Tind mei, begin juni Maal de (uin in de fik. Zoveel kleuren kunnen je ogen bijna niet verdragen' ag kinderen. Kus, kus. Leuk dat jullie ge komen zijn! Wat een enorm boeket, ik zal even een vaas zoeken. Schuin afsnijden, hè? Ga maar vast zitten, de koffie komt eraan. Ik heb een lekkere taart gebakken en de sudderlapjes staan al op een laag pitje. En als jullie zien wat het toetje is! Goh, wat was het gisteren druk in de winkels. Geeft niet hoor. Gezellig dat iedereen er is. Waar is die ene hele grote vaas nou toch?" In Hortus Haren hoeft niemand op zoek te gaan naar een vaas. Alleen maar genieten van al die prachtige bloemen die een ander verzorgt. Bovendien is er rust. tuin en de gloednieuwe Hondsrugtuin. In de Chinese tuin is de roerige bui tenwereld ver weg. Een witte golvende muur omlijst een Oosterse verrassing ter grootte van een voetbalveld. Schrik niet; de schilderachtige versnippering door middel van planten, rotsen, waterpartijen en paviljoens met van die vrolijk omhoog krullende daken maakt er een knus ge heel van. Er groeit ook zoveel bamboe dat je achter elke struik een panda verwacht. Rick Mensink, de 49-jarige 'tuinbaas' van Hortus Haren, loopt hier graag rond. „Vooral eind mei, begin juni", zegt hij. „Dan staat door alle bloeiende struiken Botanische tuinen zijn aangelegd om unieke planten te beschermen. Het mooie is dat ze ook bezoekers dat veilige gevoel geven. Buiten razen de auto's voorbij en knetteren de brommers. Binnen hoor je bijna het groen groeien. In deze hortus staat een mevrouw minutenlang met haar neus in de mag nolia's om de zoete geur op te snuiven. Een ander bewondert de kleur van de kersenbloesem en een meneer bestu deert de groeiwijze van de stengelloze sleutelbloem. Iedereen komt hier aan zijn of haar trekken. Al dat moois is verza meld in negen thematuinen, waaronder een Keltische, een Chinese, een water deze tuin in de fik. Zoveel kleur kunnen je ogen bijna niet verdragen. En als de esdoorns in bloei staan, lijkt het zelfs op sombere dagen of de zon schijnt." Maar ook in de andere tuinen is het elk seizoen weer een feest, vindt Mensink. „De eerste kievitsbloemen, geweldig. En al die andere unieke stinsenplanten in de Laarmantuin. O, en dan in het najaar de Indian summer in deze wildeplanten- tuin. Die heerlijk kabbelende winterperi ode waarin je de eerste knoppen al ziet verschijnen... Onmogelijk om - zoals ge vraagd is voor dit jaar van de botanische Groene praat Rick Mensink van Hortus Haren beantwoordt graag vragen van bezoekers. 461 zaterdag 13 mei 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100