O CD O 14 ZEELANI Hendriksen rekent op orkaan in Almere Ronde van Goes ligt goed bij de renners Duvekot herenigd met trainer Hiensch Eloy Raas laat zich meteen gelden La Grand zag SV Hoedekenskerke groeien zv Het Helmond Sport van trainer Roy Hendrik sen uit Middelburg moet zich vanavond tegen Almere City zien te plaatsen voor de tweede ronde van de nacompetitie om promotie naar de eredivisie. De eerste wedstrijd, in Hel mond, won de Brabantse ploeg na een knappe comeback met 4-2. Maar de Zeeuwse oefen- meester is op zijn hoede. „We moeten ons schrap zetten, zij moeten twee keer scoren en zullen gaan aanvallen. Ik verwacht een orkaan", blikt Hendriksen voor uit. Hij neemt Real Madrid als voorbeeld. „Je zag het bij Atletico Madrid tegen Real ook: als je even niet oplet, kan je zomaar het deksel op je neus krijgen." De TMZ Ronde van Goes staat morgen (14.00 uur) op het programma. Het evenement groeit jaarlijks en ook deze keer verwacht or ganisator Dennis Raadtgever dat de belang stelling onder de coureurs weer groot zal zijn. Vooral uit Zuid-Holland komen er altijd veel renners naar 's-Heer Hendrikskinderen, waar de wedstrijd wordt gehouden. Vorig jaar won Niels van Deursen uit Den Haag bijvoorbeeld. Hij klopte zijn overgebleven vluchtmakker Pim Achterkamp op de meet. Een favoriet aanwijzen is lastig. In ieder geval zal Jacob Wijnstra uit Kapelle weer vooraan van de partij zijn. Wouter Duvekot speelt volgend voetbalsei zoen voorTerneuzense Boys. De aanvaller kwam de afgelopen jaren uit voor Kloetinge, waar voor volgend seizoen geen ruimte voor hem is in de eerste selectie. Bij Terneuzense Boys wordt hij herenigd met trainer Diederik Hiensch, die hem bij Kloe tinge liet debuteren in de hoofdklasse. Eerder werd al bekend dat Urmeion Martis (nu FC Axel) volgend seizoen bij de Boys speelt. Terneuzense Boys komt uit in de tweede klasse, maar is nog niet zeker van lijfsbehoud. Morgen kan de ploeg veroordeeld worden tot een plek in de nacompetitie. De eerste wedstrijd in het kader van de Zo- meravondwielercompetitie bracht woensdag een behoorlijke belangstelling op de been in Goes. In groep A (elite/beloften, junioren en amateurs) verschenen zowat dertig renners aan de start en waren het vooral de jongeren die het gezicht van de wedstrijd bepaalden. Eloy Raas uit 's-Heer Hendrikskinderen won, met het duo Timo de Jong en Michael Hazen ex aequo op de tweede plaats. In categorie B ging de zege naar Chris Steenbakker, die Jarmo Visser en Ludwig Walrave voor bleef. Van Lare KMC Nog altijd is Max la Grand, afkom stig uit Baarland, actief als voetbal ler in de plaats waar het voor hem allemaal begon. De zestiger, tegen woordig woonachtig in Goes, is zijn clubje SV Hoedekenskerke door de jaren heen trouw gebleven. Hij komt tegenwoordig uit voor de tweede selectie van de dorp sclub, aangezien het derde elftal een combinatie vormt met Kwa- dendamme. „Ik heb het ontzettend naar mijn zin en kan het spelletje nog altijd niet loslaten." La Grand, vader van eerste-elftal- spits Sebastian, is de enige nog ac tieve voetballer die sinds de oprich ting in 1967 lid is. De destijds twaalfjarige pupil stond drie jaar voor de start van de club voor het eerst op voetbalschoenen. „We be gonnen met een groepje jonge gas ten op een weiland, net buiten het dorp." Het verre van egale veld voldeed niet aan de afmetingen van de voet balbond, maar dat deerde de jonge voetballertjes weinig. „Vrijwilligers plaatsten doeltjes. Er werden zelfs lijnen gekalkt, waardoor het op een echt voetbalveld leek. Het enige na deel was dat de bal geregeld in de brede watergang belandde." Ongeveer een jaar later werd in Hoedekenskerke een nieuwbouw- plan gerealiseerd. De voetbalactivi teiten verplaatsten zich naar een lap bouwgrond dat onbebouwd bleef. „We zaaiden zelf het veld in. Er werd een houten schuurtje ge bouwd, dat diende als kleedkamer en opslagruimte", vertelt La Grand. „Ook zorgden dorpsbewoners voor lichtmasten, zodat we 's avonds konden trainen. We douch