'In z'n hoofd is hij een grote hond' 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. George Gernaert (66) uit Terneuzen richtte op zolder zijn eigen kapelletje in. Het bidstoeltje kreeg hij voor zijn verjaardag. Van de kast van zijn zoon maakte hij een altaar en de heiligenbeelden kreeg hij van zijn priester. Sinds zijn jongste zoon Arjen uit huis is en er dus een kamer vrijkwam, heeft George Gernaert zijn eigen kapelletje op zol der. Daar liggen bijbels, relikwieën, kruisen, kaarsen en kandelaars. En er staat zelfs een orgel. „Dat kocht ik 35 jaar geleden. Ik heb een paar lessen gehad, maar ik kan het niet goed ge noeg bespelen. Eigenlijk speel ik er alleen op tijdens kerst." De Terneuzenaar heeft zich altijd al betrokken gevoeld bij het katho lieke geloof. Apostel Toen hij negen jaar was, werd hij ge raakt door de Duitse film Marcelino, Brood en Wijn. „Die film gaat over een jongetje dat wordt opgevangen in een klooster. Het is een komische film, maar wel vanuit het geloof ge maakt. Zo heb ik nog momenten ge had in mijn leven die me erg aangre pen. Bijvoorbeeld als iemand, een apostel bijvoorbeeld, een bepaalde uitspraak deed." Gernaert is vooral geïnteresseerd in de spiritualiteit. In 1988 kwam hij terecht in een Mariale gebedsgroep, waarmee hij tien jaar later voor het eerst op bedevaart ging naar Medju- gorje in Bosnië en Herzegovina. Daar leerde hij een priester kennen die veel voor hem betekende, maar die eind vorig jaar overleed. Gernaert leest veel over spirituali teit. Nu hij sinds drieënhalf jaar met pensioen is, heeft hij ook meer tijd om te bidden. „Voor mijn pensioen bad ik ook al veel, maar dat was vooral in mijn bed. Als ik bijvoor beeld om drie uur 's nachts wakker werd. Toen was ik nog veel met mijn werk en andere dingen bezig. Tijdens een gebed kwam ik dan tot rust." Mijn vrouw bidt ook, maar zij heeft niet de behoefte zich daarvoor terug te trekken Samen met zijn vrouw gaat hij elke woensdagavond naar een gebeds groep bij een pater in het Groot Be gijnhof in Gent, zondags naar de kerk en jaarlijks op bedevaart naar Medju- gorje. Toch wilde hij daarnaast een eigen plek hebben waar hij zijn gebeden kan doen. „Tijdens een gebed keer je je in jezelf. Ieder doet dat op zijn ei gen manier, maar ik vind het prettig om me terug te trekken. Mijn vrouw bidt ook, maar zij heeft niet de be hoefte om dat alleen te doen." Rozenkrans Gernaert zit zeker drie keer per dag in zijn kapel, 's Ochtends en 's avonds een uur en 's middags een kwartier. Hij doet er zijn gebeden, zoals het ge tijdengebed en de rozenkrans. „Ik ben niet alleen in mijn kapelletje be zig mijn geloof, eigenlijk ben ik er constant mee bezig. Maar de kapel is wel een speciale plek voor me. Daar heb ik het gevoel dat God dicht bij me is." CHANTAL JOEP vrijdag 12 mei 2017 Gertie de Boey George Gernaert is driemaal per dag in zijn kapel. „Voor mijn pensioen bad ik ook al veel." FOTOCAMILE SCHELSTRAETE Chantal de Baaij (46) uit Terneuzen hoefde niet per se een hond. Maar toen ze met haar man en kinderen naar een nest teckels ging kijken, was ze verkocht. „Toen we Joep voor het eerst zagen, zat zijn neus volledig onder het zand. We vonden hem zo leuk dat we hem hebben mee genomen. Hij was zeven weken. Joep is altijd en thousiast, het is een blij hondje. Hij is nu 6 jaar. Mijn twee zoons zien hem als hun kleine broertje." Humeur „Joep past zich aan aan ons humeur. Als ik druk ben, is hij ook druk. Als ik 's avonds rustig op de bank zit, komt hij erbij liggen. Een teckel kan niet veel, hij geeft bijvoor beeld geen pootjes. Maar Joep kan wel loslopen in de straat, blijft altijd net jes op de stoep. Het leuke aan een teckel is dat hij klein is, maar stoer. Ik denk dat Joep in zijn hoofd een grote hond is, want hij is absoluut niet bang voor andere hon den. Vorig jaar was Joep ineens verlamd door een hernia. Toen waren we even in paniek. Hij kon niets, ook niet poepen en plassen. We zijn naar een dierenarts in België ge gaan en hij is er gelukkig zonder operaties bo venop gekomen. Maar het heeft toch tien dagen geduurd. Ik heb nog een filmpje van zijn eerste stapjes na die verlamming. Dat was een geweldig moment." —Gertie de Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50