O O) 0) O Vrouwen HVV'24 azen op de dubbel Nederland-België bij G-toernooi Sébastièn Schletterer 20 ZEELANI ATLETIEKSÉBASTIÈN SCHLETTERER Van Stevendaal met hakken over sloot Wakeboarden op de Braakman Sébastièn Schletterer liep zonder het te weten marathons met een hernia. Door de permanente zenuwschade die hij daarbij opliep, hangen zijn hardloopschoenen voorgoed aan de wilgen. De voetbalsters van HW'24 strijden nog op twee fronten. De vrouwen uit Hulst spelen vandaag in de halve finale van de districtsbe ker tegen Kozakken Boys in Werkendam. De winnaar van dat duel speelt op zaterdag 20 mei de finale in Bergen op Zoom, op het ter rein van MOC17. Ook het mannenteam van Hoek treedt daar aan voor de bekerfinale, te gen BW. Volgende week zaterdag spelen de voetbalstrs van HVV'24 volgt in Hulst een beslissings wedstrijd tegen SSV'65 om het kampioen schap in de vierde klasse van het zaterdag voetbal. De teams zijn beide met 47 punten uit 20 wedstrijden geëindigd Driebander Robert van Stevendaal uit Vogel waarde heeft bij zijn tweede deelname aan een Grand Prix-toernooi de eerste kwalifica tieronde overleefd. Overleefd met recht, want het ging niet van zelf. De eerste partij won Van Stevendaal roy aal met 20-11 in 21 beurten van Theo Scholten. De tweede kreeg hij flink klop van Leo de Jong met 12-20 in 25 beurten. Alle poulegeno ten haalden ook twee punten en het moyenne van 0,695 Van Stevendaal, die de laatste weken vooral op bandstoten en kader traint met het oog op het NK teams volgende week, wees hem als poulewinnaar aan. Wakeboarden. foto kees martens WAKEBOARDEN Terneuzen is een spectaculair evenement rij ker. Over twee weken wordt WET'17 het le venslicht, wat staat voor Wake Event Terneu zen. Op de Braakman worden twee interna tionale wakeboardwedstrijden gehouden. Op een parkoers van 400 meter zullen Neder landse en Europese toppers hun tricks sho wen op de golven die de speedboot die hen trekt, maakt. Op vrijdag 26 mei is een wed strijd voor wakeboarders met een eigen speedboot. De winnaar ontvangt 1000 euro. Op zaterdag 27 mei is de internationale Low lands Wakeboard Tour, officiële wedstrijd met de (inter)nationale toppers. Negen teams treden vandaag in Nieuwdorp aan voor het G-voetbaltoernooi van de Borsele Sloepoort Cup. Vijf teams zullen de Zeeuwse eer verdedigen (FC Axel, Zeelandia Middel burg, Terneuzense Boys, Walcheren en SSV'65). Daarnaast doen Barendrecht en de Belgische clubs 't Verzet, Merelbeekse Duivels en FC Kompas mee. De eerste wedstrijden op het complex van SV Nieuwdorp worden om 13.30 in gang gefloten. De prijsuitreiking is om 17.00 uur en geschiedt door Kees Weststrate, wethouder van de gemeente Borsele. Dammen Korfbal Tieleman De trofeeën op de kast in zijn eet kamer verraden de grote atletiek- successen van Sébastièn Schlette rer. Vijf keer liep hij de Kustmara- thon uit; drie keer won hij, twee keer werd hij tweede. „Ik baal nog steeds dat ik die vierde titel nooit heb kunnen halen", verzucht Schletterer in de wetenschap dat zijn carrière einde verhaal is. In die carrière vormden blessu res een rode draad. Ooit had hij de ambitie om als 800 meter-loper naar de Olympische Spelen te gaan, maar op zijn fysieke top kampte de Middelburger zes jaar lang met een liesbreuk. Op latere leeftijd werd Schletterer alsnog bijzonder succesvol door met alle wetten van de atletiek te spotten. Zijn onverminderde prestatie drang leverde mooie overwinnin gen op, maar werd hem uiteinde lijk fysiek fataal. Juist op het moment dat hij op weg was om zijn laatste doelen te halen, dwongen de gevolgen van een hernia Schletterer abrupt om zijn schoenen aan de wilgen te hangen. „Ik wilde wel meer tijd aan mijn gezin besteden, maar ik had het moment van stoppen lie ver zelfbepaald", zegt de 44-jarige atleet met gevoel voor understate ment. Waar ging het fout? Om te weten waar het fout ging moeten we terug naar 2013. Het jaar waarin Schletterer