oo z 5 Hè fijn, oude zooi 6 Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: oude meubels opknappen Oei, bijna Moederdag! Nog twee dagen om een fleurig dienblad te scoren. Daarmee camoufleer je zelfs het matigste moederdagontbijt (ei te hard, toast aangebrand, jus d'orange gefermenteerd, etc). |iJ IJ lil 3. Bladeren DE KLUSVROUW 4. Bloemen metstippen Blanke lak doet wonderen Let op roest en houtworm 1. Driehoekjes 2. Fruit vrijdag 12 mei 2017 GO 14,95, Urban Nature Collection 19,95, Pip Studio Mama wil ontbijt op bed Iln mijn carrière als klusvrouw heb ik al heel wat meubels ge monteerd met Zweedse namen. De naam uitspre ken is moeilijker dan zo'n meubelstuk in elkaar zet ten. In mijn eigen huis heb ik het bekende houten opstapje staan, omdat ik dat een handig ding vind. En ik heb een Zweeds op- bergrek in de keuken. Verder niets. Ik ben meer van het op knappen van oude meu bels. Ik heb veel spullen van mijn overleden opa en oma in huis staan. Verder veel dingen van kringlopen en die website waarop particulieren aan elkaar kopen en verkopen. De één vindt het ouwe zooi, de ander vintage. Als ik mijn lamp beu ben, dan spuit ik hem in een andere kleur. Nieuwe kap erop en hij is weer helemaal hip. En als ik iets nieuws wil, dan maak ik het liever zelf. Klanten vragen weieens: heb jij geen kale peertjes hangen in huis? Ontbre ken er bij jou geen stuk ken plint? Ik antwoord vol mondig: nee. Een kapper moet een goed kapsel hebben, een tandarts ge zonde tanden en een klus vrouw een huis dat hele maal netjes is. Niet dat mijn huis af is. Daarvoor vind ik klussen veel te leuk. Ik kom altijd wel weer een mooi oud meubel tegen om te pim- pen. Aan de slag! Vind je het meubelstuk mooi zoals het nu is, maar ziet het er verwaarloosd uit? Houd het dan in de ori ginele staat, maar knap het op met blanke lak of meubelolie. Dat kan echt wonderen doen. Zit er al olie op? Blijf dan bij olie. Anders ge bruik je een waterge dragen blanke lak. Nu je toch bezig bent: loop even de scharnie ren en sluitingen na. Je haalt ze er sowieso af als je gaat schilderen. Vervang alles dat ver roest of kapot is. Let ook op houtworm; dat moet je eerst be handelen. Herkenbaar aan allemaal kleine gaatjes in het hout en zaagsel op de grond. 82, Ferm Living 57,50, &Klevering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47