Asbestterp 's-Heerenhoek moet veilige oplossing zijn 1 2 3 5 Goese frisfeesten zijn op hun retour A 7 Wonen aan het water in Zeeland Veerhaven ZES VRAGEN OVER AMAC VERTELBANK KAMPERLAND SE Bezwaar maken kan niet meer. Suggesties over de inrichting zijn wel welkom Dat bleek gisteravond tijdens een presentatie rond het uitvoerings programma 'Aanpak alcohol en drugs gemeente Goes 2017' aan de raadscommissie. Frisfeesten wor den georganiseerd voor jongeren tussen de 12 en 16 jaar. Ze zijn be doeld om de doelgroep een leuke avond te bezorgen zonder drank. Waar ze eerst aansloegen, loopt de belangstelling de laatste tijd terug, merken organisaties als SMWO en Indigo. „Op een gegeven mo ment kregen de 16-jarigen door dat ze op een feest met 12- en 13-ja- rigen stonden, dus die kwamen niet meer", verklaarde Erik Mein- derts van SMWO. Het is volgens hem zaak om steeds nieuwe din gen te verzinnen. Dat beaamde ook burgemeester René Verhulst. „De stapavonden voor ouders, waarbij zij voorlichting krijgen in een café of coffeeshop, zijn ook wel eens populairder geweest." Speerpunt in het actiepro gramma is het tegengaan van in drinken door jongeren voordat zij uitgaan, om zo geld te besparen. Overigens lijkt de inmiddels al jaren lopende campagne om alco holmisbruik onder jongeren tegen te gaan wel effect te hebben. Uit cijfers die Rob Verschoor van In digo liet zien, blijkt dat het aantal jongeren dat in Goes op de alco holpoli belandt, afneemt. In 2015 waren dat er vijftien, vo rig jaar nog drie en dit jaar tot nu toe geen. www.woneninveerhaven.nl vrijdag 12 mei 2017 Deze week konden de inwo ners van 's-Heerenhoek tijdens een inloopavond de inrich tingsplannen van het Amac- terrein bekijken. Hoe gaat het park er uit zien, waar komen de bomen en is er plek voor bank jes en speeltoestellen? Maar de meeste mensen kwamen vooral voor meer informatie over de opslag van de ver vuilde grond. Melita Lanting Wat is het probleem? Het Amacterrein is gedeeltelijk vervuild. Dat moet opgeruimd worden voor er iets anders kan gebeuren. Een deel van de grond is vervuild met asbest. Die grond wordt verplaatst naar het achter ste stuk van het terrein en opge slagen in een terp. Daar overheen komt een meter grond. Dat is vol komen veilig, zegt de gemeente, maar veel inwoners zijn er niet gerust op. Want wat is het effect van boomwortels en hoe zit het met lekwater uit de terp? Zit daar geen vervuiling in? Nee, zegt de gemeente. Deze manier van 'op ruimen' van vervuilde grond is niet nieuw. Het wordt veel vaker toe gepast. In Heinkenszand bijvoor beeld en op een andere locatie in 's-Heerenhoek. Waarom wordt de grond niet afgevoerd? Afvoeren van de grond zien veel inwoners als de beste oplossing. Maar dat is te duur volgens de aanwezige medewerkers. Weg brengen naar een verwerkend bedrijf kost twee ton extra en dat geld is er niet. Is de terp geen vervelende erfenis voor de volgende generatie? Het afdekken van grond is vol gens de gemeente een veilige methode. Zolang het blijft liggen, is er niets aan de hand. 4 Waarom zijn de inwoners niet vroegtijdig geïnfor meerd over het opwerpen van een terp? Dat is een fout geweest. Twee keer zijn de inwoners van het dorp uitgenodigd voor een bijeen komst over de sanering en toe komst van het Amac-terrein. Toen is vooral gesproken over de bouw van huizen van arbeidsmigranten. Dat leverde felle discussies op en in de hectiek is de opslag van vervuilde grond niet meer aan de orde gekomen. De gemeente heeft inmiddels excuses aange boden aan de dorpsraad, die ook van niets wist. Wist de gemeenteraad hier wel van? Ja, de gemeenteraad was op de hoogte, het stond in het raads voorstel om de grond aan te kopen. Geen enkele fractie heeft daar tijdens de bespreking van het voorstel opmerkingen over gemaakt en het voorstel is goed gekeurd. 6 De gemeente heeft een in formatieavond belegd ter wijl alle besluiten al zijn ge nomen. Heeft dat wel zin? Bezwaar maken kan niet meer. Maar opmerkingen of suggesties over het inrichtingsplan konden mensen nog wel achterlaten. KAMPERLAND Hij staat er en hij werkt. De eerste Zeeuwse vertelbank met Duits gesproken verhalen en Duitse tekst is gistermiddag onder toeziend oog van een houten zeehond officieel in gebruik ge nomen. Gedeputeerde Jo-An- nes de Bat en wethouder Piet de Putter van Noord-Beveland kwamen er voor naar Kamper land. De vertelbank, ook wel ankerplaats genoemd, staat aan de voet van de Ooster- scheldekering, op de dijk te genover Eetcafé De Strand- hoek. Door een druk op de knop kunnen belangstellenden er luisteren naar belangrijke feiten en gebeurtenissen uit de geschiedenis. Samen met an dere vertelbanken moeten de Zeeuwse ankers de cultu rele biografie van Zeeland vor men. De vertelbank in Kamper land is de vierde ankerplaats van Zeeuwse Ankers. De an dere exemplaren staan in Yer- seke, Dreischor en Borssele. Zoals gezegd is het de eerste met Duitse in plaats van En gelse tekst. Maar uiteraard kan alle informatie ook gewoon in het Nederlands beluisterd en gelezen worden. FOTO MARCELLE DAVIDSE De belangstelling voor zogehe ten 'frisfeesten', waar geen al cohol wordt geschonken, neemt af in Goes. Luc Oggel Goes Projectontwikkeling: arcus Verkoop: STAD KJ ZEELAND nvm makelaars T 0113 - 21 11 47 T 0113 - 57 31 00 Meer informatie: of neem contact op met de makelaars wonen met mooi vooruitzicht Luxe zuid gelegen appartementen en penthouses met uniek vrij uitzicht over de Westerschelde Pai aan het water Vanaf 249.000,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64