Mooie meiden, mooie kinderen, mooie verhalen VOOR GLEMALY IS HET MOEDER SCHAP EEN CADEAU vetrolletje wordt ingebonden met brede, zwarte isolatietape en een pruik wordt opgezet. Glemaly heeft dat allemaal niet nodig. Ze showt even trots een tattoo op haar rug, net boven haar billen: daar staan de namen van de kinderen in vleugels. Als de show begint en zij het podium opkomt, staat haar fanclub te juichen. Met ballonnen, spandoeken, foto's. Haar twee kinderen roepen het hardst. „Mama Glemaly, mama Glemaly!" En hoe trots ze dan naar ze kijkt. Ja, voor Glemaly is het moederschap echt een cadeau. Een groter cadeau dan de reis naar Curasao die ze met deze Miss Mama verkiezing wint. PROJECT ANNIE Er waren van die avonden, dat diverse jonge moeders hun vriendje stiekem binnenlieten door het achterraam. En dat mocht niet. Dan kreeg je straf. Weer een opstand. Er werd geëist dat er één lovers night per week ingevoerd zou worden. Toch ook leuk als de jonge papa zijn kindje 's ochtends wakker kon zien worden? En er waren problemen met de dagbesteding. De meiden hadden drie maanden zwanger schapsverlof, maar probeerden veel langer lekker niks te doen en alleen voor de kindjes te zor gen. Geen school, geen werk. Ja logisch, maar daardoor ver veelden ze zich het schompes. We bedachten een tienermoe dergala en daar schitterden de meiden. Als model, als zange res, maar vooral als zichzelf met hun pasgeboren baby. Zo trots, zo mooi, zo jong! Beloftes Tien van de moeders kregen een fotoshoot. Margi Geerlinks maakte mooie persoonlijke foto's van moeder en buik, of van moeder en kind. Foto's die heel wat beloofden voor de toe komst. Zijn die beloftes uitgekomen? Dat is dan iets wat je je afvraagt. We hebben geprobeerd alle jonge moeders op te sporen. Eentje konden we niet meer vinden. Sommigen wilden niet in de krant. Ze hebben geen goede herinneringen aan Annie of het gaat niet zo goed met ze dat ze hun verhaal willen vertellen. Gelukkig wilden vier van de moeders van Annie die er zeven jaar geleden woonden dat wel. Bianca, Natasja, Glemaly en Jill. U ziet de foto's van toen en nu en leest hoe het met ze is vergaan in het leven. Mooie meiden, mooie kinderen en mooie verhalen. even jaar geleden werd ik door de Stichting Arosa voor een halfjaar aangenomen. Mijn taak was de juridi sche afdeling opzetten en 'iets' doen voor het tienermoeder project Annie. O jee, tiener moeders. Daar zag ik tegenop. Tienermoeders waren in mijn ogen kansloze jongedames die met 'jong geschopt' waren en daardoor hun hele toekomst wel konden vergeten. Daar ging je school, daar ging je carrière, daar ging je zelfstandigheid. In het halfjaar dat ik met de moeders gewerkt heb, ging dat vooroordeel grondig op de schop. De meeste moeders hadden juist een enorme ener gie en veerkracht. Dat was niet altijd makkelijk voor de leiding. Want die hadden bijvoorbeeld een kok aangenomen die elke middag een warme maaltijd neerzette en vooral goed was in stamp potten. Spinaziestamppot, spruitenstamppot, snijbonen- stamppot! Dat leverde al snel de eerste opstand op. Want waarom mochten ze niet zelf koken? En waarom was er een Neder landse kok voor een heel multi- culti groep? De moeders zetten toen maar zelf een rooster op om de kok te ondersteunen. Sindsdien at ik - geheel toeval lig natuurlijk - bijna elke middag mee op Annie. Roti lamsvlees, bruine bonen kip, pasta zalm met olijven. Beter dan als maar stamp pot. magazine 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75