f 44 Afghaanse windhond 7 MAISON MARLOUS /V Van asbak tot zitzak *5LJT 5. Vogelhuisjes 6. Rode bloemen Ga óf voor mat óf megaglans Greepjes doen wonderen Sierlijst zorgt voor karakter Lang geleden, ver voor het begrip binge- watchen überhaupt bestond, keek ik graag naar de televisiezenders Discovery Channel en National Geographic. Omdat ik nog niet bepaald was belast met huishoude lijke taken, kon ik urenlang kijken naar programma's over dieren en hun baasjes en het reilen en zeilen van dierenartsenpraktijken. Uit de brij van vage herin neringen die deze liederlijke weekenden opleverden (die programma's waren alle maal hetzelfde) is één afle vering altijd blijven hangen. En dat was de aflevering over een mevrouw met een Afghaanse windhond. Daisy De dame had een spits ge zicht en lang blond haar. Haar hond (laten we haar voor het gemak Daisy noe men) was haar harige even- WAT DOEN WE? beeld. Daisy werd elke dag gekamd, geaaid, geknuffeld en uitgebreid uitgelaten op terreinen waar haar pootjes niet al te vies werden. Toch waren er problemen in het paradijs. Daisy dronk al een tijdje niets meer. De dierenarts krabde zich achter het oor, want Daisy zag er bijzonder Er waren problemen in het paradijs. Daisy dronk al een tijdje niets meer patent uit voor een hond die al wekenlang niet zou heb ben gedronken. Hij deed een testje; Daisy was niet uitgedroogd. De dierenarts besloot door te vragen. 'Drinkt ze écht hele maal niets? Weet u dat echt heel zeker?' Waarop Daisy's baasje het onbetaalbare antwoord gaf: 'Ik geef haar al een tijdje yo ghurt met vruchtjes. En nu wil ze geen water meer.' 'Nou', zei de dierenarts, 'dan houden we Daisy wel een paar nachtjes hier. En rekent u er gerust op dat Daisy, afhankelijk van haar koppigheid maar bij gebrek aan yoghurt met vruchtjes, uiteindelijk gewoon weer water gaat drinken.' Haar baasje stemde schoorvoetend in. Je zag Daisy nog net niet slikken. Boekdelen Het is een uitdrukking bij ons thuis geworden: 'Dit is een typische yoghurt- met-vruchtjessituatie.' Geen sterveling begrijpt waar we het over hebben, maar voor mijn lief en mij spreekt deze zin boekdelen. En voor u nu natuurlijk ook, inmiddels. Dankzij Daisy en haar baasje hebben Afghaanse windhonden voor altijd een speciaal plekje in mijn hart. Misschien begrijpt u nu waarom deze super- kitscherige poster van een Afghaanse windhond in onze keuken hangt. En waarom ik hem zo geweldig vind. vrijdag 12 mei 2017 GO 14,50, Studio Ditte 49,50, Marimekko Maakt het type hout het meubelstuk oubol lig? Kies dan voor een frisse kleur. Ga óf voor ontzettend mat óf juist voor giga glimmend hoogglans. Dan maak je er meteen iets heel mar kants van. Durf het ge woon. Een ander greepje kan ook wonderen doen. Eenvoudig te vervan gen, groot effect. Je kan de greepjes ook met een verfspuitbus in een andere kleur spui ten. Haal ze er dan wel eerst af Matzwart is in en kleurt mooi bij veel soorten hout. Wil je een modern meubelstuk juist meer karakter geven? Plak dan sierlijsten op de zijkanten. Als je deze vervolgens meeschildert in dezelfde kleur, dan is de stijl van je meubelstuk compleet veranderd. Wees creatief en zoek inspiratie op internet. In Marlous' hart heeft de Afghaanse windhond een speciaal plekje. Dat heeft alles te maken met Discovery Channel en yoghurt met vruchtjes. Bordeaux rood gecombi neerd met roze (zoals je ziet op mijn kitscherige windhondpos ter hierboven) J wens ook prima en voorko men dat het geheel visueel te enerverend wordt. Maakt u graag foto's? Kies er dan eens voor om een foto groot af te laten drukken en in te lijsten. Of maak een foto speciaal voor een bepaald deel van een woonruimte en laat de kleuren van de foto de ruimte completeren. Of maak een foto van een mooie kindertekening en laat die groot afdrukken. Ik klink als een hangende plaat, maar ik blijf erbij: kitsch mag best. Een woonitem mag een reactie uitlokken en geeft je interi eur alleen maar meer karakter. is helemaal van nu. Wees niet bang voor kleur. Begin met een rus tige, witte basis en voeg stukje bij beetje kleuren toe die u mooi vindt. Kleine, felge kleurde ac cessoires ge combineerd met een neu traal palet werken trou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48