'Ik denk dat ik het beter kan dan de leiding in Annie' Natasja Pas de Loup werd zwan ger op haar 17de. „Het was niet gepland, maar ik wilde wel al jong kinderen. Ik was dan ook zo blij toen Jamairo werd geboren." Haar vader was net met een nieuwe partner gaan samenwonen, haar moeder was ziek ('gelukkig is ze weer helemaal beter nu') en dus kon ze met de baby niet bij haar ouders terecht. Daarom ging ze in het tienermoederproject Annie wonen. Dat was wel even wennen, vertelt Natasja in haar prachtig ingerichte flat in Capelle aan den IJssel. „Wij waren allemaal zo verschillend. Sommigen maakten een troep in hun kamer, bij anderen was het brandschoon en opgeruimd. De meeste meisjes had den overdag niets te doen. Geen werk, geen opleiding. Daar werd je door de leiding niet genoeg in gestimuleerd. Ik ben zelf wel altijd naar school gegaan. Dat kwam door mijn ouders. Die geloof den in mij. Ik heb eerst mbo gedaan en nu doe ik hbo, Maatschappelijk Werk en Dienstverlening. Ik heb mijn propedeuse al gehaald." Jamairo kruipt lekker tegen zijn moe der aan en luistert mee. Hij is 8 jaar en zit in groep 4. Hij heeft daarnet nog gevoet bald. Nee, jammer genoeg niet gewon nen, maar dat geeft niet. Straks gaat hij naar zijn vader. Eén weekend in de veer tien dagen. Hartstikke leuk. „Waarom heb je gekozen voor maat schappelijk werk?" vraag ik Natasja. Ik had haar qua uiterlijk ook wel personal assistant of zakenvrouw zien worden. Zo goed verzorgd. Ze kijkt een beetje verlegen. „Mis schien wel omdat ik denk dat ik het beter kan dan de leiding in Annie. Die lieten ons te veel aan ons lot over. En omdat ik ook wat terug wil doen." „Goh", zeg ik tegen Jamairo, „je moe der wordt straks sociaal werker. En jij dan?" Hij kijkt even peinzend en weet het dan: „Bouwvakker of ninja!" Dan denkt hij nog even na. „Of nee mevrouw, doe toch maar profvoetballer." NATAS JA PAS DE LOUP (26) EN ZOON JAMAIRO (8) 221 zaterdag 13 mei 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76