Degradatie, NEC Voor de Rotterdammers is het mislopen van het kampioenschap geen optie, 28 Wie staat morgen met de schaal in zijn handen? Feyenoord en Ajax beginnen in elk geval met een compleet ander gevoel aan dé ontknoping in de eredivisie. Zelfs de internationale pers streek gisteren neer in de Kuip. Voor het antwoord op de vraag: is Feyenoord op weg naar een zomer van feest of heeft de club die periode nodig om een ongekend trauma te verwer ken? Vanaf speelronde t zijn de Rot terdammers lijstaanvoerder in de eredivisie. Maar nog één misstap en de hoofdprijs zou aan de neus van Feyenoord voorbij kunnen gaan. Dus ging het in de Kuip over 'de dood of de gladiolen', 'do or die' of 'volksfeest of eeuwig trauma'. Speelt het laatste eigenlijk door het hoofd van de spelers en de trainer, zo kort voor de confrontatie met Heracles in de eigen Kuip? „Als we denken dat we het misschien nog verspelen, kunnen we net zo goed niet spelen", zegt Karim El Ahmadi. Trainer Giovanni van Bronck- horst staat er al net zo in. „Een ne gatief scenario? Jullie weten nu toch wel dat ik een positief ingesteld mens ben?" Dus gaat hij uit van een overwin ning voor Feyenoord in de eigen Kuip, een scenario waar je nauwe lijks geld aan kunt verdienen bij de gokkantoren. Maar wat is normaal, een week na een 3-0 nederlaag te gen Excelsior? In een week waarin de spelers van Feyenoord letterlijk elke minuut van de dag worden ge confronteerd met de hunkering van het Legioen. „Ik heb het niet eens gehad over het scenario dat het mis schien niet lukt", zegt Van Bronck- horst. „Hoe ik dat uit de hoofden van de spelers kan houden? Nou, door er gewoon niet over te praten." Motivatiefilmpje Yori Bosschaart, de videoanalist van Feyenoord, zal weer een moti vatiefilmpje klaar hebben staan, zo als dat vorig seizoen voor de beker finale ook het geval was. Van Bronckhorst beslist altijd pas op de dag zelf of hij er ook gebruik van maakt. Hij monstert doorgaans zijn manschappen en peilt de stem ming. „We hebben in de Kuip al zo vaak mooie wedstrijden gespeeld. We willen weer samen met het pu bliek een atmosfeer creëren die ons aan de drie punten zal helpen." Verder zoekt Van Bronckhorst het deze dagen vooral in ontspan ning. Met een boottripje en een lunch als mooiste voorbeelden. Al heeft El Ahmadi het idee dat die houding misschien wel de boos doener was bij matchpoint num mer 1 tegen Excelsior. „We waren misschien wel iets te ontspannen." Het zal morgen moeten gebeu ren, linksom of rechtsom. Heracles zal naar adem moeten happen, het intensieve afjagen van de tegen stander mag niet haperen. „Als je voor het seizoen had gesteld: Fey enoord heeft aan een overwinning in de laatste wedstrijd thuis tegen Heracles voldoende om landskam pioen te worden", stelt El Ahmadi, „dan had iedereen ervoor getekend. We gaan deze kans pakken." Exclusieve Lezersreis Vakantie in het Salzburgerland, Oostenrijk Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc f) reiskatern.nl NEC heeft morgen, op de slotdag van de competitie, een kleine kans op rechtstreekse handhaving in de eredivisie. Daarvoor moet het op drie velden meezitten. De Nij meegse ploeg moet zelf winnen bij Heerenveen, terwijl concur rent Roda JC geen punt mag pak ken bij Vitesse en concurrent Sparta niet mag zegevieren bij Go Ahead Eagles. Anders wacht de nacompetitie en dreigt een herha ling van het seizoen 2013-2014, toen NEC via de play-offs degra deerde. Welke consequenties zou een nieuwe degradatie hebben voor de Gelderse club? Na de degradatie in 2014 ging de begroting van NEC met ruim vier miljoen euro terug, van 12,8 mil joen naar 8,5 miljoen euro. Dit sei zoen werkt de Nijmeegse club met een begroting van 13 miljoen euro. De omzet slinkt bij degrada tie met ongeveer 35 procent, ter wijl de kosten in het eerste jaar in de eerste divisie met 24 procent dalen. Voor NEC zou dat beteke nen dat de begroting terug zou gaan naar ongeveer 8,5 miljoen euro. Dat is dus vergelijkbaar met 2014. NEC geeft nog geen officiële toelichting op de cijfers. De club leiding wil niet publiekelijk voor uitlopen op een eventuele degra datie, nu handhaving nog steeds mogelijk is. „We bereiden