broer. Hij kreeg haar altijd aan het lachen. Had ze zo'n smile, joh. Dat is het enige mooie aan alzheimer: dat mensen het fijn vinden aangeraakt te worden. Ik had het gevoel dat ik in de moederrol zat. Het was heerlijk dat je goed kunt zorgen voor iemand die zo goed voor jou heeft gezorgd. Meer kun je ook niet doen." „Ik verwacht toch wel ontbijt op bed en een cadeautje. Dat is altijd zo gegaan. Ik moet wel zeggen dat Noa, mijn dochter, examenstress heeft. Ze doet vwo." „Ja, een gedicht, met z'n tweeën voor gelezen op bed. Ik hou van rood, ik hou van groen, ik hou van blauw, maar het aller meest hou ik van jou. Nou, tranen in mijn ogen hè. Ik heb het nog op video." „Ja! Een beschilderde kei die je als presse- papier kan gebruiken. Een groot hart gemaakt van strijkkralen. Een papieren bloem. Een aantal knutselwerken heb ik bewaard, ik weet ook precies waar ze liggen. In een doos in de linkerkast op mijn werkkamer. Tweede plank." „Nooit. Never ever. Ik kan heel goed weg gooien; als ik iets niet nodig heb geef ik het weg of gooi ik het weg. Ik wil geen ballast in mijn huis. Maar die cadeaus zijn herinneringen. In die doos zitten ook rapporten. En briefjes. Doosjes met tandjes. Tekeningen." „Gul, denk ik. Gastvrij. Lief. Ik ben voor mijn kinderen heel lief." „Ik denk dat ik ze ernstig geïrriteerd heb met mijn ordedrift. Als je de neiging hebt alles te categoriseren en overzichtelijk te houden en je krijgt kinderen, tja, dan krijg je het zwaar. Ik ben zo'n moeder Hoe ziet jouw Moederdag eruit? Kun je je een cadeau herinneren van ze? Herinner je hun op school gemaakte knutselcadeaus nog? Kun je dat niet weggooien? Wat denk je dat ze zeggen ais jouw kinderen wordt gevraagd wat voor moeder je bent? Benoemen ze je slechte eigenschappen? 121 zaterdag 13 mei 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66