Vlissingen beschikt over een lange adem Hoek sluit af tegen andere grijze muis Au 22 ZE VOETBAL ONTKNOPING In het slotweekeinde van de reguliere competitie balanceren nog 27 Zeeuwse clubs tussen hoop en vrees. De PZC weegt de kansen. Eerste klasse C Tweede klasse E Derde klasse A Derde klasse B Vierde klasse B Vierde klasse A Vlissingen ziet het allesbeslis- sende duel met OSS'20 morgen met vertrouwen tegemoet. De Walcherse hoofdklasser heeft op bezoek in Brabant genoeg aan een puntje om beslag te leggen op de vierde plek en dus een plaatsje in de nacompetitie om promotie naar de derde divisie. „We hebben het volledig in ei gen hand", weet ook trainer Ruud Pennings. „Als wij een punt pak ken, zijn we niet meer in te halen. Maar zelfs als we verliezen, is dat niet waarschijnlijk. Nuenen moet dan winnen van RKAVV, een stugge ploeg die nog vecht tegen degradatie. Bovendien moeten ze ook een achterstand van zes doel punten goedmaken om ons dan nog voorbij te komen." Maar Pennings baseert zijn ver trouwen niet alleen op de rang lijst. „We hebben al vaker bewe zen dat we over een lange adem beschikken", vertelt de oefen- meester. „In eerdere jaren hebben we ook al nacompetitie gespeeld en daarin bewezen dat ons dat best goed ligt. Dus laat maar ko men, ik kijk er erg naar uit." Tegenstander OSS'20 is geen misselijke ploeg. Het staat derde, met evenveel punten als Vlissin gen. Maar de Brabanders zijn in principe al uitgespeeld en ook dat kan volgens de trainer van de Vlissingers een voordeel zijn. „Zij hebben al een periode op zak en zijn, denk ik, vooral al met de na competitie bezig." Vlissingen moet het in Oss stel len zonder spits Yves Nyemb. „Hij Zelfs met een nederlaag in Oss kan Vlissingen de nacompetitie halen is er zondag niet bij." Bovendien zijn er ook wat spelers met pijn tjes. „De afgelopen weken heeft een aantal jongens wat schade op gelopen. Dus ik moet even kijken wie er wel kan spelen en wie niet. Want als we de nacompetitie ha len, moeten we veel wedstrijden spelen in een korte periode. Met het oog daarop wil ik geen risico's nemen." Vlissingen moet het morgen opnieuw stellen zonder zijn ge blesseerde clubtopscorer Yves Nyemb (links), foto lex de meester Hoek sluit vandaag een kleurloze competitie in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal af Dat doet de formatie van trainer Jannes Tant op het kunstgras in Gouda tegen Jodan Boys. Ook zo'n grijze muis. Hoek wisselt sinds de winter stop al stuivertje met Jodan Boys en DFS (Opheusden) op de ze vende, achtste en negende plaats. Op die plaatsen is al maanden niks te winnen en niks te verlie zen. De drie ploegen staan één duel voor het einde gebroederlijk op die vertrouwde plaatsen met 38 punten. Deze jaargang zal bij Hoek niet de annalen ingaan als memorabel. In elk geval niet op competitie- vlak. Er zou nog een opbeurend hoofdstukje gewijd kunnen wor den aan de districtsbeker. Daarop worden de laatste weken alle kaarten gezet. Volgende week za terdag speelt Hoek de finale in Bergen op Zoom tegen het Bos sche BW, dat uitkomt in de tweede klasse van het zondag voetbal. Winst in de finale opent de deur naar een nooit eerder ge haalde prijs voor Hoek: de lande lijke beker voor amateurs. Het treffen bij Jodan Boys geldt als generale repetitie voor die eindstrijd, maar tegelijkertijd zul len de spelers risico's op