ons voor op twee scenario's. Maar onze focus ligt nu volledig op een langer verblijf in de eredivisie", liet NEC gisteren weten. De be groting voor komend seizoen moet 15 juni ingeleverd zijn bij de KNVB. NEC werkt dit seizoen met een spelersbudget van 3,2 miljoen euro. Daarmee behoort het tot de onderste vier ploegen in de eredi visie. Blijft NEC in de eredivisie, dan gaat het budget met 10 tot 25 procent omhoog. Bij een degrada tie ligt verlaging van het budget voor de hand. Na de degradatie in 2014 volgden bezuinigingen, waardoor op kan toor zes volledige arbeidsplaatsen verdwenen. De clubleiding wil nu niets kwijt over eventuele conse quenties, maar duidelijk is wel dat de schade op dit vlak zou kunnen zaterdag 13 mei 2017 Feyenoord moét winnen Twee matchpoints had Feyen oord. Eentje werd op pijnlijke wijze verprutst. In de Kuip wacht morgen de laatste kans op de landstitel, de eerste van deze eeuw. Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord hoopt morgen weer op zijn topscorer Nicolai Jorgensen. fotopimras Hotel Krimmlerfalle 5 dagen half pension In de zomer gratis toegang Krimmler watervallen binnen- en buitenzwembad Zoover 8.7 5 dagen half pension €139,00 p.p. Hotel Krimmlerfalle ligt in Krimml, een pittoresk dorpje midden in Nationaal Park Hohe Tauern. U verblijft vlakbij de beroemde Krimmler watervallen, waar het water maar liefst 380 meter naar beneden klettert. Dit zijn de grootste watervallen van Centraal Europa. De vijf na hoogste van de wereld. Binnen- en buitenzwembad Neem vooraf of na aanloop van een ontspannende wandeling een verfrissende duik in het openluchtzwembad, die aansluit op het overdekte gedeelte. Maak gratis gebruik van sauna, buitensauna, whirlpool en stoombad. Voor wie energie kwijt wil raken, is er een fitnessruimte. Het hotel organiseert regelmatig wandeltochten. Ook is er 1 x per week een gezellige thema-avond en een echte 'strudel' middag. Voor kinderen t/m 9 jaar is er in de zomer 1 x per week ponyrijden. 4-sterren hotel De ruime kamers van Hotel Krimmlerfalle zijn ingericht met lichte houten meubels en hebben een televisie. U beschikt over een heerlijke badkamer met toilet en bad en/of douche. Een aantal kamers heeft een balkon of terras met uitzicht op het majestueuze bergmassief de Hohe Tauern. Er is gratis wifi in openbare ruimtes. Het restaurant serveert echte Salzburger specialiteiten, maar ook internationale gerechten. De bar heeft een zomerterras met direct uitzicht op de watervallen. 2 km van de Krimmler watervallen De Krimmler watervallen liggen op 2 km van het hotel (ca. 20 min lopen) en van mei t/m medio september hebben hotelgasten gratis toegang tot de watervallen. In het Nationale park Hohe Tauern vindt u talloze wandel- en mountainbikeroutes. Het centrum van Krimml ligt op 1 minuut lopen. 4 overnachtingen 4 x uitgebreid ontbijtbuffet 4 x een 4-gangendiner/buffet inclusief soep-en saladebuffet fles water op de kamer dagelijks van 15 - 20 u gratis gebruik van het binnen- en buitenzwembad en de wellness gratis gebruik van de fitness van mei t/m medio september dagelijks toegang tot de Krimmler watervallen sieraad EX0AL cadeau Voorwaarden en kortingen Aankomst op zondag t/m 28 mei €139 p.p. 4 juni t/m 2juli €169 p.p. 9 juli t/m 20 augustus €239 p.p. 27 augustus t/m 10 september €169 p.p. 17 september t/m 1 oktober €139 p.p. Ook 4 dagen en 8 dagen te boeken. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen t/m 11 jaar gratis en van 12 t/m 15 jaar 50% korting. Voor een kamer met 2 volwassenen en 2 kinderen geldt een toeslag van €25 per persoon. Toeslag 1-persoonskamer: 20 per nacht Toeristenbelasting: 2 p.p.p.n. ter plaatse te betalen (vanaf 15 jaar). Boekingskosten: €15. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Krimmlerfalle naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1718 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl NUWEGi NEC weet morgenmiddag of het nacompetitie moet spelen. Wat zijn de gevolgen van een eventuele degradatie van de Nijmeegse club? Gerard Borgman Nijmegen 1. De begroting. 2. Het spelersbudget. 3. Gedwongen ontslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28