Idyllische plekjes... 4 ONTKNOPING VOETBALCOMPETITIE Nog nooit heeft Feyenoord zo toegeleefd naar een voetbal wedstrijd als nu. Voor het eerst in 18 jaar kan de club kampioen worden, maar als het misloopt, gaat de titel naar Ajax. Rotterdam zindert, behalve in de Kuip komen op allerlei plekken duizenden mensen samen om te kijken naar het duel dat hoe dan Handhaven van de openbare orde is een, eh, buiten gewone klus ook tranen oplevert: van vreugde, of verdriet. Op naar een historische zondagmiddag. Europa wil eind bloedige griendenjacht 699 799 Kras.nl/bijzonder of 0900-9697 (verzamelnaam van die trouwe aanhangers). Door de zeperd van afgelopen zondag is aartsri vaal (ja, ook dat nog) Ajax Feyenoord tot op één punt genaderd. Ajax is in vorm, behaalde donderdag de finale van het toernooi om de Europa League en wordt in Tilburg verwacht voor het uitduel met Willem II. Feyenoord speelt op hetzelfde tijdstip, vanaf 14.30 uur, thuis tegen Heracles Almelo. Bij winst is de club zeker van de eerste landstitel sinds 1999, bij een gelijkspel of nederlaag is het maar de vraag; dan is de uitslag van Willem II-Ajax doorslag gevend. Dat levert de kolderieke situatie op dat de echte kampioensschaal naar Rotterdam vervoerd wordt en voetbalbond KNVB een replica naar Tilburg brengt. Blauwe busjes vol ME-agenten stemmen morgenmiddag af op Langs de Lijn op Radio 1, om te horen waar ze heen moeten scheuren om de open bare orde te handhaven. In Amsterdam, waar na het behalen van een kampioenschap bijna traditioneel gereld wordt in het centrum van de stad? Of in Rot terdam, waar hoe dan ook tranen komen. „Bij mij ook", voorspelt de Rotterdamse oud burgemeester Bram Peper. „Van vreugde of verdriet, Stel, je woont in Rotterdam en je hebt dit weekeinde buitenlandse gasten over de vloer. Wat vertel je ze over de zinderende gekte in de stad? Waar begin je je relaas? Start je bij het brandende litteken van exact 77 jaar geleden? Bij de 97 ton Duitse bommen waarmee de stad op 14 mei 1940 werd platgegooid? Of neem je de laatste jeukende kras als startpunt: de krankzinnige nederlaag van Feyenoord bij stad genoot Excelsior vorige week, in wat de kampioens wedstrijd had moeten worden? In de afgelopen week is een flinterdun stukje nieuwe huid op de wond gekomen, die er vandaag of morgen uit pure zenuwen weer wordt afgekrabd. Feyenoord werd deze eeuw nog geen landskam pioen. Deze voetbaljaargang staat de grootste club van Rotterdam vanaf de allereerste speelronde aan kop, onder leiding van trainer en kind van de club Giovanni van Bronckhorst - Gio voor Het Legioen BRUSSEL Europa gaat naarstig op zoek naar mogelijkheden om een eind te maken aan de jaar lijkse slacht van honderden grienden, een klein soort walvis, bij de Faeröer-eilanden. Het grote probleem is dat die eilan den, hoewel behorend tot Dene marken, niet onder de EU vallen. De uiterst bloedige grienden jacht, een sterke lokale traditie, is veel Europeanen al lang een doorn in het oog. „Elk jaar wor den zo'n twee- a driehonderd grienden in een baai gedreven en daar afgeslacht. Dat gaat er zo he vig aan toe, dat het water hele maal rood kleurt", aldus D66- Europarlementariër Gerben Jan Gerbrandy. Natuurorganisatie Sea Shepherd vroeg gisteren de Europese Commissie om Dene marken voor het Hof te slepen. zaterdag 13 mei 2017 Bram Peper Jeroen Schmale Rotterdam Wij begrijpen waar u naartoe wilt. Tenerife - Senderos de Abona*** Kleinschalig hotel weg van de massa Ontdek Tenerife met inbegrepen huurauto Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/31729 Samos - Limnionas Bay Village*** Comfortabele en ruime appartementen Verken de omgeving met de huurauto! Weg van de massa Zie: Kras.nl/76237 Kreta - Sunday Beach***** Modern complex bij Georgioupolis Luxe appartementen inclusief huurauto Klantbeoordeling 9,0 Zie: Kras.nl/76254 Aruba - Paradera park**** Centrale ligging en ruime appartementen Kom tot rust in de groene, tropische tuin Klantbeoordeling 9,0 Zie: Kras.nl/76101 8 dagen v.a. 9 dagen v.a. 70 cpg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4