'Ze zullen zeggen .dat 11?, kan zijn. Als je iets kunt mag je niet voor gaan die toen ze klein waren 's nachts de hou ten puzzels nog zat te maken om zeker te weten dat ik alle stukjes had. Belachelijk hè. Ik moet ze soms tot waanzin hebben gedreven. 'Hang op.' 'Ruim op.' 'Fiets in de schuur.' 'In de vaatwasser, niet erop.' Dat zullen ze zeggen, denk ik." „Mijn dochter is uit hetzelfde hout gesneden. Bij mijn zoon heb ik het er niet in kunnen krijgen. Maar ach, hij is een student. Dan hoort dat er ook bij. Ik ben een beetje een controlfreak, hang mijn kleding op kleur. Zo bezweer ik chaos in mijn hoofd. Ik heb een heel druk leven, moet rekening houden met veel agenda's. Dat zullen Noa en Julian ook zeggen, denk ik: dat ik veeleisend kan zijn. Als je iets kunt, mag je niet voor een 6 gaan. Dat heb ik van mijn vader. Hij zei: 'Het maakt me niet uit wat je gaat doen, als je maar de beste bent.' Het gekke is dat ik zijn eisen best als een druk heb erva ren. En dan doe ik het als opvoeder ook." „Door waar hun wieg heeft gestaan, heb ben mijn kinderen al een heleboel mee. Dan moet je extra hard werken bij alles wat je doet. Anders wordt het je wel heel erg in de schoot geworpen. Met enige regelmaat heb ik benadrukt dat ik dat belangrijk vind. Als je niet zo goed kan leren, dan is het hartstikke goed als je je vmbo-diploma haalt. Als je beter kunt, dan moetje dat benutten. Zij helemaal. Ik heb contacten en ik ben niet te beroerd ze te helpen, maar dan wil ik dat er heel hard gewerkt wordt. Ze zullen ertegen aan lopen dat ze een beroemde moeder hebben. Het is goed voor je eigenwaarde als je weet: ik heb er zelf keihard voor geknokt." „Julian heb ik achter zijn broek gezeten. Daar werd ik soms zo moe van, een jon gen in de puberteit. Afschuwelijk slim, maar hij kon er een zooitje van maken. Deed gymnasium. Dan was het half n 's avonds en zei hij: 'Shit, had ik nou mor gen die biologietoets?' Op zulke momen ten flipte ik. Plannen is niet zijn sterkste kant. Maar hij wist verdomd goed wat hij minimaal moest doen om het te halen. En dat is ook een talent. Hij heeft het gehaald. Hij doet nu conservatorium." „Julian switchte na een halfjaar ineens. Van piano naar songwriting. Daar heb ik heel slecht van geslapen. Als dat mislukt, zit-ie straks thuis op de bank, dacht ik, dat moeten we niet hebben. Goddank is hij aangenomen en hij vindt het hele maal te gek. Hij schrijft voor anderen. veeleisend een ,6 In orde 'Ik ben een beetje een controlfreak, hang mijn kleding op kleur.' En? Heeft het geholpen? Ja, waarom? Hoe streng ben je? Heb je als moeder angst dat je kinderen kunnen mislukken? magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67