Herdenkingswedstrijd Zeeuwse historie op Google te vinden Alvast proef gooien in HZ Vlissingen verwacht grote toestroom van eerstejaarsstudenten Toenemende kansen op een baan zorgen voor meer aanmeldingen voor de studies pabo en verpleegkunde bij de HZ. Ook meer jongens melden zich aan. Steven Vos leed aan een ernstige vorm van oorsuizen en maakte ruim 3 jaar geleden een einde aan zijn leven Het Zeeuws Archief exposeert slaven handel via Google Arts Culture De HZ in Vlissingen verwacht ko mend studiejaar een grote toe stroom van eerstejaarsstudenten voor de opleidingen leraar basison derwijs (pabo) en verpleegkunde. Het aantal aanmeldingen voor de pabo groeit voor het eerst sinds ja ren weer. Tot nu toe hebben zich 131 nieuwe studenten ingeschreven bij de Zeeuwse hogeschool. Dat is ruim een derde meer dan de afgelo pen twee studiejaren. Landelijk daalt het aantal pabo-studenten iets. Opvallend is dat nog nooit zo veel jongens zich aanmeldden: 46 ten opzichte van 28 vorig jaar. De HZ heeft zich de afgelopen tijd ingespannen om meer manne lijke studenten te interesseren voor een toekomst in het basisonder wijs, zegt Henk Zielstra, directeur van de academie voor educatie en pedagogiek, en de academie voor zorg en welzijn van de HZ. „We proberen jongens te trekken door ze tijdens voorlichtingen op mid delbare scholen te laten zien dat leerkracht een ongelooflijk leuk be roep is. Dat lijkt nu effect te heb ben." De toenemende baankansen zorgen ook voor een grotere toe stroom van studenten. „Lange tijd waren er te veel basisschoolleer krachten in Zeeland. Maar nu is er ook voor deze regio een grote nood zaak om meer leraren op te leiden." Die noodzaak is zo mogelijk nog groter voor verpleegkunde: zorgin stellingen schreeuwen om jonge beroepskrachten. Het aantal aan meldingen voor de opleiding bij de HZ stijgt met veertig procent ten opzichte van een jaar geleden. In september willen 285 jongeren be ginnen met de opleiding. De grote werkgelegenheid is één van de re denen dat meer jongeren kiezen voor verpleegkunde, weet Zielstra. „Maar jongeren kiezen ook voor onze opleiding verpleegkunde, omdat die tot de top van Nederland behoort." De HZ probeert jongeren tijdens de opleiding warm te ma ken voor een toekomst in de oude renzorg, omdat daar de meeste mensen nodig zijn. Zielstra: „De meeste nieuwe studenten ver pleegkunde zien zichzelf later op een kinderafdeling van een zieken huis werken. We willen ze met praktijkonderzoeken en bezoeken aan ouderenzorginstellingen laten zien dat de ouderenzorg ook een hele interessante plek is om te wer ken." Het definitieve aantal eerstejaars studenten wijzigt nog, omdat jon geren zich bij meerdere hogescho len kunnen inschrijven. Bovendien moeten potentiële pabo-studenten voor toelating een toets maken. Pas als ze die halen, mogen ze aan de opleiding beginnen. It vrijdag 12 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND8 ZEELAND 5 Hbo-studies basisonderwijs en verpleegkunde zijn in trek Cornelleke Blok Vlissingen Opvallend is dat nog nooit zoveel jongens zich aanmeld den voor de pabo: 46 ten op zichte van 28 vorig jaar. ABSDALE Bowlingteams uit Nederland en België, een gezin, een vriendenclub en twee koppels van 50+. Een zeer gemêleerd gezelschap mocht gisteren proefgooien op de splinternieuwe bowlingbanen van De Bourgondiër in Absdale. Vanessa uit Wachte- beke van bowlingclub Rubens test de baan. Eigenaar Edwin Vestraete wist vooraf al dat de banen 'dik in orde' zijn. Vanaf volgende week woensdag kan iedereen er op terecht, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68