam Meer informatie en boeken: Ga voor Weerterbergen naar onze website reiskatern.nl/pzc/zowegl707 of bel Zoweg.nl 0900-2359693 0,70 pg) Israel ■4T Israël werd zaterdag 23ste. De presentator zei live dat het land niet meer deelneemt, fotosaryoutube —Ofer Nachshon per bungalow I Aankomsten t/m oktober Vele faciliteiten voor jong en oud Pfc Gelegen in een groene omgeving I Weekend Periode 4-pers. 6-pers. Juni €99,- 119,- Juli €189,- 219,- Augustus €189,- €209,- September €99,- 119,- Oktober €99,- 119,- Midweek Mei 59,- 79,- Juni €79,- 99,- Juli 119,- 139,- Augustus 289,- €209- September €79,- 99,- Oktober €79,- €99,- Vanafprijzen per bungalow Geniet samen met het hele gezin op dit veelzijdige familiepark. Het park ligt in het Noorden van Limburg, dichtbij de Belgische grens en de gezellige Brabantse stad Eindhoven. Vakantiepark Weerterbergen is de ideale bestemming voor een korte vakantie met het hele gezin. Het beschikt o.a. over de volgende faciliteiten; fietsverhuur, bowling baan, trampolines, kanoverhuur, een klimwand, een binnen- en buiten zwembad, supermarkt, pizzeria, pan nenkoekenrestaurant en zowel een buffet als een a la carte restaurant. Inbegrepen Weekend of midweek in een 4- of 6-persoons bungalow Gratis: wifi, (indoor) speeltuin en binnen- en buitenzwembad Exclusief 26,-reserveringskosten, 65,- borg en lokale heffingen 2,78 p.p.p.n. O Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11