NI HIER ZOU PAPA EIGENLIJK MOETEN SLAPEN, WIJST ZE OP HET LEGE BED Column Monica gaat voor het eerst alleen met haar dochters op vakantie. En heeft een lastig gevoel in haar maag. et zijn maar drie dagen. Drieënhalf eigenlijk. Maar wel de eerste drieënhalve dag al leen op vakantie met de meis jes. Zonder ex-man, zonder vriendinnen, zonder andere volwasse nen. Ik kies voor veilig: een camping in Zeeland waar we eerder zijn geweest. Geen tent maar een yurt met houtkachel en echte bedden en een eigenaresse die voor je kookt als je wilt. Ik weet niet hoe ik tegen ex-man moet zeggen dat ik een midweek heb geboekt maar dat het niet de bedoeling is dat hij meegaat, ook al wonen we nog met z'n allen in een huis. Dus zeg ik niks. Via de kinderen hoort hij er toch wel van, en is de hint duidelijk. Niet de sjiekste oplos sing, maar scheiden is ook niet sjiek, op geen enkele manier, hoe beschaafd je het ook probeert te doen. Als we van huis wegrijden - de meisjes warm onder dekbedden op de achter bank en een Albert Heijn-tas vol lekkers naast me op de bijrijdersstoel (de twee voorwaarden voor het vakantiegevoel van Oudste Dochter) - heb ik zin, maar ook een lastig gevoel in m'n maag. Wat als ze papa heel erg missen? Wat als het alleen maar regent? Wat als ik in m'n eentje de hele dag met ze moet kwartetten? Met wie kan ik een normaal gesprek voeren? Na een uurtje rijden stappen we uit op het bekende parkeerterreintje. Er staat nog een man met zijn dochters, net aan gekomen. Ik kijk nog eens goed, hij kijkt nog eens goed. En we vallen elkaar in de armen. Soms moet je vertrouwen op de voorzienigheid. De yurt naast ons is gehuurd door mijn beste vriend van de middelbare school. Al zien we elkaar niet veel, we hebben al die jaren wel contact gehouden. Hij heeft drie dochters, onge veer zo oud als die van mij en een fijne dame als vrouw. Mijn gemoed klaart op. Die dagen zouden zomaar eens kunnen meevallen. Toch is daar al snel een lastig moment. Jongste Dochter en haar nieuwe vrien dinnetje staan in onze yurt terwijl ik de bedden aan het opmaken ben. 'Hier zou papa eigenlijk moeten slapen', wijst ze op het lege bed. Ik stop met opmaken en luister gespannen wat ze verder gaat zeg gen. 'Maar hij moet werken, en ze zijn gescheiden en papa gaat nu op zoek naar een eigen huis.' Ze kijkt haar vriendinne tje aan en haalt haar schouders op. 'Maar ja, zo is het gewoon. Zullen we voetbal len?' Fieuw, dat ging best goed. De rest van de dagen vermaken we ons prima, tussen wat regenbuien door. We gaan naar Neeltje Jans, roetsjen negen keer van de waterglijbaan, zijn diep onder de indruk van de overstromings film, verliezen zo ongeveer ons haar in de orkaansimulator en spelen voetbal op het strand met een collega en zijn zoon die toevallig ook in de buurt zijn. De meisjes zijn zielsgelukkig met de dochters van mijn middelbareschool- vriend als campingvriendinnen en ja, ik speel eindeloos kwartet, met zo nu en dan een borrel en goed gesprek bij de buren ter compensatie. De eerste vakantie als moeder alleen: ik heb het overleefd. En het was nog leuk ook. <l Alleen Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 13 mei 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60