Het is hier net een buurthuis' Jill is haar dochter Genaily nog even van muziekles halen als ik bij haar thuiskom. Haar vriend doet open en laat trots de foto's van Genaily en Noah zien. En van hond Boot's. Genaily ken ik nog als baby. We noemden haar toen liefkozend Gigi. Jill woonde eerst met Gigi bij haar moeder, maar dat ging niet goed. De oma en mama van Gigi kregen spanningen over de opvoeding. Van een vriendin hoorde Jill dat er een tienermoeder- opvang bestond. Ze reed ernaartoe met de baby en ging op de stoep staan. Tot de leiding diezelfde dag besloot haar en Gigi een kamer te geven. Daarna ging ze naar een flat in de wijk Spangen, in het oude westen van Rotter dam. „Ik wil hier nooit meer weg", zegt ze als ze met haar twee dochters en een nichtje binnenkomt. Nu ze thuis zijn, is het of de zon is gaan schijnen. En ik weet niet door wie het komt. Door Genaily, de saxofoon spelende, paardrijdende en voetballende 9-jarige? Door Noah, die in februari t is geworden maar het flirten nu al tot in de finesses beheerst? Zeker als ze aardbeien van je wil. Of toch door Jill zelf, met haar stralende glimlach? De telefoon gaat. „Tuurlijk kan ze blijven slapen, schat", zegt Jill. „Stuur maar hoor, lieverd." Dat zal die middag nog een paar keer gebeuren. Nichtjes, vriendinnetjes. „Het is hier net een buurthuis", zegt Jill. „Op straat noemen ze me hier allemaal tante." De flat heeft maar twee slaapkamers, maar als je niet moeilijk doet, kan ieder een er toch in? „Zing je nog?" vraag ik. Want in Annie (tienermoederproject; zie kader) stond Jill als zangeres op doorbreken. „Nee joh", lacht Jill, „ik ben moeder en dat vind ik heerlijk." En zo gaat het dus. Haar vriend werkt, nu nog als kok, maar hij wil de beveiliging in. En Jill legt zich toe op haar grootste talent: moederen. Over haar kinderen, haar familie en de rest van Spangen. In dit huis waar de liefde de baas is. magazine 19 JILL LIE-A-KWIE (27), DOCHTERS GENAILY (9) EN NOAH (1)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73