kaarten (en een schorsing) mijden. Dit en vorig seizoen heeft Hoek drie keer verloren van Jodan Boys. In de zes onderlinge duels die daaraan vooraf gingen, bleef Hoek juist ongeslagen met vier zeges en twee gelijke spelen. ZATERDAGVOETBAL Acht maanden geleden be gonnen 88 Zeeuwse clubs aan de competitie. Daarvan zijn 61 clubs inmiddels uitge speeld. Hen kan niets meer over komen; ze hebben al zekerheid over hun lot (kampioen, nacom petitie of degradatie) of hebben geen degradatie- of geen promo tiemogelijkheden meer. De overige 27 moeten dit slot weekeinde van de reguliere com- petitie nog aan de bak. In de aan loop naar deze D-day zet de PZC de nog onbesliste situaties op een rij en weegt de kansen van de Zeeuwse clubs die erbij betrokken zijn. Legenda zaterdag 13 mei 2017 Daniel Vervelde Vlissingen Rudy Boogert Hoek Wat staat er op competitie nog Kampioenschap: Kloetinge heeft het vorige week tegen Oranje Wit laten zitten (3-2-verlies). De club is nu afhankelijk van puntenverlies van Rijsoord om nog kampioen te worden. Komt dat scenario niet uit, dan gaat Kloetinge de nacompeti tie in. Kloetinge: Nacompetitie: Serooskerke en FC Axel maken in een onderling duel uit wie met Den Bommel en DBGC de nacompetitie ingaat. De win naar neemt de periodetitel van kampioen Bruse Boys over. Bij een gelijkspel haalt Serooskerke het op doelsaldo. Serooskerke: FC Axel: Degradatie: Zaamslag en Oostka- pelle gaan uitmaken wie samen met Dauwendaele direct degra deert. Wie niet degradeert, moet de nacompetitie in om lijfsbehoud zeker te stellen. Hoe groot is de kans dat ze direct degraderen? Zaamslag: Oostkapelle: De Meeuwen, Terneuzense Boys en Nieuwdorp moeten samen met Prinsenland nog vrezen voor de nacompetitie. Het programma is om van te smullen: De Meeuwen- Nieuwdorp, Prinsenland-Zaamslag en Terneuzense Boys-Bruse Boys. Wie blijft er direct in? De Meeuwen: Terneuzense Boys: Nieuwdorp: Rudy Boogert Vlissingen Tholense Boys: Bevelanders: Veere: Grote kans Gerede kans 00 Kleine kans 0 Vrijwel kansloos Degradatie: Net boven de degra danten Colijnsplaatse Boys en Jong Ambon strijden nog vijf clubs om uit de nacompetitie te blijven. Drie clubs zal dat lukken. Maar wie? Walcheren: Vlissingen: VCK: Kapelle: Lewedorpse Boys: Kampioenschap: Het al uitge speelde Tholense Boys is overge leverd aan de dadendrang van Olympia'60. Die ploeg speelt im mers tegen Zwaluwe dat bij winst kampioen is. Eén geluk: Olym- pia'60 strijdt nog voor een plaats in de nacompetitie. Kampioenschap: Net als vorige week in de andere vierde klasse zijn er nog drie clubs in de race voor de titel. SPS staat nog altijd op poleposition, voor Wemeldinge (2 punten minder) en ZSC'62 (3 punten minder). Wint ZSC'62 van SPS en speelt Wemeldinge gelijk tegen Vosmeer, dan volgt er zelfs een driekamp om het kampioen schap. SPS: Wemeldinge: ZSC'62: Degradatie: SKNWK staart directe degradatie in de ogen. Het moet zelf winnen van DHV, dat de na competitie in wil. Daarnaast moe ten VVC'68 en Kogelvangers (tegen het ook nog niet veilige Ril- landia) punten verspelen. SKNWK op directe degradatie: Rillandia op direct lijfsbehoud: Kampioenschap: Bevelanders en Veere haalden de koploper van het eerste uur De Noormannen op de slotdag alsnog in. In Domburg spe len ze een beslissingswedstrijd om de titel. K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135