fiets Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE Kan keiharde crime? Moet het een literaire bestseller zijn? Of scoort een kookbijbel? Drie boekhandelaren geven tips voor een passend lastminutecadeau voor Moederdag. Monique van Oosterhout van Boekhandel u/h Van Gennep in Rotterdam: UIM Dt JONfi 2. lezen Ruud Roodhorst: Klare lucht zwart van David Vann - tip van een collega, maar erg teleurstellend. Ellen den Hollander: Americana van Joost Zwagerman - steengoede essays over Amerikaanse kunst en literatuur. Moois voor morgen Tekst ANNEMARTVANRHEE 1. Laurie Langen- bach. Brieven, dagboeken en een geheime liefde (AP, €28). „Zangeres en schrijfster Laurie Langenbach (1947- 1984) was een sterke vrouw en paradijsvogel. Ze verhaalt over haar ge heime liefde voor schaker Jan Timman, haar relaties met Armand en Herman Brood en schetst tegelij kertijd een meeslepend tijdsbeeld vol mode en muziek." 2. Georgina Hayden. Slow (Becht, €25). „Fantastisch kookboek vol liefdevolle gerechten als courgettecake en een langzaam gegaard kippe tje. Voer voor thuischefs die de rust durven nemen om uitgebreid te koken. Of om gewoon lui in te bladeren als je op de bank hangt." 3. Toon Teilegen. Wij alleen (Querido, €10). „Vanwege de prijs ideaal voor kinderen om aan hun moeder te geven. Maar natuurlijk ook leuk van wege de lieve inhoud over de relatie tussen eek hoorns en mieren en slakken en egels." 4. Carson McCullers. De ballade van het treurige café (Athenaeum, €10). „Een novelle van 112 pagina's over een melan cholische liefde in het diepe zuiden van de VS. De onafhankelijke Amelia beheert een winkel en denkt dat ze voorbe stemd is om single door het leven te gaan. Tot ze gevoelens krijgt voor een gebochelde dwerg. Beeldend, vol humor en boeiende personages." 5. Wim de Jong. Op die fiets (Mo'Media, €19,95). „Je zou denken: een vaderdagding. Maar nee: ook moeders kunnen zich op het zadel hijsen om allerlei leuke routes uit te proberen in pakweg New York, Berlijn en Ant werpen. Ook geschikt voor de zondagsfietser. Een boekje dat oproept tot actie." Laurie Langenbach Brieven, dagboeken en een geheime liefde pnve-domem alleen Carson McCullers De BALLADE van het TREURIGE CAFÉ 241 zaterdag 13 mei 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78