p^LU'tJ 4 Het zijn spannende weken voor de examenklassers van de middelbare school. Gisteren maakte vmbo GT-leerling Kristijan Wagenaar (16) uit Goes zijn examen Nederlands op Het Goese Lyceum (Pontes). „Het examen was 's middags, dus ik ben pas om 10.00 uur opgestaan. Vervolgens heb ik een mail van onze docent doorgenomen. In het bericht stond een opdracht die we tijdens het examen konden ver wachten." „Ze wenste me succes en zei dat ik de vragen rustig moest doornemen. Soms ga ik bij toetsen te vroeg naar huis. Dat leverde me een keer een vier op. Toen was ze niet blij." „Niet meer dan normaal. Vlak voor het examen was ik even gespannen. Op sommige zaterdagen ervaar ik hetzelfde als ik een leuke voetbal wedstrijd mag fluiten. Je kunt het gezonde spanning noemen." „Ed Sheeran bijvoorbeeld. Het moet niet te harde muziek zijn, maar er mag best tempo in zitten; klassieke muziek is dus overdreven. Door muziek te luisteren, sluit ik me af voor de buitenwereld. Ik hoor niets meer rond me heen, waardoor ik me puur op het studeren kan concentreren." „De website examenblad.nl. Op deze website vind je examens uit het verleden. Ik heb veel oude eind toetsen gemaakt. Je maakt kennis met de vraagstelling, vist de rode draad eruit en leert met de tijds druk omgaan." „Zinnen ontleden. Naar mijn idee is dat nutteloos. En volgens mij doe je dat niet gezellig in je vrije tijd. Bovendien wil ik manager in een winkel worden. Ik ga er niet vanuit dat ik dan zinnen moet ontleden." „Met vrienden zit ik in een groeps- app. Na toetsen vragen we elkaar al tijd hoe het ging. Als iedereen bij voorbeeld tijd te kort had, is het fijn om te weten dat je niet de enige was. Het kan ook averechts werken. Bijvoorbeeld als iedereen twee uur nodig had voor een toets en jij maar een uur. Dan klopt er iets niet." „Ik mag een 5,3 halen geloof ik. Ge middeld moet je na al je examens een voldoende staan, dus ik heb zo goed mogelijk geleerd. Bijna nie mand kijkt meer naar je cijfers als je slaagt. Desondanks staat een goede beoordeling beter op je eindlijst. „Engelse-docente mevrouw Wil- lemsen. Ze is behulpzaam, nuchter en het is altijd gezellig in de klas. Voor een spreekbeurt kon ik bij haar langskomen om alvast te oefe nen. Laatst zag ik haar bij Hrieps, dat was hartstikke gezellig." „Thuis pak ik een schaaltje chips en zet ik de televisie aan. Vanavond en de rest van het weekend leer ik al vast voor de examens van dinsdag. Als ik genoeg tijd aan school be steedt, hoef ik maandag niets te doen van mij n ouders. Dan hoop ik op de Coolsingel te staan om het kampioenschap van Feyenoord te vieren." 112 NIEUWS Woningbrand snel geblust Gewond bij ruzie met ex Botsing tussen tractoren auto niemand kijkt naar je cijfers zaterdag 13 mei 2017 'Maandag wil ik op de Coolsingel staan' Kristijan Wagenaar uit Goes, fotomarcelledavidse Len Wolters Hoe laat ben je vanmorgen op gestaan? Wat zei je moeder tegen je, toen je van huis ging? Hoe vaak ben je naar de wc ge weest? Welke muziek luister je tijdens het studeren? Wie of wat is je beste vriend tij dens de eindexamens? Welk cijfer moet je halen voor dit examen voor een voldoende op je eindlijst? En is dat gelukt? is het cijfer dat Kristijan Wa genaar minstens moet halen voor Nederlands. Dat moet wel lukken. Wat ga je in elk geval niet ont houden van Nederlands? Wie stuur je als eerste een whatsappje na je examen? Wat schrijf je? Welk cijfer moet je halen voor dit examen voor een voldoende op je eindlijst. Is dat gelukt? Welke leraar ga je missen als je van school af bent? Wat ga je nu als eerste doen? PC SAS VAN GENT De brand weer is gistermiddag uitge rukt voor brand in een wo ning aan de Sint Janstraat in Sas van Gent. De bewoner had het huis volgens de Veiligheidsregio tijdig verlaten. De brand weer was ter plaatse met twee blusvoertuigen en een hoogwerker. De brand werd om 12.15 uur gemeld. Een kwartier later was het vuur onder con trole en gaf de brandweer het sein 'brand meester'. I SAS VAN GENT Een 43-ja- rige man is donderdag avond gewond geraakt toen hij tijdens een ruzie met zijn ex-echtgenote een ruit insloeg in Sas van Gent. Het echtpaar had ruzie, wat voor de man aanleiding was om verhaal te gaan halen bij zijn ex-vrouw. Toen de agenten arriveer den, troffen zij de man bui ten de woning aan. Hij had zich aan zijn arm verwond: eerst aan een ijzeren hek bij het huis en vervolgens nog eens bij het inslaan van een ruit. De verdachte is aangehouden wegens vernieling. Voordat hij werd opgesloten, behandelde een arts zijn verwondingen. KORTGENE Een tractor is gisteren tegen een auto aangereden op de Kort- geenseweg in Kortgene. Niemand raakte gewond. De tractor verleende geen voorrang waarna een bot sing volgde, meldt de poli tie. „De bijrijder van de auto is onderzocht door de ambulancedienst maar zie kenhuisbezoek was niet nodig." De bestuurder van de trac tor kreeg een proces-ver baal voor het niet verlenen van voorrang. Agenten concludeerden dat de twee rempedalen van de tractor niet geschakeld waren. Daardoor kon het voertuig maar aan één zijde rem men, wat alleen is toege staan op het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40