24 M Vanavond zingen ze in de finale van het Songfestival een ode aan hun moeder. De architect van het succes van de drie zussen Amy, Shelley en Lisa Vol van 0G3NE is vooral hun vader Rick. ANGELA KIJKT TV Het klinkt misschien gek, maar ik word soms heel blij van kijkcijfers. Zoals die van donderdagavond, toen er ruim 2,6 miljoen mensen naar Ajax keken en bijna 2,5 miljoen naar het Eurovisie Songfestival. Dus: terwijl het eindelijk een keer warm genoeg was om tot laat op een terrasje te hangen met een fles witte wijn, gingen we met z'n ruim vijf miljoenen vrijwillig binnen zitten staren naar een scherm. Waarom mij dat gelukkig stemt? Het toont aan dat televisie nog lang niet dood is. Het is tegenwoordig heel hip om te verzuchten dat je nooit meer tv kijkt, het toestel zelfs de deur uit hebt gedaan en alleen nog maar Net- flixend en YouTlibend door het leven gaat. Maar ondertussen. Iedereen die ik afgelopen tijd tegenkwam begon over Olke en Herman, het hele land is compleet van de kook van een schreeuwende deelnemer in Help, Mijn Man Is Klusser en sinds het interview met Willem- Alexander zijn we collectief verliefd op de ko ning. Nog niet overtuigd? Werp 's avonds eens een blik op Twitter en het gaat alleen over de programma's die op dat moment wor den uitgezonden. Uitverkocht in kwartier Downton als film SONGFESTIVAL OG3NE Even dreigde er chaos na de kwalificatie van OG3NE voor de Songfestivalfinale. De strak geregisseerde persbijeenkomst van de organisatie liep ten einde en camera ploegen stortten zich op de drie zus sen Vol, die voorzichtig afdaalden van het podium. De zoekende blik ken van Amy, Shelley en Lisa wezen in één richting: die van vader Rick Vol. Die wrong zich - petje met de tekst Team OG3NE op - als regisseur door de dringende menigte: „Mei den, hierheen. Beetje doorlopen. Die kant, ja!" Het is een rol die vader Vol (54) van nature op zich neemt. De zussen van OG3NE zingen én spreken in Kiev weliswaar steeds over hun door bot- kanker getroffen moeder Isolde, die de inspiratie is van hun nummer Lights Shadows. Het is Rick die hen bij vrijwel elke stap op het Songfesti val begeleidt. Fluwelen handschoenen Uiteraard werkt er een groot team rondom de groep. Daarin opvallend: drie herkansers na een Songfestival debacle. Manager is Benno de Leeuw, die ook De Toppers in Moskou bege leidde (resultaat: roemloze uitscha keling), de kleding komt van Tycho Boeker (de man achter 'scheurjurk- gate' rond Trijntje Oosterhuis) en tv- regisseur Rolf Meter zette in 2010 de draaiorgel-act van Sieneke in elkaar. Maar er is er maar één die letterlijk overal bij is. Rick Vol is niet alleen componist van de Oranje-inzending Lights Shadows, hij keek bijvoor beeld ook mee met de outfitkeuze, met het maken van de videoclip en is tijdens Nederlandse concerten te ho ren op het in-ear-systeem dat de meisjes dragen. Daarop zijn soms aanwijzingen te horen over podium- We zijn direct tegen elkaar, ja. Anders bereik je nooit je doel posities of naderende hoge noten. Ook was hij erbij toen Lights Sha dows in de Hilversumse Wisseloord Studio's werd opgenomen. In de re portage die de AVROTROS er maakte is te zien hoe hij zijn doch ters bij nagenoeg elke zangnoot coacht. En dat gaat niet met fluwelen handschoenen. „We zijn direct tegen elkaar, ja", zegt hij zelf. „Als je om slachtig gaat doen, kom je niet tot het einddoel." Dat doel is bij OG3NE niet vastom lijnd. Maar duidelijk is dat de ambi ties ver reiken. Het liefst tot ver over de landsgrenzen. Die gedrevenheid voelt voor hen vanzelfsprekend. De zussen - Lisa is de oudste, Shelley en Amy zijn een tweeling - zingen al hun hele leven samen. In 2007 deden ze, 11 en 12 jaar oud, al mee aan het Ju nior Songfestival. Vader Rick schreef het klimaatliedje Adem in, Adem uit. Ze wonnen de nationale voorronde en vertegenwoordigden Nederland in Rotterdam. Ze werden elfde. „Rick is de basis van alles", zeggen mensen die nauw met de groep en hun vader samenwerkten. „Hij denkt over elke volgende stap na. Niets ge beurt ondoordacht. Elke beweging die OG3NE maakt, draagt het stem pel van Rick. Hij houdt altijd de lange termijn in de gaten. Samen zetten ze een strategie op en houden daar heel rechtlijnig aan vast." De daarvoor nodige discipline hoefden de drie zussen niet aan te le ren, zei Lisa's vriend Ergin Arslanbas deze week: „Hun professionaliteit zit eringebakken." Het bleek in het cir cus van het Eurovisie Songfestival een onmisbare eigenschap. Bewon derenswaardig was het om te zien hoe de drie hun vele repetities bijna machinaal foutloos afwerkten. Raakten veel deelnemers overwel digd door de grootschaligheid van het podium en de media-aandacht, de zussen volbrachten hun pro- TV is nog steeds springlevend. En gelukkig maar. Niet omdat ik anders snel zonder baan zit, maar omdat ik werkelijk geen mooier me dium ken. Dat was al zo als kind. Medisch Cen trum West, Dynasty, The Knight Rider - ik vrat het, omdat ik leerde dat de wereld groter was dan het benauwde dorp waarin ik opgroeide. En nog steeds geniet ik van Floortje Naar Het Einde Van De Wereld, maar net zo goed van een gelikte show als The Voice. Tv, en dan vooral het kletsen over tv, is een van de weinige dingen die ons nog bindt in dit verdeelde land. Of het nu over dat ontroe rende optreden van Anouk in DWDD gaat, over verliefde boeren of over de T-shirts van Diederik in Wie is de Mol - op zo'n moment doet links of rechts er bitter weinig toe. Op huiselijk niveau heeft tv dezelfde zal vende werking. Mijn favoriete moeder-doch termoment van afgelopen week was ons ge zamenlijke gehos op die foute vlecht-zwaai- act van Montenegro in Kiev. We waren de ru zie over haar huiswerk spontaan vergeten. morgenmiddag voetbal kijken in het gezel schap van een diehard Feyenoord-fan, een PSV'er en een Ajacied. Ik zeg: lang leve de tv. Quote van de dag Ik wil geen wraak op Sylvie Leve tv zaterdag 13 mei 2017 STONES De kaarten voor de No Filter tour van de Rol ling Stones in de Johan Cruijff Arena in Am sterdam en de GelreDome in Arnhem waren in 15 minuten uitverkocht. Ook de tickets die woensdag in de voorverkoop gingen, waren in no time weg. SERIE/FILM Vader Rick is de motor achter 0G3NE Stefan Raatgever —Vader Rick Vol Er is een film versie van de populaire Britse serie Downton Abbey in de maak. Maker Julian Fellowes zou al zijn be gonnen aan een filmscript. Een aantal verhaallij nen uit de serie zullen in de film een vervolg krij gen. Vanavond de finale van het Songfestival en Reageren? angela@persgroep.nl Touriya Haoud viel voor de charmes van Sylvie Meis' ex Guillaume Zarka, maar koestert geen wraak voor haar vroegere beste vriendin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24