o V 1 24 ZEELAND zaterdag 13 mei 2017 Rachel Kaiser (62) uit Zaamslag bezorgt samen met haar man iedere dag verschillende kranten in Hulst. „Je moet hier een sterk hoofd voor hebben." BEZORGER RACHEL KAISER u Wil je ook bezorgen? Zondergoede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! Het kranten bezorgen zit in de familie. Mijn kinderen hadden ook een wijk, mijn moeder deed het ook", zegt Rachel Kaiser uit Zaamslag. „Zelf bezorg ik in totaal al 30 jaar kran ten, altijd samen met mijn man Kees. We hebben nu twee wijken in Hulst. Dan doen we eerst alle bei een kant van zijn wijk en lo pen we daarna mijn wijk. Dat is altijd gezellig. Al wordt er niet zo veel gezegd. Je moet goed doorlo pen, want we moeten om zeven uur klaar zijn. 's Avonds kijk ik al tijd of er iets is veranderd is in de looplijst. Verder heb ik precies in mijn hoofd welke krant ik bij welk huis moet bezorgen. Je moet hier een sterk hoofd voor heb ben." Het is dus ook belangrijk dat je goed wakker bent als je 's nachts begint. „Half drie staan we op. Dan eten we een peperkoek, drin ken we koffie en rijden we met de auto naar Hulst. Ik vind het heer lijk om zo vroeg op te staan. Je gaat er vroeg uit, maar bent ook weer lekker op tijd klaar. We gaan half negen 's avonds naar bed. Je hebt toch je rust nodig. Al heb je dan natuurlijk nog steeds niet zo heel lang geslapen." Een paar maanden geleden stond ze voor een vreemde situa tie. Midden in de nacht hing er een grote sleutelbos aan een deur. Ik heb al zo vaak jongere mensen aangemoedigd, maar ze willen niet vroeg opstaan Die gooide ze dus met de krant door de brievenbus naar binnen. De volgende dag hing er een en velop aan de deur. „Met 20 euro en een briefje als dank. Ze waren blij dat er eerlijke mensen waren. En ook nog 20 euro voor nieuw jaar. Dat zijn de leuke dingen. Het is mooi om te merken dat mensen je waarderen." Als het echtpaar alle kranten heeft bezorgd, gaan ze niet meer terug naar bed. „Dan drink ik kof fie, trek ik mijn jas aan en fiets ik naar Terneuzen. Daar pas ik ie dere dag op mijn kleinkinderen en doe ik bijvoorbeeld de was of kook ik vast eten. Mijn man doet dat dan bij ons thuis." De onderlinge sfeer tussen de bezorgers is goed. „Dat is belang rijk. We hebben het gezellig. We helpen elkaar en kunnen op el kaar vertrouwen. Ik neem nu een wijk over in Vogelwaarde, omdat de vaste bezorger ziek is. An dersom steunden zij me toen ik vier jaar geleden ziek was." Kaiser merkt dat het soms las tig is om anderen enthousiast te maken voor dit werk. „Je moet het echt van de ouderen heb ben. Ik heb al zo vaak jongere mensen aangemoedigd, maar ze willen niet vroeg opstaan. Maar je moet dit ook echt willen. Als het regent of sneeuwt kun je niet met een smoesje bellen dat je ziek bent. Want dan moet ie mand anders het voor je oplossen. Soms voel ik mezelf ook niet lekker. Maar je doet dit werk of niet. Dus dan ga ik ge woon en zie ik wel wat er gebeurt. Niet treuzelen, doorgaan." 'Heerlijk om zo vroeg op te staan' Joanne Karkdijk Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl •4 Rachel Kaiser, foto johan van der HEIJDEN m 1 s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137