Paul de Leeuw Trump roept met tweet Watergate weer in leven Italiaanse kapitein definitief 16 jaar cel DUBBEL GENIETEN IN TSJECHIË 19 Ik ga niet dood aan kanker, ik ga dood met kanker pharosreizen f k ben ziek geweest", M antwoord ik op de vraag van Hanneke Groenteman of ik nog steeds bang ben vroeg dood te gaan. Als kind dacht ik altijd dat ik nooit ouder zou wor den dan 52. Inmiddels ben ik 55. Het is een interview voor een zaal en voor het eerst vertel ik over een tumor die vorige zomer in Spanje uit mijn blaas is ge haald. Ik heb er in het openbaar nooit over willen praten, omdat ik niet het zielige mannetje wil zijn. Maar nu kom ik er niet on deruit, omdat het over angst voor de dood gaat. Op een zomeravond ga ik be schonken naar het toilet en plas een hele fles rode wijn in de pot. Terwijl ik de hele avond aan de witte wijn heb gezeten. De Spaanse huisarts stuurt me meteen door naar een Spaanse uroloog. Die maakt een echo, waaruit blijkt dat er een flinke tumor in de blaas zit, die er de zomermiddag daarna door de wildvreemde uroloog uit wordt gehaald. „Urgentia", roept hij nog. Het blijkt een milde vorm van blaaskanker te zijn, en zeer be handelbaar. handen bij de urologie-afdeling van het AMC. Voorlopig sta ik onder controle en kan me niet veel gebeuren. De kinderen ver tellen we niet veel en ze vragen gelukkig ook niet veel. De eerste van de driemaande lijkse controles verloopt goed. Op 18 december ga ik vol vertrouwen naar de tweede. Maar nu vindt de uroloog weer een aantal kleine poliepjes. Die in het nieuwe jaar operatief verwijderd moeten worden. We zeggen het tegen niemand, spreken mijn man en ik af. Ik wil niet dat iedereen zich afvraagt of dit mijn laatste kerst zal zijn. Op nieuwjaarsdag vertel ik mijn fa milie dat ik 4 januari onder het mes moet. Ze schrikken en vragen waarom ik het niet eerder heb verteld. „Het is dan gelijk zo'n schok. Bier slaat dood. Gourmet pannetjes vallen op de grond. Stroom valt uit en het is meteen niet gezellig meer. Omdat het over kanker gaat. En deze blaas kanker is gelukkig goed behan delbaar. Ik ga niet dood aan kan ker, ik ga dood met kanker", ant woord ik hoopvol. nieuwe televisieshow meld ik me bij het AMC. Zit aan een tafeltje en denk: goh, gister nog het thea terbeest in Doetinchem en nu patiënt in Amsterdam. Een lieve voedingsassistente vraagt of ik Balinese nasi wil. Met een stukkie kip. Ik verbrand mijn lip aan de hete nasi en duik mijn ziekenhuisbed in. Hoe sneller ik in slaap val, des te eerder is de operatie. Die verloopt succesvol. Mijn zoons komen aan het bed. Ze zijn geïnteresseerd in mij, maar nog meer in hun telefoon om te kijken of er Pokémon in de buurt zijn. De weken daarna word ik extra behandeld met blaasspoelingen. Vorige maand ben ik weer gecon troleerd. Schoon! Ik zing bij het weggaan mijn liedje: „Ik heb je lief, 104 kerstbomen lang". Bij kerstboom 105 ben ik 160. De president schrijft aan zijn ruim 29 miljoen volgers: „James Comey kan maar beter hopen dat er geen opnamen bestaan van onze ge sprekken voordat hij begint te lek ken naar de pers!" Het is onduide lijk of Trump dit letterlijk bedoelt, of slechts een dreigende boodschap aan Comey wil sturen. Trump verstuurde de tweet na dat de New York Times meldde dat de president bij een etentje vlak na zijn aantreden Comey om 'loyali teit' heeft verzocht. De FBI-baas weigerde zijn trouw uit te spreken en zegde slechts toe 'eerlijk' te zul len zijn, schrijft de krant op basis van bronnen rond Comey. De directeur van de FBI werd deze week door Trump ontslagen, terwijl de FBI onderzoek doet naar verdenkingen van samenwerking tussen Trumps campagneteam en de Russische overheid. Dat riep veel vragen en argwaan op, zeker omdat het Witte Huis tegenstrijdige ver halen verspreidde over de reden van het ontslag. Het zou aanvanke lijk om Comey's misstappen gaan in een