ten om beurten bij de familie Vel- kers, die in de buurt van het veld woonde." Frank Velkers, die dus zijn badkamer beschikbaar stelde, Je hebt als vereniging duidelijk iets in je mars als je stabiel kunt blijven was één van de grondleggers van de club. De eerste trainer van de destijds jonge La Grand was Izaak Nijsse. „Hij was een oud-commando en had weinig kaas gegeten van het spelletje. Hij liet ons vijf tot tien ki lometer diagonaal over de zeedijk hardlopen, tot je er letterlijk bij neerviel. Niemand klaagde. Ieder een deed het met veel plezier en overtuiging." Tegenwoordig is de discipline bij jonge mensen veranderd, ervaart de voetbalveteraan. „De jeugd is in- dividualistischer geworden. Ze bin den zich minder snel in teamver band. Ik sluit niet uit dat de samen werking met Kwadendamme in tensiever wordt in de toekomst. Het is belangrijk dat de club in de toe komst voortleeft." Twee jaar na de verhuizing van locatie werd SV Hoedekenskerke opgericht als omnivereniging. De club begon in eerste instantie als voetbalclub. Tegenwoordig heeft de dorpsvereniging ook een tennis-, gymnastiek-, en volleybaltak. „Dat hebben de oprichters destijds slim gedaan", blikt La Grand terug. „De kantine wordt op deze manier op timaal benut. Deze inkomsten hou den voor een groot deel de vereni ging draaiende." Omdat de afmetingen van het veld en de accommodatie niet vol deden, voetbalden de leden jaren lang hun wedstrijden op de sport velden van Volharding in Ove- zande. In 1980 kreeg Hoedekens kerke groen licht van de gemeente om een eigen accommodatie op po ten te zetten. La Grand, die in het dagelijks leven als bouwkundig projectleider werkzaam is, maakte destijds deel uit van de bouwcom missie. Derde helft Voorheen was Café Het Olietonne tje net buiten Ovezande de uitvals basis. „Daar vond de derde helft plaats, met op zaterdagavond legen darische feesten. Verschillende clubs uit de omgeving kwamen speciaal naar het café, omdat ze wisten dat wij er zaten." La Grand zal morgen, als het ju bileum plaatsvindt, met veel ple zier terugdenken aan het verleden en vooruitblikken op de toekomst. „Spelers die ooit vertrokken, ko men op latere leeftijd weer terug. Het is een echte familieclub. Je hebt als vereniging duidelijk iets in je mars als je door de jaren heen sta biel kunt blijven." De festiviteiten worden morgen om 12.30 uur in gang gezet door tweevoudig Nederlands kampioen freestyle-voetbal Rowdy Heinen. Aansluitend vindt een sport- en spelmiddag plaats, 's Avonds staat er een diner op het programma, ge volgd door een feestavond. Ook zal een afvaardiging van voetbalbond KNVB de vereniging toespreken. vrijdag 12 mei 2017 PLAATS WIELRENNEN VOETBAL WIELRENNEN ■11 Het Nederlands elftal voor jongens onder 14 jaar heeft gisteren met 1-0 van Japan ge wonnen. Doelman Aron van Lare uit Terneuzen zat op de bank bij Oranje. Hij kwam dinsdag in actie, toen de jeugdploeg met 2- 2 gelijkspeelde tegen de leeftijds genoten van Japan. Het duel werd gis teren pas na rust beslist. Invaller Xavi Simons, spe ler van Barcelona, maakte in de 68ste minuut het enige doelpunt. De Koos Moeren hout Classic wordt morgen voor de zevende keer verreden. De start en finish zijn in Steenbergen, maar ook Zeeland kan een bezoekje verwachten. Zo komen de wie- lertochten van 200 kilometer en 170 kilometer over Zuid-Beveland, Noord-Beveland en Schouwen-Dui- veland. De tochten van 130 kilometer en 85 kilometer voeren over het eiland Tholen. Er hebben zich al 1345 deelnemers ingeschreven. a Vijftig jaar bij dezelfde club Max la Grand (62) zette als ne genjarige zijn eerste stappen als voetballer op een weiland in Hoedekenskerke. Hij zag het ini tiatief uitgroeien tot een vol waardige vereniging. Zaterdag viert de club het vijftigjarig be staan. Len Wolters Hoedekenskerke -Max la Grand (62) Wouter Duvekot. foto johan van der heijden Als twaalfjarige pupil begon Max la Grand met voetballen bij SV Hoedekenskerke fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77