Een collega van mijn man wil hem als spermadonor Koos Postema De kinderen uit zijn eerste relatie uinclt hij leuker Gerda Havertong U stelt een moeilijke vraag, maar ik durf 'm toch te beant woorden. Vooral nadat ik advies aan mijn vrouw heb gevraagd. De lesbische collega van uw man wil kennelijk niet 'zomaar' een donor teneinde zwanger te worden. Begrij pelijk dat zij terecht komt bij een haar sympathieke col lega, uw man. En aan haar verzoek is niets geheimzin- UW MANKAN IEMAND EEN MOOIE'DIENST' BEWIJZEN nigs, niets stiekems dus. Mijn conclusie is dat uw man de donor kan zijn. En ja, dan heeft hij straks een kind bij een andere vrouw. Wat is daar bedreigend aan voor u? Uw man heeft een sympa thieke collega die hij een mooie 'dienst' bewijst. Het lesbische paar wil niet dat hij zich met de opvoeding van het kind bemoeit - een juiste beslissing en zelfs extra geruststellend voor u, lijkt me. Het kind mag later wel weten wie haar of zijn vader is. Dat lijkt me een logische keuze. En dan hebben we nog de drie tieners die u en uw man moeten opvoeden. Een hele klus. Moeten die op de hoogte worden gebracht van hun vaders donor schap? Ik vind van wel, maar wacht ermee totdat ze zich uit hun puberteits- worsteling hebben bevrijd. Umóet dit aankaarten. Uit uw vraag blijkt niet hoe u merkt dat uw man makkelijker met zijn grote kinderen omgaat en dat is wel belangrijk om te weten. Weest u zich ervan bewust dat u iemand niet nodeloos verwijten moet maken over iets dat zich misschien vooral afspeelt in uw hoofd. Ik zou dus eerst goed nagaan welke tekenen u precies ziet. En in formeer even op subtiele wijze bij uw kinderen of zij ook vinden dat zijn aandacht onge lijk is verdeeld. Dat kan voor u ook al leer zaam zijn. Verder heeft u samen twee jonge kinderen. Zij zijn uw eigen bloed en dat zal nooit veranderen. Het zou kunnen dat u zelf ook op een andere manier naar de twee oud sten kijkt. Als uw man inder daad meer aandacht heeft voor de grote kinderen, is er vast een reden voor. Misschien vindt hij het sowieso makkelijker om met volwas senen om te gaan - dat zijn de twee oudsten immers al. Gezien de leeftijden van de oudste twee ga ik ervan uit dat uw man rond de so is. En uw jongste kinderen zijn 8 en 9. Die willen, net als zijn oudste kinderen ooit, óók paardjerijden met papa. Het WIL HIJ IETS INHALEN DAT NIET IN TE HALEN VALT? is de vraag of hij dat nog ziet zitten. Ik ken mannen van 50 die kniebeschermers hebben aangeschaft voor dat soort activiteiten met hun tweede leg... De vraag of hij extra aan dacht aan zijn oudste kinde ren schenkt vanwege schuldgevoel kan alleen uw man beantwoorden. Feit is wel dat hij blijkbaar ooit is weggegaan bij zijn kinderen. Misschien wil hij wel iets inhalen wat niet meer valt in te halen. Het wordt dus tijd voor een goed gesprek.«I magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Mijn man en ik hebben drie kinderen - tieners. Nu is mijn man op zijn werk benaderd door een collega met wie hij het heel goed kan vinden. Ze is lesbisch en zoekt voor haar en haar vriendin een spermadonor. De dames willen niet dat hij zich met de opvoeding bemoeit, ze willen wel dat hun kind weet wie de vader is. Mijn man voelt zich vereerd, ik voel me bedreigd. Ik vraag me af wat het met mijn man (en mij) doet als hij straks biologisch gezien een kind heeft met een andere vrouw. J.W. uit Nijmegen Theatermaker (70): 'Alles watje uit liefde geeft, doet ertoe.' Ik ben getrouwd met een man met twee kinderen uit een eerdere relatie (20 en 24). Samen hebben we ook twee kinderen (8 en 9). Het valt me op dat mijn man het gemakkelijker vindt om met zijn grote kinderen om te gaan dan met de kleintjes. Zijn schuldgevoel over het feit dat hij ze tien jaar geleden verliet, lijkt de oorzaak van zijn gedrag. Kan ik dit bij hem aankaarten? H. vd B. uit Zoetermeer WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 117