21 terer weer vol aan de bak voor het baanseizoen, op jacht naar natio nale records op de 8oo, ïooo en 1500 meter. „De 1000 meter is een incourante afstand die niet veel op het programma staat. Met veel wind en regen liep ik een Neder lands record, maar vond het qua tijd niet waardig om het record of ficieel aan te vragen. Eind juli liep ik in België bijna tien seconden onder het Nederlands record. Uit gerekend bij die race viel de elek tronische tijdswaarneming uit en dus was mijn record niet geldig. Daar zit nog steeds een grote frus tratie." Schletterer liep die zomer nog wel een nationaal record op de 800 meter, maar het jaar 2014 werd vooral gekenmerkt door blessures. Een achillespeesblessure, een voetblessure en waarschijnlijk de fatale hernia. „Op een baantrai- ning begin juli voelde ik iets sprin gen tijdens het rekken. Sindsdien kreeg ik last van m'n bilspier. Niet wetende wat het was en met mijn doelstellingen in m'n hoofd ben ik met heel veel pijn gewoon door blijven trainen. Ik wilde die vierde Kustmarathontitel en een per soonlijk record in Amsterdam lo pen." Genadeslag Na zeven weken trainen stond Schletterer 'gewoon' weer aan de start van de Kustmarathon. Dat eindigde voor hem opnieuw in een teleurstelling. De zwakke plek in zijn been, die hem een jaar eerder bij Vrouwenpolder fataal was ge worden, was nu de oorzaak dat hij de steilere afdalingen stapvoets moest nemen en daarmee kostbare tijd verloor op de uiteindelijke winnaar El Mouaziz. De tweede plaats voelde als een troostprijs en de pijn in zijn bilspier straalde steeds verder uit naar zijn ham string. Ik ging naar de wc en ben halverwege knock-out gegaan van de pijn Toch stond hij twee weken later ook weer aan de start in Amster dam. „Dat was de genadeslag", be seft Schletterer, die in Amsterdam nog wel als tweede Nederlander en veertiende overall finishte. „Door de zware omstandigheden werd dat een ware veldslag. Na de wedstrijd wist ik van de pijn niet meer hoe ik in de auto moest zit ten, maar nog altijd wist ik niet dat ik een hernia had. Achterafis het een opeenstapeling van fouten ge weest." Dat het echt fout zat werd 2 ja nuari 2015 op pijnlijke wijze dui delijk. „De dag ervoor had ik heel veel rugpijn. Dat werd 's nachts al leen maar erger en toen ik de vol gende ochtend naar de wc wilde gaan, ben ik halverwege knock-out gegaan van de pijn. Mijn vrouw heeft geprobeerd om me weer in bed te krijgen, maar ik raakte tel kens bewusteloos. Ik zag groen en wit, m'n ogen lagen te tollen en m'n shirt was compleet door weekt. Toen werd voor het eerst ischias geconstateerd, de zenuw pijn als gevolg van een hernia. Ik bleek veel te lang met een be knelde zenuw te hebben rondgelo pen en ook een operatie kon me niet dat bevrijdende gevoel geven waarop ik had gehoopt. De zenuw bleek permanent beschadigd en dat betekende einde carrière." Na lange tijd helemaal niks kun nen doen loopt Schletterer tegen woordig af en toe weer een rondje wanneer zijn kinderen Julius (bijna 10), Bowien (8) en Dorethé (6) trainen bij Dynamica. „Dat gaat telkens ietsje beter, maar zodra ik wil versnellen loop ik tegen mijn beperking op. Een deel van m'n kuit, hamstring en bilspier is nog steeds verlamd door die zenuw. Toch ben ik blij met wat ik nu weer kan. Je moet kijken waar je vandaan komt en dat is een diep dal. Ik geniet er nu van om mijn kinderen bezig te zien en wie weet kan ik het stokje op een dag over dragen als één van hen er vol doende plezier in heeft om er mee door te gaan." zaterdag 13 mei 2017 Schletterer er niet meer voor met dochter Dorethé en zoon Julius, foto ruben oreel Sébastièn Schletterer traint m« - Sébastièn Schletterer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134