WIM HOFMAN Mynyddoiedd y Preseli Kamp verblijdt Zeeland met bezoek op Duitse beurs ZorgSaam deelt informatie met Gent Negentig zeilers van Vlissingen naar Chatham Verdachte: Wie breekt nu in op slippers? 11 Een wandeltocht over de Pre seli heuvels in Wales brengt je naar hooggelegen en een zame plekken. Het pad is soms on duidelijk, al heb je houvast aan stapeltjes rotsblokken die her en der in het uitgestrekte landschap liggen. Over deze stukken rots worden allerlei verhalen verteld. Een ovale cirkel van rechtop staande stenen heeft men Bedd Arthur genoemd. Men zegt dat de legendarische koning Arthur hier met zijn ridders ooit rondreed en een monsterlijk groot wild zwijn doodde. Onder de rotsstapels zou den de ridders begraven liggen, die bij dat gevecht gesneuveld wa ren. In zijn jeugd was Arthur nog een held, een vechtersbaas die niet al leen oorlog voerde, maar ook bij voorbeeld op een dag een reusach tige menseneter het hoofd afsloeg. Later was hij echt een koning zoals het hoort; eentje die niet veel deed en het echte werk meestal overliet aan de ridders van de Ronde Tafel. Behalve die rotsen en een enkel boompje was het stuk waar we lie pen, leeg en kaal. Het regende niet en we zagen veel oud gras, vergeeld, de kleur van oud papier. Soms was het gebied zompig, met heide struikjes en varens, biezen en mos en je moest uitkijken dat je niet te diep wegzakte. Stilte. In de lucht zagen we een enkele biddende roofvogel. De laatste heuvel die we be klommen was de Foei Cwmcer- wyn, 536 meter hoog. Ik hoorde zeggen dat mensen heuvels en bergen beklimmen om ver te kun nen zien. Vanaf de top kun je in derdaad ver kijken en tegelijkertijd ook wat uithijgen. Bij helder weer moet je Ierland kunnen zien lig gen. Na het afdalen vonden we de Sine Tafarn, de naam zegt het: een café van zinken platen. Ze schon ken er een eigen bier: Cwrw Sine. De lentezon scheen in het glas. Enkele minuten spendeerde mi nister Kamp gisteren tijdens zijn werkbezoek aan Duitsland aan de stand van Zeeland Seaports op de beurs Transport Logistic in München. „In die tijdspanne vroeg hij ons wel het hemd van het lijf. Hij is trouwens goed op de hoogte van wat er in de Zeeuwse havens speelt", blikt commercieel manager Peter Geertse van ZSP terug op het bliksembezoek. Het is niet de eerste keer dat de bewindsman Zeeland Seaports en de zes bedrijven in het pavil joen verblijdt met een bezoek. Twee jaar terug - Transport Lo gistic vindt om het jaar plaats - wipte hij ook even aan bij de Zeeuwen. Toen was Zeeland Sea ports de enige haven die de aan dacht van de minister kreeg, ter wijl Rotterdam nog wel zijn top man had ingevlogen. De vierdaagse beurs is een ver plicht nummer om relaties met klanten te bestendigen of om nieuwe contacten te leggen. Geertse stipt aan dat die contac ten mogelijk tot vestigingen in het Zeeuwse havengebied of lo gistieke transportlijnen leiden. „We hebben een paar leads van de vorige beurs." In het paviljoen staan de be drijven PTC (Particulier Trans port Coöperatie), OVET, STT (Shipping Trading Transport), Legrant Freight Management, aannemer Cordeel en SDW Ship ping. Ook Invest in Zeeland, de investeringstak van ontwikke lingsmaatschappij Impuls, is pre sent. Logistieke dienstverlener Verbrugge heeft een eigen stand. TERNEUZEN Ziekenhuis Zorg Saam is het eerste buitenlandse ziekenhuis dat medische gege vens digitaal gaat uitwisselen met het Universitair Ziekenhuis Gent. Voordeel voor de patiënt: een snellere uitwisseling en dus be tere zorg, aldus ZorgSaam. ZorgSaam werkt nauw samen met het UZ Gent en enkele an dere Belgische ziekenhuizen. Doordat beide ziekenhuizen met verschillende computersystemen werken en de regels omtrent pri vacy verschillen, is het tot nu toe niet mogelijk digitaal patiënten gegevens uit te wisselen. „Soms werden gegevens aan patiënten meegegeven", vertelt ZorgSaam- woordvoerder Margaret Lafort. „Of er werden gegevens onder ling uitgewisseld via de fax. Dat betekent in beide ziekenhuizen meer rompslomp en tijdverlies. Zeker bij spoedgevallen." Daar komt nu een eind aan, al thans voor de longartsen. Want die gaan nu een proef doen met digitale uitwisseling van gege vens. Als de proef slaagt, wordt het systeem uitgebreid naar meer specialismen en Belgische zie kenhuizen. Een vloot van 90 zeiljachten verza melt zich maandag 12 juni in de Eerste Binnenhaven van Vlissin gen. De jachten zeilen dinsdag 13 juni naar Chatham, aan de Theems, voor de herdenking van de roem ruchte Tocht naar Chatham die Mi- chiel de Ruyter 350 jaar geleden on dernam. De admiraal wist de En gelse marine onverhoeds in hun thuishaven te beroven van hun be ste schepen. De Nederlandsche Vereeniging van Kustzeilers (NVK) legt met de tocht gedurig beslag op de sluis: dinsdagochtend worden de sche pen tussen 07.00 en 12.00 uur ge schut voor de oversteek van de Noordzee. Vooral tussen 10.00 en 12.00 uur zal de sluis vol liggen, denkt de NVK. De boten worden maandag gecontroleerd op zee waardigheid. „Wie gaat nu op slippers inbreken?", vroeg Goesenaar L.P. (23) gisteren aan de leden van de Middelburgse rechtbank. En advocate Rivka Da- vidse wees erop dat de Goesenaar die 27 januari niet alleen slippers droeg, maar ook gekleed was in een huispak. „Toch niet de kleding die een inbreker draagt." Ze vroeg dan ook hem vrij te spreken van de ver denking dat hij die avond zou heb ben ingebroken in een bedrijfspand van Vliegveld Midden-Zeeland aan de Calandweg bij Arnemuiden. Volgens officier van justitie Rein van Loon heeft P. inderdaad in die kleding ingebroken. Hij wees erop dat de man een fors strafblad heeft en hij vindt dat de man twee jaar op gesloten moet worden in een instel ling voor stelselmatige daders. Daar moet hij leren weer een normaal le ven te leiden. Volgens de Goesenaar ging hij die avond mee met een vriend die daadwerkelijk inbrak bij het vliegveld. Maar hij zou toen in de Justitie eist twee jaar tegen inbreker bij bedrijf op vliegveld auto zijn blijven wachten tot de maat terugkwam met zijn buit, on der meer een iMac en een gevulde kassala. Vervolgens reden ze weg maar werden achtervolgd door een medewerker van het vliegveld waar bij P., op verzoek van zijn vriend, be lastende spullen uit de auto zou hebben gegooid. wip vrijdag 12 mei 2017 BE De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Kort maar krachtig was het be zoek dat minister Henk Kamp gisteren op de beurs Transport Logistic in München bracht aan de stand van Zeeland Seaports (ZSP). Frank Balkenende München Claudia Sondervan Vlissingen Emile Calon Middelburg Henk Kamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66