Marjan Berk Mijn man wil dat ik minder ga werken maar ik hecht aan mijn financiële onajhankelijkheid Kijkt u even verder in de toekomst, üw toe komst, dan de dag van vandaag. Ook uw kinderen worden groot, ze krijgen onherroepelijk minder behoefte aan uw voortdu rende aanwezigheid want als professionele opvoeder (en psycholoog) mag ik hopen dat u uw kinderen opvoedt tot onafhankelijke mensen. En wanneer u later uw werk weer wilt oppikken, bent u inmiddels achterop geraakt. Ik begrijp best dat het een aantrekkelijke gedachte is om gezellig bij de kinderen thuis te zijn, maar in dat verband haal ik het gouden feministische motto maar weer eens tevoorschijn: 'een slimme meid is op haar toekomst voorbereid!' Zoek uw oplossing dich terbij. Begin bijvoorbeeld een praktijk aan huis, wees creatief, maar gooi die verworven zelfstandigheid niet overboord! Blijf dus vooral uw eigen zelfstan dige boon tjes doppen. Dan krijgt u ook nooit spijt van een foute beslissing. En vindt u mij een bedillerige moralistische vrouw, dan doet u lekker zelf wat u leuk vindt. BLIJF VOORAL UW EIGEN BOONTJES DOPPEN Panel Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. O (ft S3 Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskook® persgroep.nl 621 zaterdag 13 mei 2017 WG Schrijfster (84) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg.' Ik werk als psycholoog, mijn man is financieel adviseur met een eigen zaak. Samen hebben we twee kleine kinderen. Het is lastig combineren, die twee volle banen en de kinderen. Mijn man stelt nu voor dat ik (veel) minder ga werken. Financieel is dat geen probleem, en het zou een hoop rust brengen. Maar ik ben opgevoed met het idee datje als vrouw financieel je eigen boontjes moet doppen. Hoe kijkt u daar tegenaan? J.R. uit Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 116