Alles voor mam Geld geluk Wiepke Nauta woont met haar partner Pieternel den Hartigh in een jarendertigwoning in Apeldoorn. In de tuin woont haar moeder Marry. wie zijn het? o 0 -€2000 €2000-€3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Wiepke zorgt voor mij." Wiepke: „Dat doe ik graag. Mijn moeder werd vijf jaar geleden, na twee hersenbloe dingen, afhankelijk van zorg. Mijn hart brak, omdat ik de regu liere zorg onder de maat vond. Daarom heb ik haar daaruit ge haald. Vroeger zorgde ze voor mij, nu ik voor haar. Ze heeft alle ruimte. Een mantelzorgwoning van 8o vierkante meter is flink, hoor. Om kwart voor acht kom ik, iedere ochtend. Daarna komen de meiden die haar douchen en aan kleden. Via de zorgverzekering krijgt zij pedicure, voetreflex- en fysiotherapie. Verder doet zij aan slow yoga, wordt er geschilderd en veel gezongen, ook onder de douche. Iedere avond breng ik haar zelf naar bed." Marry: „Dat vind ik fijn. De kap ster komt ook hier." Wiepke: „Die doet jouw haar al vijftig jaar. Ze komt op maandag en vrijdag watergolven: 20 euro per keer." Marry: „En drie keer per jaar een permanentje." Wiepke: „Mijn moeder is ijdel, ook wat kleding betreft. Ze heeft een kast vol." Marry: „Ik doe mee met de mode." Wiepke: „Je wilt niet truttig zijn, hè mam? Ze draagt ook spijker broeken. Haar nagels worden ge lakt en ze heeft altijd parfum op." Marry: „Chanel n°s." Wiepke: „Ze gebuikt een liter per jaar. Ik koop het als er een kor tingsactie is. Ik geloof dat zo'n grote fles 200 euro kost. Daar gaat dan 25 procent vanaf." Marry: „Jij doet veel bood schappen." Wiepke: „Mijn moeder ge bruikt wel een kilo groenten en fruit per dag. De helft ervan verwerk ik in smoothies. De slowjuicer was 500 euro. 's Middags kook ik een pond groenten voor haar. De bood schappen probeer ik onder de 125 euro per week te houden." Marry: „Wiepke is handig met geld. Ze is dan ook de dochter van een accountant." Wiepke: „Jouw keuken was eigenlijk 25.000 euro, ik kreeg 'm voor 5000!" Marry: „Ik heb alles gekozen." Wiepke: „Zelf pinnen gaat niet meer." Marry: „Alleen een kopje koffie of een ijsje betaal ik zelf." Wiepke: „Voor uitstapjes hijst Pieternel haar in de rolstoel- fiets. Vindt ze heerlijk. Die heb ik tweedehands gekocht voor 450 euro. Nieuw is hij zeker 8.000 euro." Marry: „Op mijn rekening komt de AOW." Wiepke: „Het ontbreekt mijn moeder aan niets. Lades vol smeersels, dagcrèmes, schoon maakspullen, natte doekjes met aloë vera. Ik koop ze als er een aanbieding is. Naar de Action ga ik voor naar lavendel geurende pedaalemmerzakken. Ik kom terug met tassen vol kussens, plaids en tuinspullen. Van alles is voorraad." 'GELUK EN ZORG KOOP JE NIET MET GELD' „Je bent gek. Ik deed dat vroe ger niet, hoor. In de oorlog ging ik naar familie in de Betuwe, vanwege de slag bij Arnhem kon ik niet meer terug naar Apeldoorn. Honger heb ik niet gehad gelukkig." Wiepke: „Ik geef ook nog wei eens iets voor mijzelf uit, zoals laatst twee paar Cruyff Vondel park 1982 sneakers. Maar geluk en zorg koop je niet met geld. Goede zorg krijgt mijn moeder omdat ik de verantwoordelijk heid voor haar welzijn heb geno men. Binnenkort komt er een website waarin ik vertel over de zorg voor mijn moeder." Marry: „Ik vind jou een sterke vrouw. Ik kan op je vertrouwen. Jij zorgt ervoor dat alles op rolle tjes loopt. Maar met al die spullen die je in huis haalt, kan je wel tien moeders verzorgen." Wiepke: „Ik heb maar één moeder." 41 magazine 39 Tekst EDITH ANDRIESSE Polo MARGI GEERLINKS Wiepke Nauta- den Hartigh (57) Was programma maker, nu zorg- innovator Marry Nauta- van Druten (90) Was huisvrouw Gezamenlijk netto-inkomen: Wiepke: brood bakmachine - een keer gebruikt Marry: sta-op- stoel - bleek te groot, de op maat gemaakte rolstoel is veel handiger Wiepke: honden Merlijn en Isabel uit Spanje - €250 per stuk Marry: ligbad in vroegere huis - fijn met Dode Zeezout Marry: Marry: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93