veertig werd en als doel in die categorie Nederlandse records wilde lopen op de 800 en 1500 meter. „Op het moment dat ik in vorm begon te raken, kreeg ik aan de vooravond van een wedstrijd een zweepslag. Een paar weken later liep ik met een korte voorbereiding wel een Nederlands record op de 1500 me ter, alleen niet in de tijd die ik voor ogen had." Het volgende doel was om zijn persoonlijk record op de marathon in Amsterdam bij te stellen naar twee uur en twintig minuten. Twee weken daarvoor ging Schlet terer op jacht naar zijn vierde titel op de Kustmarathon. „Ik ver keerde in bloedvorm. Maar om een aanval van Erwin Harmes te counteren daalde ik in de Mante ling bij Vrouwenpolder te snel af. Daarbij scheurde ik een spier en na 27 kilometer moest ik uitstap pen. Daar heb ik nog steeds nacht merries van. Dit had mijn vierde overwinning moeten zijn en twee weken later had ik moeten vlam men in Amsterdam." Bizar detail; een week voor de Kustmarathon had Schletterer in een interview met de PZC exact dit scenario als zijn grootste angst beschreven. Die vierde Kustmarathon-titel kwam er niet en na een week rust ging Schletterer voorzichtig in training om toch aan de start in Amsterdam te verschijnen. „De omstandigheden op de dag zelf waren moordend met een lucht vochtigheid van 97 procent. Uit eindelijk heb ik 2.27 gelopen, maar daarmee waren mijn doelstellin gen niet bereikt. Als dat wel was gelukt, had ik hier willen stoppen, om meer tijd vrij te maken voor mijn gezin. Maar ik heb mijn goede vorm niet kunnen verzilve ren en voor mij was het seizoen daarmee uitgelopen op een grote teleurstelling. Ik heb een poosje rust genomen om de boel te laten bezinken en nieuwe plannen te smeden voor 2014." Eind januari 2014 ging Schlette rer in training om zijn gewenste persoonlijk record op de marathon in Rotterdam te lopen. Met een nettotijd van 2.20.38 leek die po ging geslaagd. „Maar het ging te makkelijk. Qua temperatuur was het goed, maar er was die dag te veel wind, waardoor ik in een groepje moest lopen om af en toe energie te kunnen besparen. Was het windstil geweest, dan had ik misschien 2.18 kunnen lopen." Zes dagen later liep Schletterer alweer de marathon van Zeeuws- Vlaanderen. „Dat vind ik één van de mooiste marathons. Ik dacht: als ik goed herstel, dan pak ik die gewoon mee. Een marathon is een traject waar je heel veel energie in steekt. Dan vind ik het zonde om Ik had het moment van stoppen liever zelf bepaald maar één keer te oogsten." Schlet terer won in Zeeuws-Vlaanderen (ook die won hij uiteindelijk drie keer), maar moest meer tol betalen dan alleen voor de Westerschelde- tunnel. „Twee marathons binnen een week is gewoon te veel. Ik liep een peesbeschadiging op, maar wist dat ik zou winnen en wilde hem per se uitlopen." Na een weekje rust ging Schiet- Sébastièn Schletterer in de Kustmarathon 2004 1e 2.46.50 2008 1e 2.46.54 2009 1e 2.55.38 2010 2e 2.35.16 2013 uitgestapt 2014 2e 2.33.34 zaterdag 13 mei 2017 VOETBAL BILJART VOETBAL Dammer Wouter Sipma geeft van middag een simul taan in strandpa viljoen Het Halve Maentje in Bres- kens. De internati onaal grootmees ter is door dam club Zeeuws Vlaanderen ge strikt voor deze 3e Kustdamwedstrijd. De eerste zet wordt gedaan om 13.30 uur. I De korfballers van TOP Arnemuiden kunnen vanmid dag officieel de graderen uit de ereklasse. Het duel met DVO (aanvang 15.30 uur) is een 'must win' anders valt na één seizoen al het doek voor TOP op het hoogste ni veau. 2-1 Voetbalster Sha- rona Tieleman uit Terneuzen won gisteren met ADO Den Haag voor het eerste in d e play-offs van de eredivisie. Met Tieleman in de basis werd het 2-1 tegen PSV. Tiele man viel in de eer ste helft al uit. Die vierde titel komt Menno Kole Middelburg Geboren: 21 december 1972 Woonplaats: Middelburg PR op de marathon: 2.20.38 (Rotterdam, 2014) - Sébastièn Schletterer a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133