Neerstortend plafond eist leven betonzager 5 Feyenoord -fan zijn verkort je leven, ik vermoed met pakweg een half jaar maar de tranen zullen vloeien." Het bier ook, maar niet op zondag. Dan wordt de hele stad drooggelegd. De markthal blijft gesloten op Moederdag. Iedereen die met duizenden ziels verwanten naar Feyenoord-Heracles wil kijken - denk aan het Stadhuisplein, Ahoy of de Binnenrotte - moet vooraf een kaartje hebben. Ze waren sneller weg dan de tickets voor de Rolling Stones die gister ochtend in de verkoop gingen. Allemaal maatregelen na de ongeregeldheden van vorig weekeinde, toen de stenen op de Coolsingel door de lucht vlogen, ruiten sneuvelden, de ME'ers hun lange lat veelvuldig gebruikten. Peper: „Ik heb het gevoel dat de burgemeester en de korpschef alles doen om de openbare orde te handhaven, maar ik wens ze heel veel succes zondag. Om dit in goede banen te leiden is een, eh, buitengewone klus. Ik be nijd ze niet." Niet te benijden. Dat zei Feyenoord-trainer Ruud Gullit in 2005 na één van die vele dieptepunten uit de afgelopen t8 jaar over zichzelf - dat hij niet te be nijden was. Goedbeschouwd geldt dat dit seizoen voor iedere supporter van de club. De club die lijden als 'core business' heeft, waarvan de tienduizenden fans de unieke eigenschap hebben ongekend defai tisme en ongebreidelde hoop in één en dezelfde zin te kunnen combineren, vraagt dit seizoen het uiter ste van dat veelgeroemde Legioen. De spanning zo hoog opvoeren, juist de meest gevreesde andere club zo dichtbij laten komen. Peper: „Feyenoord-fan zijn verkort je leven, ik ver moed met pakweg een halfjaar. En dit seizoen gaat er al een halve week af." Voorspelling, voor morgen: Ajax komt bij Willem II snel op een 0-3 voorsprong, tevens de eindstand. In de Kuip blijft het lang, heel lang, 0-0. Drie minu ten voor tijd krijgt Feyenoord-aanvaller Eljero Elia een rotschop in het strafschopgebied. Routinier Dirk Kuyt, held van de aanhangers, neemt de straf schop en schiet Feyenoord naar de titel. Huilend en met zijn beduusde kinderen op zijn arm stamelt hij een paar minuten later in 272 microfoons dat het zijn laatste daad als profvoetballer was, terwijl zijn ploeggenoten liters bier over zijn blonde haren gooien. Een script dat zelfs Hollywood-producenten in de prullenbak zouden gooien, omdat het veel te zoetsappig is, is in Nederland morgen bepaald niet irreëel. Leg dat maar eens uit, aan je buitenlandse gasten. Daar ben je wel heel de zaterdag mee bezig. En dan is het al zondag 24 mei 2027. De dag die heel Rotterdam nooit zal vergeten. De dag waarop heel Rotterdam gaat janken. Hoe dan ook. De medewerker was bezig met be- tonzagen aan het geraamte van het stadhuis toen een betonnen pla fond met een gewicht van 60 ton naar beneden kwam. Dit had tot gevolg dat ook het plafond een ver dieping eronder bezweek en twee betonnen platen op de grond stort ten. Daaronder raakte de man be kneld. Burgemeester Victor Molken- boer reageerde geschrokken op het incident. Tijdens een persconferen tie legde hij het dilemma uit hoe ondanks alle risico's zo goed moge lijk hulp kon worden geboden: toe gesnelde hulpverleners moesten voorzichtig te werk gaan, vanwege nog meer instortingsgevaar. „Dat is moeilijk, want je wilt zo snel moge lijk helpen." Hulpverleners moesten voorzichtig te werk gaan. Dat is moeilijk, wantje wilt heel snel helpen De verslagenheid op de plek des onheils was groot: ook veel mede werkers van het sloopbedrijf kwa men vol ongeloof kijken naar de rampplek. Zij kregen via de politie slachtofferhulp aangeboden, net zoals ambtenaren die in het naast gelegen gebouw aan het werk wa ren toen het misging. Of er fouten zijn gemaakt bij de werkzaamheden, is nog niet be kend. .„De tijd zal leren of conform de veiligheidsafspraken is gehan deld", stelt Molkenboer. „Alles wat ik daar nu over zeg, is speculeren." De Inspectie SZW (de voormalige Arbeidsinspectie) doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Met behulp van een specialisti sche kraan is het puin rond het slachtoffer opgeruimd en kon het lichaam van de medewerker wor den geborgen. Het sloopwerk van het stadhuis ligt voor onbepaalde tijd stil. Het gebouw stond leeg. Er wordt al een paar maanden gewerkt aan het strippen en deels slopen van het ge bouw. Volgend jaar juli moet er weer een nieuw gebouw staan. zaterdag 13 mei 2017 Feyenoord-fans tussen hoop en vrees tijdens het duel tegen Excelsior, fotomarcode SWART/ANP —Bram Peper Ajax-fans juichen donderdagavond als hun club de finale van de Europa League haalt. Valt er morgen weer te juichen? foto jeroen jumelet/anp Een medewerker van Lek Sloop werken uit Woerden is gisteren rond kwart over elf overleden toen twee betonnen plafonds omlaag stortten tijdens de reno vatie van het oude stadhuis in Woerden. Marco Gerling Woerden Burgemeester Victor Molkenboer Onthutst bekijken hulpverleners de verwoesting, fotojoshwalet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5