onderzoek naar Hillary Clin ton tijdens de verkiezingscam pagne van vorig jaar. Het ontslag zou op advies zijn geweest van de top van het ministerie van Justitie. Maar Trump zei inmiddels in een interview dat hij het besluit zelf nam, waarbij hij ook 'het Rusland- ding' aanhaalde. Trump was al eerder furieus over medewerkers van zijn regering die informatie doorspelen aan de pers. Hij lijkt nu te vrezen dat Comey ook gevoelige informatie over hem naar buiten brengt. Met zijn dreigement houdt hij de veelgemaakte vergelijking met Wa tergate in leven, de moeder aller schandalen in de Amerikaanse po litiek. President Nixon ontsloeg ook de man die naar hem onderzoek deed. Nixon bleek geheime opna men te hebben gemaakt in de Oval Office. Deze tapes leidden uitein delijk tot zijn aftreden in 1974. ROME Het hooggerechts hof in Rome heeft de eer dere veroordeling beves tigd van de kapitein van het in 2012 gekapseisde cruiseschip Costa Concor dia. Francesco Schettino (56) moet nu definitief zestien jaar de cel in voor meervoudige doodslag, het veroorzaken van schip breuk en het in de steek la ten van zijn schip. De rechters behandelden het bezwaar van het Open baar Ministerie, dat de aan Schettino opgelegde straf te laag vindt. Hij werd in februari 2015 veroordeeld tot een gevangenisstraf van zestien jaar, ging daar tegen in beroep maar zag de straf in mei 2016 beves tigd door het Hof van Be roep. Justitie wilde dat hij 27 jaar achter de tralies zou verdwijnen voor het drama waarbij 32 doden vielen. Schettino's advoca ten eisten juist vrijspraak. De rechters besloten niet in te gaan op een verzoek van Schettino, die zelf niet in de rechtszaal aanwezig was, om een video te laten zien waarin de kapitein zijn kant van het verhaal vertelde. „Wij beoordelen de procedure en gaan niet inhoudelijk in op de zaak." Schettino stond aan het roer van de Costa Concor dia toen het cruiseschip met 4.229 opvarenden op de klippen liep en kap seisde. Tegen alle regels in, vluchtte de kapitein zelf als een van de eersten van boord. CzechRepublic zaterdag 13 mei 2017 Schoo Daarna kom ik in deskundige Na de eerste opname van een Een woedende president Trump tracht de FBI-directeur die hij de laan uitstuurde te intimideren. In een boze tweet suggereert hij dat hij opnamen heeft van ge sprekken met James Comey, die hij onder schimmige omstandig heden ontsloeg. Karlijn van Houwelingen Washington AUTOVAKANTIES VAN ANWB anu/b Combineer twee prachtige plekken in Tsjechië! Je begint in het Bohemer Woud, een fantastisch wandelgebied met fraaie kastelen, kloosters en toppen tot 1365 m. Daarna is het tijd voor leven in de brouwerij! Je verhuist naar de gezellige bierstad Ceské Budëjovice (Budweis), met een bijzonder mooi plein. Vlak bij ligt een van de pareltjes van Tsjechië: Cesky Krumlov, een middel eeuws droomstadje met een magnifiek kasteel en kasteeltuinen. JE VERBLIJF Je begint in Hotel Jiricna, landelijk gelegen bij de middeleeuwse Goudroute en het plaatsje Susice. Een familiehotel met een tuin, barbecuefaciiiteiten en terras. Je rijdt zo het nationale park in. Dan Spa Hotel Vita, centraal in Ceské Budëjovice (Budweis), met sfeervolle kamers. Het hotel heeft uitstekende wellnessfaciliteiten en je wandelt zo de fraaie binnenstad in. INBEGREPEN 4x overnachting met ontbijt Hotel Jiricna 3x overnachting met ontbijtbuffet Spa Hotel Vita welkomstdrankje Jiricna wandelkaart regio Hotel Jiricna 1x driegangendiner Spa Hotel Vita 1x massage per volbetalende Spa Hotel Vita (ca. 30 min.) 1x bezoek brouwerij Budweiser Budvar PRIJZEN 13/05-26/06 319 27/06-27/08 329 28/08-26/09 349 27/09-30/09 319 01/10-31/10 299 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Land of Stories www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen 023 - 55 42 870 I ZOEKCODE 19705

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19