27 een ontknoping te krijgen vol spanning en emotie Feyenoord én Ajax in groepsfase CL, het kan EREDIVISIE/ Stand aan kop hoe dat gaat met laatste speelda gen, ze zijn haast onmogelijk te voorspellen. Alles staat in een soort mysterieuze verbinding met elkaar. Alles kan opeens gaan schuiven, zoals vorig jaar nog, toen Ajax opeens bezweek in Doetin- chem, op een manier die niemand voor mogelijk had gehouden. Of neem die legendarische laat ste speeldag van 2007, toen AZ al leen de titel nog maar op hoefde te halen bij Excelsior. Ziet u de ope ningsfase nog voor u? Die straf schop en de rode kaart voor keeper Boy Waterman? Tim de Cler die stijf stond van de stress, en And- wélé Slory die iedereen voorbij rende, als een soort Nigel Hassel- baink avant la lettrel Ik zou de supporters van Feyen oord hier vooral niet bang willen maken, de spanning is al verplet terend genoeg. Zelfs wij, de stuur lui aan wal, de neutrale toeschou wers in een fascinerende titelrace, moeten er zo onderhand niet meer aan denken dat het zondag toch nog mis zou gaan. Dat Feyen oord na 33 speelrondes op kop, als nog struikelt in het zicht van de fi nish. Drama hoort bij sport, het geeft bloed aan ons voetbal, er gaat niets boven een tragisch sportverhaal. Maar je kunt het ook overdrijven. Hunkering De hunkering van Feyenoord is zo groot en zo zwaar geworden, dat het voetbal en sport allang over stijgt. Het is een verhaal van een doorleefde stad geworden, met dwarsverbanden in haast alle uit hoeken van de samenleving. De politie-inzet, de ontelbare camera ploegen, al die volle cafés in heel Nederland. Zondagavond reed ik vanuit Woudestein door het centrum van Rotterdam. De stad leek op een gewond dier. Plukjes supporters sjokten met holle ogen over de Maasboulevard. Op de Nieuwe Binnenweg lagen zeeën van lege plastic bierglazen. Een jongen met een Feyenoord-vlag sloeg zijn arm om zijn vriendinnetje. De anticli max was overal. Hooguit verstokte Ajax-fans i Dirk Kuyt stak groots zijn nek uit, alleen dat al is een landstitel waard zullen smullen van dat soort leed, maar laat zondag maar niet de overtreffende trap worden. Ik zal het woord 'gunnen' hier niet ge bruiken, daar is het Legioen aller gisch voor geworden, omdat ze dat neerbuigend vinden klinken. Alsof Feyenoord het niet gewoon zélf heeft afgedwongen. Maar laat ik het zo dan zeggen: na vijftien jaar zonder een échte hoofdprijs (sinds 2002) zou het ook weieens fijn zijn om een ronkend feestverhaal over Feyenoord te schrijven. Een verhaal zonder cy nisme, zonder woede, zonder ver driet, zonder frustraties. Huilend Een Kuip huilend van geluk. Een sportverhaal vol drama, slingerend langs de diepst denkbare dalen, maar met een sprookjesachtige, ge lukzalige afloop. Dirk Kuyt uit Kat wijk met die schaal in zijn handen, als beloning voor de ballen die hij had, om terug te komen naar zijn oude liefde, met al het afbreukri sico van dien. Veel Nederlandse topspelers bedanken daarvoor te genwoordig. Ze verstoppen zich liever in de anonimiteit van het buitenland, of ze vullen nog even vlug hun zakken. Kuyt stak groots zijn nek uit - al leen dat al is een landstitel waard. Maar eerst moeten we die zondag nog door. Die nu al historische voetbalzondag, waarvan je weet dat het gaat zinderen en sidderen en beven. Tussen Rotterdam-Zuid (Feyenoord-Heracles) en Tilburg (Willem II-Ajax) zullen alle lijnen overbelast raken. Elk doelpunt, elke gemiste kans staat rechtstreeks in verbinding met het stadion verderop. Er zal gefluisterd, gefoeterd, ge zwegen, gehuild en gedanst wor den. De commentatoren van Langs de Lijn en Fox Sports kunnen er donder op zeggen: alles wat ze rond T6.15 uur zeggen heeft eeuwig heidswaarde. Zondag 14 mei 2017 wordt een documentaire en een speelfilm te gelijk. Een aflevering van Andere Tijden Sport, maar dan in het heden. Maak uw stoelriemen vast. zaterdag 13 mei 2017 Vorige week was alles wat Feyenoord ademde nog in zak en as. Morgen moet alles anders zijn in de eigen Kuip. FOTO'S PIMRAS AMSTERDAM Feyenoord en Ajax spelen komend sei zoen mogelijk allebei in de groepsfase van de Champi ons League. De Rotterdam mers dienen dan morgen landskampioen te worden en de Amsterdammrs moeten de finale van de Europa League winnen. Bij een titel van Feyenoord en een nederlaag in de finale in Solna moet Ajax zich via de voorrondes van de Champi ons League kwalificeren voor het hoofdtoernooi. Ajax kan zondag bij een mis stap van Feyenoord tegen He racles Almelo ook nog kampi oen worden. Gebeurt dat en winnen ze ook nog de Europa League, dan is het elftal van Peter Bosz verzekerd van de groepsfase van de Champi ons League. Feyenoord wordt dan veroordeeld tot het spe len van de voorrondes. gespeeld w g 1 Feyenoord 33 25 4 v pt (v-t) 4 79 (83-24) 2 Ajax 33 24 6 3 78 (76-22) Morgen 14:30 Feyenoord - Heracles Willem II - Ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27